2022 için 22 giyilebilir teknoloji tahmini

İşte önümüzdeki 12 ay boyunca konuşacaklarınız

2022’de büyük giyilebilir teknoloji trendleri ve lansmanları neler olacak? Giyilebilir her şey için başka bir büyük yıl olacak olana şimdiden bakıyoruz.

Soru, bizi kimin ve neyin konuşturacağı ve bileklerimizde, kulaklarımızda ve vücudumuzun diğer kısımlarında yaşayan teknoloji için yeni bir zemin oluşturacağıdır.

2021’e baktık ve uzayda neler olup bittiğine dair bilgimizle birlikte önümüzdeki 12 ay içinde olacağını düşündüğümüz şeyleri sunduk.

Esnek fitness takip cihazlarının ve AR gözlüklerinin teknoloji şehri yılının gündemi olup olmayacağını merak ediyorsanız, işte 2022 için 22 giyilebilir teknoloji tahminimiz.

1. Google Pixel Watch sonunda(!) gerçekleşir

Bunu yıllardır bildiriyoruz, ancak görünen o ki, en sonunda 2022’de Google’ın amiral gemisi akıllı saati gerçekleşecek. Ve bunun gerçekleşeceğine dair artan kanıtlar var.

Fitbit’in satın alınmasının tamamlanması, Wear’ı yenilemek için Samsung ile çalışma kararı, Google’ın Android geliştirici stüdyosu aracılığıyla iddia edilen render ve yazılım sızıntıları. Bir Pixel Watch’tan neler bekleyebileceğimizin gerçek bir resmini almaya başladığımızı hissediyoruz.

Wear OS 3’te çalışması ve Samsung Galaxy Watch 4’te gördüklerimizin çoğunu ve Fitbit’in sağlık ve fitness izleme özelliklerinin çok daha güçlü entegrasyonunu sergilemesi büyük olasılıkla görünüyor.

Samsung’un yerleşik bir yonga seti tarafından da güçlendirilebileceğine dair spekülasyonlar var, bu yüzden belki Samsung, Pixel Watch’ın çalışır durumda olduğundan emin olmak için donanımın yanı sıra yazılım cephesinde de yardımcı olabilir.

2. Wear 3.0 tamamen açılır

Bu bir tahminden daha az ve gerçekleştiğini bildiğimizden daha fazlası. Sadece ne zaman olduğunu bilmiyoruz. Bizim paramız, bunun 2022’den çok daha erken olacağı yönünde.

Samsung, 2021’de yeni Wear’ı Galaxy Watch 4’te sergileme konusunda biraz ayrıcalıklı olsa da, bir dizi başka Wear OS donanım ortağının da mevcut akıllı saatlere yeni Wear eklemek için kanatlarda beklediğini biliyoruz.

TicWatch Pro 3, TicWatch E3 ve Fossil’s Gen 6, 2022’de Wear OS 3.0 alacak akıllı saatler arasında yer alıyor ve Samsung’un kullanıcı arayüzü olmadan Wear’ın diğer saatlere indiğinde nasıl görünebileceğini anlamaya başladık. .

Bu saatler, kullanıcı arayüzü iyileştirmelerini, yeniden oluşturulmuş uygulamaları ve bu uyumlu Wear saatler için sağlık ve fitness izleme deneyimini iyileştirmek açısından Google’ın Fitbit ile yaptığı her şeyi sabırsızlıkla bekleyebilir.

3. Akıllı yüzükler parmaklarımızı akıllı hale getirmek için Oura’ya katılıyor

Oura Ring, yüzük form faktörünün işe yaradığını kanıtladı, ancak şu anda parmağınıza takabileceğiniz pek çok akıllı yüzük yok.

2022’de, yılın ikinci yarısında Movano Ring’in lansmanı ile rekabet edecek gibi görünüyor . Kadın odaklı akıllı yüzük sensörlerle dolu ve CES 2022’de sergilenecek.

Ve akıllı yüzükler sonunda hak ettikleri tanınmayı elde edebilecekmiş gibi geliyor.

Sağlık ve zindelik takibi öldürücü özellikler olacak gibi görünüyor. 2021’de hem Fitbit hem de Oppo’dan bağlantılı halkalardan bahseden patentlerin ortaya çıktığını gördük, bu yüzden kesinlikle radarda.

4. Akıllı gözlükler şehrin gündeminde

Meta ve Snapchat, hayatınızı video ve resimlere kaydetmenize izin veren türe odaklanarak bağlantılı özellikleri öne çıkaran şirketler arasındaydı. Ayrıca, her zamankinden daha fazla müzik akışı özelliği denediğimizi hissettiğimizde sesli güneş gözlüklerinin ortaya çıktığını gördük.

Bu gözleri aydınlatma eğilimi, herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. ancak şimdi sadece çekim ve ses deneyiminde değil, aynı zamanda akıllıların sunulma ve paketlenme biçiminde de iyileştirmeler görmenin zamanı geldi. Bu, akıllı gözlüklerin mücadele ettiği bir şey olsa da, bir şeylerin değiştiğine dair işaretler var.

Daha iyi görünen ve performans gösteren akıllı gözlükler geliyor ve onları takıp iyi bir şekilde kullanmaya hazırız.

5. Akıllı saatler tansiyonu yükseltir

Kalp atış hızı ve kan oksijen takibi artık akıllı saatler ve fitness takip cihazlarında önemli bir takip unsuru olduğundan, kan basıncı görünümü 2022’de giyilebilir cihazlarda temel dayanak noktası olacak bir sonraki büyük ölçüm olacak.

Şu anda yalnızca Samsung Galaxy Watch 4 ve Huawei Watch D akıllı saatler bilekten tansiyon ölçümü sunmayı vaat ediyor. Başlangıç ​​​​Aktiia , 2021’de, birkaç ayda bir manşet tarzı bir monitörden doğrulamaya ihtiyaç duymadan optik PPG sensörlerini kullanarak kan basıncını takip edebilen bir fitness ve sağlık takipçisi piyasaya sürdü.

Samsung ve Huawei’ye, insanlara giyilebilir cihazlarını takma ve kardiyovasküler sistemlerine daha yakından dikkat etmek için optik sensörler kullanma ve yüksek tansiyonu olanlar için değerli olduklarını kanıtlama yeteneği kazandıracak diğerlerinin katılmasını bekliyoruz.

6. Wear OS’li bir Fitbit akıllı saat

Bir Pixel Watch’tan bahsetmek, elbette, Fitbit’in şu anda Google’a ait olmasına rağmen, hala kendi adı altında cihazları piyasaya sürdüğü ve “Wear OS üzerine kurulu birinci sınıf akıllı saatler” oluşturmayı planladığı gerçeğini azaltmamalı.

Bu, Mayıs ayında Google’ın I/O geliştirici konferansında doğrudan CEO James Park’ın ağzından geldi.

Park şunları söyledi: “Gelecekte, Fitbit’in en iyi sağlık uzmanlığını Google’ın ortam bilgi işlem yetenekleriyle birleştiren Wear üzerine kurulu birinci sınıf akıllı saatler oluşturacağız. Bu, Google ile birlikte insanlara daha iyi sağlık yolculuğunda ilham vermek ve motive etmek için daha fazlasını nasıl yapabileceğimizin sadece başlangıcıdır.”

Şu anda Fitbit, Versa ve sağlık odaklı Sense saatlerini sunuyor ve ister yeni bir saat, isterse bu Versa veya Sense hatlarına eklenen bir saat olsun, bunun Google’ın kendi amiral gemisi akıllı saati kadar ilgi çekici bir olasılık olabileceğini düşünüyoruz.

7. Apple, Samsung ve Google, glikozunuzu takip etmek için kovalıyor

İnvaziv olmayan glikoz izleme giyilebilir cihazlardan bahsetmek bazı uzmanlar tarafından ‘imkansız’ olarak tanımlandı, ancak bu, giyilebilir oyunlara özellik eklemek isteyen giyilebilir oyundaki en büyük isimleri durdurmuyor.

Apple, Fitbit ve Samsung’un bu tür invaziv olmayan izlemeyi bir olasılık haline getirmek için hamleler yaptığı bildiriliyor.

Görünüşe göre Apple, kan şekeri takibi için kızılötesi sensörler üzerinde çalışırken, Samsung hakkında da benzer iddialar ortaya atılmış ve kan şekeri teknolojisinin Samsung Galaxy Watch 4’e ulaşabileceği konuşulmuştu . Ne yazık ki, bu söylentiler işaretin geniş çıktı.

2022’de büyük bir markanın glikoz izleme getirdiğini görecek miyiz? Bunun bir olasılık olduğunu söyleyebiliriz – ancak sadece bir glikoz sensörü oluşturmak sadece başlangıçtır. Düzenleyici kurumlardan geçmek ve herkes için doğru izleme sağlamak daha büyük bir zorluktur. Apple Watch 8’in bir parçası olmasa da, önümüzdeki yıl ilk somut ilerleme işaretlerini alacağımızdan eminiz.

8. Oppo Watch 2 Çin’den çıktı

İlk Oppo Watch, Wear OS saatleri bir yana, favori akıllı saatlerimizden biriydi. Çinli teknoloji ekibi, halefi Oppo Watch 2’yi Çin’de resmi hale getirdi ve 2022’de de dünyanın geri kalanına sunmayı planlayacağını tahmin ediyoruz.

Büyük sorular, Çin’deki aynı ColorOS üzerinde mi çalışacağı yoksa orijinal Oppo Watch’ın global versiyonunun üzerinde çalıştığı Color OS ve Wear’ın bir kombinasyonu mu olacağı etrafında dönecek.

Kutudan Wear OS 3’ü de çıkaracak mı? Yerleşik bir Qualcomm Snapdragon 4100 işlemci olduğunu biliyoruz; bu, Google ve Samsung’un yeni Wear’ını çalıştırabilen saatler yapmak için temel bileşen bileşenlerinden biri gibi görünüyor.

Çin’de olduğu gibi yine iki boyutlu modellerde geleceğini ve daha pahalı versiyonun size LTE bağlantısı ve daha hızlı hızlı şarj becerileri gibi ekstralar kazandıracağını tahmin ediyoruz.

Orijinal Oppo Watch, Temmuz 2020’de dünyaya açıldı ve 2022’de Oppo Watch 2 için de aynı tür bir lansman penceresi göreceğimizi tahmin ediyoruz.

9. Huawei HarmonyOS akıllı gözlükleri

Huawei’nin kendi HarmonyOS işletim sistemini ürettiği cihazlar arasında çok geniş bir alana yaymayı planladığını biliyoruz ve 2022’de onu bir çift akıllı gözlükte göreceğine dair güçlü bir gösterge var.

Çinli teknoloji ekibi, 2020’de piyasaya sürdüğü Huawei X Gentle Monster Eyewear II ses gözlüklerinin kalıbında olacak başka bir akıllı gözlüğü piyasaya sürmeye başladı.

Halihazırda Huawei Watch 3 ve Watch GT3 saatlerinde paketlenmiş olan Huawei işletim sistemi üzerinde çalışmanın yanı sıra, bağlı özellikler arasında değiştirilebilir lensler, sesi kulaklarınıza iletmek için kemik iletimli hoparlörler ve yerleşik bir akıllı asistan da yer alacak.

İlk olarak Çin’de piyasaya sürülecek gibi görünüyorlar, ancak tıpkı önceki Huawei özellikleri gibi bir his var, bunlar da 2022’de daha büyük bir küresel kullanıma sunulacak.

10. Apple Watch Serisi SE 2

Apple, Watch Series 7’yi piyasaya sürdüğünde, yeni bir Apple Watch SE’nin ona katılacağını büyük ölçüde bekliyorduk. Özellikle 2020’de yalnızca en üst düzey Saatine daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak tanıtıldığı için.

Aslında o yıl piyasaya sürülen iki yeni Apple Saati arasında bizim favorimizdi ve 2022’nin Series SE’nin yükseltileceği yıl olacağını düşünüyoruz.

Apple’ın 2021’de yeni bir SE çıkarmamasının nedenlerini açıkça bilmiyoruz, ancak üretimde daha az aksama olacağını umduğumuz 2022 Saatlerinde daha çığır açan özellikler üzerinde çalıştığını düşünmek istiyoruz. yeni akıllı saatler oluşturmak için tedarik hatları.

Yeni Watch SE’nin Series 7’de bulunan yeni kasa ve ekran boyutlarını tanıtacağını ve watchOS 9’da çalışacağını düşünmek istiyoruz. Orijinal SE’de eksik olan EKG ve kan gibi sağlık özelliklerini de getirebilir. Daha fazla sağlık takibi çekiciliği sağlamaya yardımcı olmak için oksijen izleme.

11-Alkolü takip eden bir giyilebilir cihaz

Akıllı saatinizin sisteminizde ne kadar alkol olduğunu takip edebildiğini hayal edin? Öyle görünüyor ki, bunun gerçeğe dönüşme ihtimali düşündüğünüz kadar uzak değil.

Bunun nedeni, İngiltere merkezli Rockley Photonics gibi şirketlerin , bileğe takılan giyilebilir cihazlarda halihazırda mevcut olan izlemenin ötesine geçebilen sensör teknolojisiyle büyük atılımlar yapıyor olmalarıdır.

Şirket, alkol, glikoz trendleri ve kan basıncı dahil olmak üzere bir dizi son teknoloji biyobelirteçleri takip edebilen giyilebilir bir referans tasarım yarattı.

Bu referans tasarım tüketicilere yönelik olmasa da, Rockley’nin Apple’ın tedarikçisi olduğu ortaya çıktı ve bu noktaları birleştirirsek Cupertino’nun teknolojide büyük potansiyel gördüğünü ima edebilir.

Apple, Rockley’nin bilekten glikoz ve kan basıncını ölçme yeteneğiyle büyük ölçüde ilgileniyor olabilir, ancak alkolü takip edebilen bir Apple Watch da çılgınca olasılık alanlarının dışında olmayabilir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir