2022 İçin En İyi Antivirüs Yazılımı

ABD’nin yaz aylarında kasırgalara ve yıldırımlara maruz kalan bir bölgesinde yaşıyorsanız, paratoneriniz (veya daha doğrusu yıldırımdan korunma sisteminiz ) olabilir.(Yeni bir pencerede açılır)) evinizde. Belki buna ihtiyaç duymayı beklemiyorsun. Belki de hiç eylemde görmediniz. Ama ikametgahınızı yıldırım çarpmalarından ve bu nedenle çıkan yangınlardan korudunuz. Bilgisayarlarınızı virüsten koruma yazılımıyla korumak da buna benzer. Çoğunlukla fark etmezsiniz, ancak bir virüs, Truva atı veya fidye yazılımı saldırısı gelirse, antivirüs onu güvenli bir şekilde devre dışı bırakır. Antivirüsünüz yok mu? Şimdi kurun. Kuru havayı beklemenize veya çatıya tırmanmanıza bile gerek yok.

Henüz güvenlik koruması ayarlamadıysanız, yardımcı olabiliriz. İhtiyaçlarınıza uygun olanı kolayca seçebilmeniz için 40’tan fazla antivirüs yardımcı programını inceledik. Test edilen en iyi 10 ürünü ve sizin için doğru antivirüsü seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini burada topladık.

Bitdefender Antivirüs Plus

Neden Onu Seçtik

Bir virüsten koruma yazılımının yapması gereken her şeyi yapan bir virüsten koruma yardımcı programı satın alabilir veya daha fazlasını, yani çok daha fazlasını yapan bir yazılım satın alabilirsiniz. Bu Bitdefender Antivirus Plus olurdu. Bu durumda Artı, çok sayıda özelliği temsil eder. Fidye yazılımı koruması, finansal işlemleriniz için güçlendirilmiş bir tarayıcı, bağlantılarınız için VPN koruması, reklam izleyicilerini alt eden bir özellik, eksik güvenlik yamalarının otomatik tespiti, basit bir şifre yöneticisi… liste uzayıp gidiyor. Adı antivirüs olsa da, bu ürünün özellik listesi birçok güvenlik paketini geride bırakıyor.

Sadece bu değil, aynı zamanda iyi bir antivirüs. Bağımsız test laboratuvarları ona rutin olarak mükemmel veya mükemmele yakın puanlar verir ve uygulamalı testlerimizin çoğunda başarılı olur. Fidye yazılımına özel savunma sistemi de testlerde kendini kanıtladı. Ve Otomatik Pilot özelliği, tüm bunların sizin, yani kullanıcı için minimum zahmetle gerçekleşmesi anlamına gelir.

Oh, birkaç küçük sirke var. Örneğin, parola yöneticisi en güzel özelliklerin tümüne sahip değildir. Ve VPN’in sınırsız kullanımını istiyorsanız, biraz fazladan ödeme yapmanız gerekir. Ancak genel olarak, bu antivirüs koruması için harika bir seçimdir.

Kimin İçin

Minimum etkileşimle maksimum antivirüs koruması istiyorsanız, Bitdefender Antivirus Plus’ı çalıştırmanız ve Otomatik Pilotunu açmanız yeterlidir. Artık arkanıza yaslanıp istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz!

Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Neden Onu Seçtik

Şüphesiz, Webroot SecureAnywhere AntiVirus gördüğümüz en küçük antivirüs. Disketlerin yaygın olduğu zamanlarda, sadece bir tanesine sığdırabilirdiniz. Webroot’un yerel varlığı, zekası bulutta olduğu için çok küçük olabilir. Çoğu antivirüs aracı gibi, bilinen kötü amaçlı yazılımları görünürde siler, ancak bilinmeyenler özel muamele görür. Bilinmeyen herhangi bir programla ilgili ayrıntıları buluta gönderir ve ayrıca bu programın bir balon içinde çalışmasına izin vererek, herhangi bir sistem değişikliğini kalıcı hale getirmemeleri için sanallaştırır. Bulut analizi biraz zaman alabilir, ancak programın kötü amaçlı olduğunu belirlerse Webroot, programın kendisini siler ve tüm sistem değişikliklerini geri alır. Testlerimiz, bu sistemin fidye yazılımlarının etkilerini bile geri alabileceğini gösterdi.

Bu gecikmeli eylem tespiti, çoğu standart test için uygun değildir. Laboratuvarlar çoğunlukla bir antivirüsün kararını hemen vermesini veya hiç vermemesini bekler. Webroot’un laboratuvar raporlarındaki varlığı, çok çeşitli puanlarla düzensizdir. Ancak uygulamalı testlerimizde rutin olarak mükemmel puanlar alıyor.

Webroot ayrıca tüm virüsten koruma kurulumlarınız üzerinde tam uzaktan kontrol sağlar; bu, teknoloji konusunda daha az bilgili arkadaşlarınız veya akrabalarınız için güvenliği yönetiyorsanız kullanışlıdır. Çevrimiçi konsoldan, tüm cihazların durum açısından yeşil durumda olduğundan emin olmak için kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bir tarama çalıştırmak, tehlikeli dosyaları karantinaya almak ve hatta uzak bilgisayarı kapatmak veya yeniden başlatmak için komutlar gönderebilirsiniz. Bu küçücük araç, birçok özelliği bir araya getiriyor.

Kimin İçin

Webroot’un gelişmiş özelliklerinden bazıları ortalamanın üzerinde bir uzmanlık gerektirir, bu nedenle aileniz veya arkadaş çevreniz için güvenlik uzmanı olmanızın bir zararı olmaz. Ancak, uzman olsun ya da olmasın, küçük boyutunu ve ultra hızlı taramalarını kesinlikle takdir edeceksiniz.

McAfee AntiVirus Plus

Neden Onu Seçtik

Ana üretim bilgisayarınıza antivirüs koruması yüklemek iyi bir şeydir. Bu korumayı diğer tüm cihazlarınıza genişletmek daha da iyidir. McAfee AntiVirus Plus ile tek bir abonelik, evinizdeki her Windows, macOS, Android ve iOS cihazına güvenlik yazılımı yüklemenize olanak tanır. Tüm cihazlarınız saldırılara karşı zırhlandığında, tüm ağ fayda sağlar.

McAfee, ara sıra kaymalar olsa da bağımsız laboratuvarlardan çok sayıda yüksek puan alıyor. Kendi uygulamalı testlerimizde aldığı puanlar tek kelimeyle göz kamaştırıcı. Ransom Guard, basit bir güvenlik duvarı, eksik güvenlik yamaları taraması, kripto hırsızlığını önleyen bir sistem ve daha fazlasıyla temel antivirüs korumasının ötesine geçer. My Network güvenlik tarayıcısını bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekecek, ancak bu çabaya değer.

Kimin İçin

Evinizde kaç tane bilgi işlem cihazı var? Sayıyı kaybettiyseniz ve kaç tane olduğunu söyleyemediyseniz, McAfee AntiVirus Plus tam ihtiyacınız olan antivirüs yazılımıdır. Tüm ağınız koruma altına alınana kadar, bir kurulum davetini korumasız herhangi bir cihaza genişletmek için korunan herhangi bir cihazı kullanabilirsiniz.

ESET NOD32 Antivirüs

Neden Onu Seçtik

ESET NOD32 Antivirus ekranından ESET’in mavi gözlü cyborg maskotunun sakince baktığını gördüğünüzde, yüksek teknolojili bir korumaya sahip olduğunuzu bilirsiniz. Bazı bağımsız laboratuvar testlerinde ve kendi testlerimizden bazılarında en yüksek puanları alıyor – her ikisini de görmek isteriz. Ve ESET, UEFI (Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arayüzü) taraması gibi olağandışı yüksek teknoloji özellikleriyle birçok rakibin ötesine geçiyor; bu, daha yaygın olan önyükleme sektörü taramasının üzerinde bir kesim. WMI (Windows Yönetim Araçları) veritabanındaki izinsiz girişleri bile arar.

Evet, bu yüksek teknoloji özelliklerini anlamak ve kullanmak için biraz teknik uzmanlığa ihtiyacınız var. Aynısı, işletim sistemindeki veya popüler programlardaki güvenlik açıklarından yararlanmaya çalışan saldırıları tespit etmeyi ve engellemeyi amaçlayan Host Intrusion Prevention System (HIPS) için de geçerlidir. Cihaz Kontrol sistemine gelince, bu bir teknisyenin hayalidir. Her tür harici cihaz üzerinde veya tek tek cihazlar üzerinde tam kontrol uygulayabilirsiniz. Örneğin, çocukların ev ödevleriyle birlikte eve kötü amaçlı yazılım getirmemeleri için USB sürücülerin kullanımını yasaklayabilirsiniz, ancak özellikle sizin kontrol ettiğiniz cihazların kullanımına izin verebilirsiniz. Cihaz veya tür düzeyinde, tüm kullanımları engelleyebilir, salt okunur erişimi zorlayabilir veya yalnızca bir uyarı görüntüleyebilirsiniz.

Kimin İçin

Bazı virüsten koruma araçları, kullanıcının hiçbir teknik müdahalesi olmadan arka planda çalışmak için ellerinden gelenin en iyisini yapar. Bu ESET NOD32 Antivirus değil. Bu ürün, güvenlik korumasında aktif rol alarak ellerini kirletmek isteyenler için harika. Bunları kullanma bilgi ve becerisine sahipseniz, ESET size uygun özelliklere sahiptir.

Malwarebytes Premium

Neden Onu Seçtik

Yıllardır, yalnızca temizleme amaçlı Malwarebytes Free, normal antivirüsünüzün işi yapamadığı durumlarda başvurulan çözüm olmuştur, ancak günlük kullanım için değil, her zaman özel bir araç olmuştur. Öte yandan Malwarebytes Premium, talep üzerine, programa göre ve dosya erişimiyle taramadan başlayarak tam ölçekli bir virüsten koruma yazılımından beklediğiniz tüm özellikleri sunar. Tam taraması hızlıdır ve davranışa dayalı algılama, fidye yazılımı etkinliği algılama ve istismar saldırılarına karşı koruma dahil olmak üzere gerçek zamanlı koruma için çeşitli teknikler kullanır.

Malwarebytes için laboratuvar sonuçlarının karışık, bazıları harika, bazıları şöyle olduğu doğrudur. Şirket, gelişmiş tespit tekniklerinin standart testler için mükemmel bir seçim olmadığını iddia ediyor. Kendi uygulamalı testlerimizde, son derece etkili olduğunu kanıtladı, kötü amaçlı yazılım koruması için 10 üzerinden 10 puan ve kötü amaçlı ve sahte web sayfalarına karşı savunma için mükemmel puanlar kazandı.

Kimin İçin

Başka bir virüsten koruma aracının arızasını gidermek için Malwarebytes Free’yi kullanan herkes, tam güçlü Malwarebytes Premium’u takdir edecektir. Bu tür bir kurtarmaya hiç ihtiyaç duymamış olsanız bile, bu ürünün hızlı taraması ve mükemmel uygulamalı test sonuçları büyük bir avantajdır.

Norton AntiVirus Plus

Neden Onu Seçtik

Çabuk, üç antivirüs şirketi söyle. Onlardan biri Norton muydu? Muhtemelen. Norton’un antivirüs hüneri on yıllar boyunca gelişmiştir ve Norton AntiVirus Plus bu evrimin zirvesidir. Takip ettiğimiz tüm test laboratuvarları Norton’un yetenekleri hakkında rapor veriyor ve çok sayıda mükemmel puan alıyor. Norton, bir düzine gerçek dünya fidye yazılımı örneğini kullanan bir test de dahil olmak üzere uygulamalı testlerimizi de başarır.

Bu üründe antivirüsten daha fazlası da var. Güvenlik duvarı, şüpheli olmayan kullanıcıyı kafa karıştırıcı açılır sorgularla bombardıman etmeden hem dış saldırılara hem de içeriden ihanete karşı koruma sağlar. Ayrı bir modül, açıklardan yararlanma saldırılarını algılayıp engelleyerek güvenlik duvarı korumasını geliştirir. Diğer bonus özellikler arasında dosyalarınızı yerel olarak veya sağlanan çevrimiçi depolama alanında arşivleyebilen bir yedekleme sistemi, hala böyle bir şeye ihtiyaç duyanlar için bir spam filtresi, basit bir şifre yöneticisi ve daha fazlası bulunur.

Norton ile elde edemeyeceğiniz tek şey çoklu cihaz korumasıdır. Bu antivirüs kesinlikle Windows içindir ve toplu indirimleri olmayan tek lisanslı bir üründür. Daha fazla Norton’a ihtiyacınız varsa, şirketin süit ürünlerini deneyin.

Kimin İçin

Herkesin bir ev dolusu cihazı koruması gerekmez. Bazılarımız tek, güçlü bir antivirüs tarafından korunan tek ve güçlü bir bilgisayardan memnunuz. Sen olduğunu? Öyleyse, Norton AntiVirus Plus tam da ihtiyacınız olan şeydir.

Sophos Home Premium

Neden Onu Seçtik

Sophos, BT ekibini güvenlikten sorumlu tutmak için uzaktan yönetim ile iş düzeyinde antivirüs alanında büyük bir isimdir. Sophos Home Premium, aynı uzaktan yönetimi size, yani tüketiciye getiriyor. İster şehir genelinde ister ülke genelinde olsun, aileniz ve arkadaşlarınız için antivirüs koruması kurabilir ve ininizden çıkmadan tüm kurulumları yönetebilirsiniz. Hepsinden iyisi, birçok rakibin sadece üç lisans için aldığı ücretle eşleşen 10 lisans fiyatıyla ciddi şekilde ucuzdur.

Bu virüsten koruma yazılımının yalnızca bir yakın tarihli laboratuvar testi puanı var, ancak bu iyi bir puan: SE Labs’den AAA sertifikası. Uygulamalı kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma testimizde %100 algılamayı başardı ve 10 olası puanın 9,9’unu aldı. Ayrıca, kötü amaçlı yazılım barındıran web sayfalarına karşı savunma için %100 kazandı. Ancak koruması burada bitmiyor. Küçük yerel aracı programında, etkili fidye yazılımı koruması, istismar saldırılarına karşı savunma, kuşkusuz daha az etkili bir ebeveyn denetimi içerik filtresi, finansal işlemleriniz için koruma, web kamerasının ele geçirilmesini önleme ve daha fazlası bulunur.

Belirtildiği gibi, tüm kurulumlarınızı uygun bir çevrimiçi konsoldan yönetebilirsiniz. Daha yakın zamanlarda, Sophos, bu uzaktan kumanda yeteneğini Android ve iOS uygulamalarına genişletti; bu, uzaktan kumanda yetkilerinizi her yerden kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Kimin İçin

Geniş aileniz veya arkadaş çevreniz için varsayılan güvenlik uzmanı mısınız? Sevgili amcanız, sahip olmaması gereken bir şeye tıkladıktan sonra onu kurtarmak için kasabayı geçmekten yoruldunuz mu? Sophos Home Premium ile nerede olursanız olun gözetlemelerinize iyi bakabilirsiniz.

Kaspersky Anti-Virus , mükemmel puanlar ya da en azından mükemmele yakın puanlar alarak, antivirüs laboratuvarı test çizelgelerinde yıllardır en üst sıralarda yer almaktadır. Ayrıca sayısız yıldır PCMag’in Editörün Seçimi onuruna sahiptir. Hem çekici hem de etkilidir. Ve artık en iyi antivirüs ürünleri listemizde görünmüyor. İşte neden.

Kaspersky, yıllarca Rus kökenlerine dayanan suçlamalar ve kınamalarla karşı karşıya kaldı, ancak suçlamaların hiçbiri kötü niyetli davranışlara dair somut kanıtlarla desteklenmedi. PCMag’de, şirketin etrafındaki brouhaha’ya değil, ürünlerin yeteneklerine odaklandık. Ancak, Ukrayna’daki mevcut savaş riskleri artırdı. Hükümetler ve üçüncü taraflar Kaspersky ile bağlarını kesiyor. FCC, Kaspersky’yi ulusal güvenlik riski olarak etiketledi .

Üzerinde düşündükten sonra artık Kaspersky güvenlik ürünlerini satın almanızı öneremeyiz. Yararlı bilgiler sağladıkları için incelemeleri bir uyarı ile yerinde bıraktık. Ancak en azından şimdilik Kaspersky ürünlerini “En İyiler” listemizden çıkarıyoruz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir