2022 İçin En İyi HDMI Kabloları

En pahalı TV’ler için bile bir HDMI kablosunda bankayı kırmak için hiçbir neden yok. İşte tavsiyemiz.

HDMI kabloları bir TV’ye, bilgisayar monitörüne veya başka bir ekrana bağlanmanın en yaygın yollarından biridir, bu nedenle yeni bir oyun konsolu, 4K Blu-ray oynatıcı veya 4K HDR medya aktarıcı için alışveriş yapıyorsanız , birkaç tane atmalısınız. Sepetinizde de HDMI kabloları var. En iyi HDMI kablosu, ihtiyaçlarınıza uyan ve elektronik cihazlarınızla çalışan kablodur, ancak bu kablolar ucuza gelir ve bir kabloya çok para vermenin (varsa) pek fazla faydası yoktur. Ucuz HDMI kabloları bile 4K HDR sinyallerini iletebilir, yani son teknoloji bir 8K TV’niz yoksa, standart bir kablo hemen hemen her bağlantı için gayet iyi çalışır. Aşağıda oyun konsolları, TV’ler, bilgisayarlar, kablo veya uydu kutuları, ev sineması alıcıları veya DVD, Blu-ray ve Ultra HD oynatıcılar için güvenilir ve uygun fiyatlı HDMI kabloları için en iyi seçimlerimizi bulacaksınız.

Orada daha pahalı seçenekler olsa da, kablo istediğiniz çözünürlüğü geçebildiği sürece, fiyatı ne olursa olsun istediğiniz çözünürlüğü geçebilen diğer kablolarla aynı görünecektir. Gerçekten düşünmeniz gereken tek şey kablo uzunluğudur. Oyun konsolunuzu alın, kablo kutunuzu takın ve akış cihazınızı çalıştırın, işte en iyi HDMI kablosu için seçimlerimiz.

Kablo önerileri (6 fit): AmazonBasics veya Monoprice

Fiyatlandırma için örnek olarak 6 fit (1,8 metre) kablo kullandım, ancak elbette daha uzun ve daha kısa seçenekler var. Daha kısa kablolar alarak biraz tasarruf edebilirsiniz, ancak donanımınızı istediğiniz yere yerleştirmeniz için yeterince uzun olduklarından emin olun. İki kez ölçün, bir kez satın alın.

AmazonBasics Premium Sertifikalı Örgülü Kablo

” Premium Sertifikalı ” etiketli kablolar , en yüksek çözünürlükleri ve kare hızlarını işleyebilecek şekilde derecelendirilmiştir. Bir kablonun bu etikete ihtiyacı yoktur, ancak buna sahip olmak belirli bir düzeyde uyumluluk sağlar. Dolayısıyla, kablonuzun yeni PS5 veya Xbox Series X’inizden saniyede 120 kare hızında 4K’yı işleyebildiğinden kesinlikle emin olmak istiyorsanız , bunu yapmanın en kolay yolu budur. Neyse ki, Premium Sertifikalı kablolar için fazla bir fiyat primi yoktur. Örneğin bu AmazonBasics kabloları, sertifikalı olmayan sürümlerden yalnızca birkaç dolar daha fazladır. Bu, birçok kişi için muhtemelen en iyi HDMI kablosu olabilir, ancak sizin için en iyi HDMI kablosunun tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağını unutmayın.

Monoprice Sertifikalı Premium Ultra İnce

Ucuz HDMI markalarının en ünlüsü olan Monoprice, Monoprice Select Serisi de dahil olmak üzere onlarca seçeneğe sahiptir. Bağlantılı kablo “Premium Sertifikalı”dır.

Monoprice’ler, oradaki en ucuz Premium Sertifikalı kablolar arasındadır. Daha uzun ve daha kalın versiyonları da var. Ayrıca birçok insanın ihtiyacı için en iyi HDMI kablosu olarak kabul edilmelidir. Ve tıpkı Amazon gibi, ömür boyu garanti var.

Bu iki marka neden en iyi HDMI kablosu olarak kabul ediliyor?

Çünkü onlar güvendiğimiz en ucuzları ve büyük garantileri var.
Burada CNET’te özellikle HDMI kablolarını incelemiyoruz, ancak TV test laboratuvarımızda yıllardır Amazon ve Monoprice’den ucuz kablolar kullanıyoruz. Hepsi, tipik kabloların maruz kaldığından çok daha fazla takma ve çıkarma ile yüzlerce saatlik 4K ve HDR videoyu kusursuz bir şekilde taşıdı. Hiçbiri uyumlu cihazlarla başarısız olmadı.

Daha ucuz seçenekler var, ancak kendi deneyimlerimizin ötesinde, bu ikisinin harika kullanıcı incelemeleri var ve yıllardır HDMI kabloları satıyorlar. Ayrıca 4K ve HDR içeriği işlemek için bant genişliğine sahip oldukları derecelendirildi. Bu genellikle HDMI 2.0 standardıyla saniyede gigabit cinsinden mümkün olan bant genişliği miktarına atıfta bulunarak “18Gbps” olarak listelenir

Diğer seçenekler

Belki bir nedenden dolayı Monoprice veya Amazon HDMI kablosu istemezsiniz. Birkaç büyük perakendeciyi daha kontrol ettik ve her birinden beğendiğimiz kabloları bulduk. İşte buradalar.

Tripp Lite P568-006

Walmart’ın pazarında düzinelerce HDMI kablosu var. Şirketin kendini sattığı görünenlerden, “Ücretsiz Alım” etiketiyle kanıtlanan, buraya bağlanan Tripp Lite, tek bir yerde 18 Gbps olduğunu iddia ediyor. Ayrıntıları incelerseniz, ömür boyu garantili olduğunu görebilirsiniz. Bu kabloyu Amazon veya Monoprice üzerinden almak için bir neden göremiyorum, ancak bu bir seçenek.

Philips 4 fit Yüksek Hızlı HDMI Kablosu

Target’in normal HDMI kablo seçimi oldukça zayıf ve çoğu 4K HDR’nin tam bant genişliğini kullanamıyor. Bir istisna, şu anda nispeten ucuz olan 4 fitlik bir Philips kablosudur. Ve belki bir Hedef hediye kartınız var ve onu harcayacak daha iyi bir şey yok. Yalnızca 10.2Gbps olarak derecelendirildiğini söylüyorlar, ancak bu nedenle iletim hızı bir numaralı önceliğinizse, buradaki diğer seçeneklerden biriyle daha iyi durumdasınız.

Gerçekten yeni kablolara ihtiyacınız var mı?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yeni bir TV alıyor olmanız, 4K ve HDR ile bir şeye yükseltme yapıyor olsanız bile, mutlaka yeni HDMI kablolarına ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Kısa mesafelerde, örneğin 6 fitin altında, hemen hemen her yeni “yüksek hızlı HDMI kablosu” iyi çalışmalıdır. “Yüksek Hız”, HDMI şirketleri tarafından 1080p ve daha yüksek video çözünürlüklerini işlemek için bant genişliğine sahip kabloları belirtmek için kullanılan derecelendirmedir.

Bant genişliğini bir boru gibi düşünebilirsiniz. 4K ve HDR içerikli borudan çok fazla “su” alabilmeniz gerekir. Yüksek hızlı bir kablonun hepsini kaldıracak kadar “büyük” olması gerekir.

Ne yazık ki, sadece bir kabloya bakarak bunun 4K ve HDR içerik için gereken veri yığınını kaldırabilecek yüksek hızlı bir HDMI kablosu olup olmadığını anlamanın bir yolu yok. Ceketin üzerinde Yüksek Hız yazsa bile, bu yüzde 100 kullanışlı değil. Bir kablo, 1080p’yi geçiyorsa, ancak 4K’yı işleyecek kadar iyi yapılmış değilse “yüksek hızlı HDMI kablosu” olarak kabul edilebilir. Yüksek hızlı HDMI olarak çalıştığını doğrulamanın tek yolu onu test etmektir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir