2022 İçin En İyi Akıllı Hoparlörler

Alexa, Google Asistan veya Siri’nin evinizde ses olmasını istiyorsanız, sizin için akıllı bir hoparlör var. Bunlar bizim en iyi seçimlerimiz.

Eviniz için en iyi akıllı hoparlörü seçmeye çalışıyorsanız , kararınız büyük olasılıkla fiyat, boyut ve ses kalitesi ile kullanmak istediğiniz özel sesli asistana bağlı olacaktır. Hemen hemen tüm seçenekleriniz , basit bir sesli komutla ışıkları açmanıza, müzik çalmanıza, soru sormanıza, hatırlatıcılar ayarlamanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır ve çoğu aynı zamanda çok odalı sesi de destekler.

Belirli bir markaya yakınlığınız varsa, ister bir Amazon yardımcısı, ister Apple takıntılı veya Google stan olun, bir konuşmacı seçmek kolaydır. Orijinal Echo ve Alexa sesli asistanına sahip diğer akıllı hoparlörlerin yolunu açan Amazon’dan akıllı bir hoparlör seçme konusunda yardım için buraya gidin . Bu arada, Google donanımlı bir akıllı hoparlör istiyorsanız işte size bir kılavuz .

Platformdan bağımsız olanlar için, seçenek yelpazesi ilk başta korkutucu görünebilir.Bizler, sahneye çıktıklarından beri sesli kontrol cihazlarını ve akıllı hoparlörleri test ediyoruz. Akıllı ekranın dahil edilmesinden birden fazla hoparlörün kurulum kolaylığına kadar tüm önemli akıllı cihaz özelliklerini düşündük. İşte düşüncelerimiz.

Amazon Eko (4. nesil)

Genel olarak en iyi akıllı hoparlör

Akıllı evinizin merkezinde hangi akıllı hoparlörü ve eşlik eden asistanı istediğinize karar vermek zor bir iştir. Hem Alexa hem de Google Asistan birçok cihazla çalışır. Her ikisi de iyi ses performansıyla bunları kolayca düzenlemenize ve kontrol etmenize yardımcı olur. Google Asistan biraz daha akıllıyken, Alexa daha akıllı ev cihazlarıyla çalışır ve sesli komutlarla kurulumu kolaylaştırır.

Sonuç olarak, Alexa ve 100 dolarlık dördüncü nesil Amazon Echo sayesinde en iyi akıllı hoparlör kategorisinde akıllı ev avantajını Amazon’a vereceğiz.

En yeni Echo, olağan Alexa akıllılarını harika ses veren bir hoparlörle birleştirir ve ayrıca yerleşik bir Zigbee radyosuna sahiptir. Bu, ayrı bir hub cihazına ihtiyaç duymadan Zigbee ışıklarını, kilitlerini, sensörlerini ve diğer cihazları kurulumunuza bağlamanıza izin verecek güzel bir eklenti. Akıllı hoparlörünüzün mikrofonları cam kırılma sesini veya duman alarmını algılarsa Alexa uyarı gönderebildiğinden, Echo siz uzaktayken bile kullanışlıdır.

Google Nest Mini (2. nesil)

En iyi bütçe akıllı hoparlör

Google, akıllı hoparlör yarışında Amazon’u yakalamak için takdire şayan bir iş çıkardı. Bu noktada, iki şirketin en düşük fiyatlı akıllı hoparlör cihazları arasında seçim yapmak, tüyleri ayırmaya geliyor.

Google Asistan artık neredeyse Alexa kadar çok yeteneğe sahip, bu da 50 dolarlık Google Nest Mini’yi tercihiniz Google Asistan ise Amazon Echo Dot’a sağlam bir alternatif haline getiriyor. Ayrıca, testlerimize göre Google Asistan, Alexa’dan biraz daha akıllı . Akıllı ev cihazlarınızın tam adını hatırlayamıyorsanız sesli komutlara daha esnek yanıt verir ve Google’ın rutin olarak adlandırılan gruplandırılmış komutları, Amazon’un benzer rutinlerinden daha fazla akıllı cihaz türüyle çalışır. Google Asistan birden fazla sesi tanıyabilir, bu nedenle her biriniz takvimleriniz hakkında soru sorarsanız size ve eşinize farklı cevaplar verir, ancak Alexa bunu şimdi de yapabilir.

Alexa, tercih ettiğiniz ses asistanıysa, en son Echo Dot’u kullanmalısınız . Uygun fiyatlıdır ve ihtiyacınız olan tüm Alexa becerilerini ve akıllı ev entegrasyonlarını sunar. Genel olarak, Google hala istihbarat avantajına sahip ve Google Nest Mini, bu akıllılardan yararlanmanın harika, düşük maliyetli bir yoludur.

Apple HomePod Mini

HomeKit için en iyi akıllı hoparlör

Apple’ın küçük, Siri özellikli akıllı hoparlörü, Google’ın Nest Audio ve Amazon Echo gibi 100 dolarlık bir fiyat etiketi ve Nest Mini ve Echo Dot gibi küçük paketler halinde gelen diğer daha ucuz hoparlörler ile rakipleri arasında garip bir boşluk oluşturuyor .

Dahili telefon, ses aktarımı ve stereo eşleştirme gibi özellikler bu küçük akıllı hoparlörü oldukça pratik hale getirir. İyi görünüyor ve kulağa da harika geliyor. Akıllı ev söz konusu olduğunda, Siri ve HomePod Mini, Apple’ın akıllı ev platformu HomeKit ile çalışan cihazlarla sınırlıdır. Alexa veya Google Asistan ile çalışan cihazlardan daha az HomeKit uyumlu cihaz var, ancak bu , evrensel akıllı ev standardı Matter bu yılın sonlarında geldiğinde yakında değişebilir .
Apple’ı seviyorsanız ve Siri tercih ettiğiniz akıllı asistansa veya HomeKit tercih ettiğiniz akıllı ev platformuysa, Apple’ın en yeni akıllı hoparlörünü seveceksiniz. Halihazırda bir iPhone, Apple TV veya orijinal HomePod kullananlar için bu akıllı hoparlörü koleksiyona eklemek çok mantıklı.

Sonos One (2. nesil)

Ses kalitesi için en iyi akıllı hoparlör

220 dolarlık Sonos One, stereo ses veya çok odalı ses çalmak için iki üniteyi eşleştirmenize izin verir, ancak tek bir hoparlör bile çok çeşitli müzik türlerini çalarken harika ses çıkarır. Daha da iyisi, Sonos One’da hem Alexa hem de Google Assistant yerleşik olarak bulunur – kurulum sırasında sesli komutlarınız için hangisini kullanmak istediğinizi seçmeniz yeterlidir. Bunun da ötesinde, Sonos, Apple’ın AirPlay 2’sine sahiptir, böylece iPhone’unuz da dahil olmak üzere Siri’nin etkin olduğu herhangi bir cihazla kontrol edebilirsiniz .

Hepsini toplayın ve Sonos One, Alexa, Google Asistan veya Siri merkezli akıllı hub evlerine sığabilecek harika sesli, makul fiyatlı birinci sınıf bir akıllı hoparlördür. Bu yenmesi zor bir adım.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir