15 dakikadan kısa Instagram videoları artık makara olarak paylaşılacak

Instagram bir blog gönderisinde, platformda yayınlanan ve uzunluğu 15 dakikanın altında olan tüm videoların otomatik olarak makaralar halinde paylaşılacağını duyurdu. Instagram’daki video içeriğinin türü göz önüne alındığında, bunun platformdaki neredeyse tüm video içeriğini kapsayacağı söylenebilir. Bu değişiklikten önce yayınlanan videolar video olarak kalacak ve makara olmayacak.

Bu değişikliğin bir sonucu olarak, herkese açık bir hesabınız varsa ve 15 dakikadan az bir video yayınlarsanız, artık makaralarda görüneceği için daha fazla göz küresi alması muhtemeldir. Bu aynı zamanda, hesabınız herkese açıksa video sesinizin artık platformdaki herkes tarafından kullanılabileceği anlamına gelir. Şu andan itibaren, bu yalnızca 90 saniyenin altındaki makaralar için geçerliydi. Hesabınız gizliyse, makaralarınız yalnızca takipçilerinize gösterilecektir.

Bu değişikliğin doğrudan bir sonucu olarak, ana sayfa özet akışınızda iki sekmeye açıkça gerek yoktur. Bu nedenle Instagram, Videolar ve Makaralar sekmesini bir araya getiriyor.

Yukarıdakilerin yanı sıra, platform ayrıca birkaç ek özellik ince ayarıyla birlikte geliyor. Örneğin, artık kendi benzersiz makaranızı oluşturmak için herkese açık olarak yayınlanan tüm resimlerden resimleri yeniden karıştırma seçeneği olacak. Artık mevcut makaralara kendi video yorumunuzu eklemek için yeşil ekran, yatay veya dikey bölünmüş ekran veya resim içinde resim tepki görünümü arasında seçim yapabilirsiniz.

Herkese açık olarak yayınlanan makaralar artık kendi görüşlerinizi eklemenize izin vermek için düzenlenebilir. Remixinizin orijinal makara ile aynı anda görünmesi yerine, şimdi klibinizi orijinalden sonra ekleyerek sırayla oynatabilirsiniz.

Diğer yeni özellik güncellemelerinde, artık Instagram’da video gönderirken aynı anda çekim yapma olanağına da sahip olacaksınız. Instagram kamerasındaki Dual özelliğini kullanarak başka bir bakış açısı paylaşmak için telefonunuzun ön ve arka kameralarını aynı anda kullanarak kayıt yapabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir