2022’de Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarlar

Uzaktan ders almak için veya sadece kampüste taşımak için bir bilgisayar mı arıyorsunuz? Her iki durumda da, bu en yüksek puan alan, değer odaklı modellerle “en iyi üniversite dizüstü bilgisayarları” kısa listenize başlayın.

Öğrenciler için dizüstü bilgisayar , ders kitapları ve okul kimliği kadar önemlidir ve yalnızca not almak ve kağıt yazmak için değil. Ayrıca, film ve müzik akışından sosyal ağlarınızı takip etmeye, fotoğraf göndermeye, oyun oynamaya ve ‘evdeki kiracılarla’ görüntülü sohbet etmeye kadar ders dışı etkinliklerinizi de ele alması gerekir. Kampüs içi ve uzaktan öğrenimi bir araya getiren daha fazla kolej ve üniversite ile, nerede olursanız olun kullanabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar çok önemlidir.

Bir kolej dizüstü bilgisayarı, dört yıllık lisans ve belki bir veya iki yıllık yüksek lisans boyunca sürerken bütçenize de saygı göstermelidir. Şansınıza, son incelemelerden favorilerimizi topladık—yalnızca yukarıdaki kriterlere uyan değil, aynı zamanda (çoğunlukla) fiyatı 1.000 doların altında olan dizüstü bilgisayarlar, banka hesabınız için en büyük tehdit olarak öğrenim ücretinin yerini almayacaklar. Bunlara göz atın, ardından alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinin ayrıntılarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Çoğu Üniversite Öğrencisi İçin En İyi Genel Değerli Dizüstü Bilgisayar

MSI Modern 14

Neden Onu Seçtik

İşte MSI Modern 14’ün vuruşu: 128 GB katı hal sürücüsü, videolar gibi çok sayıda büyük dosya için çok küçük, ancak dört yıllık belgeler ve elektronik tablolar için yeterli. Aksi takdirde, Modern size 2,8 kiloluk bir pakette biraz verir – plastik yapı yerine alüminyum, yetersiz 4 GB yerine 8 GB bellek, arkadan aydınlatmalı klavye ve iyi ekran kalitesi ve pil ömrü, tümü şaşırtıcı derecede düşük 449,99 $ için .

Kimin İçin

Bu MSI hız canavarı veya oyun dizüstü bilgisayarı değildir, ancak yetenekli, son derece taşınabilir ve ucuzdur. Özür dilemek zorunda kalmayacağınız bir sırt çantası aksesuarı.

Üniversite için En İyi 2’si 1 Arada Dönüştürülebilir

Lenovo IdeaPad Flex 5i 14

Neden Onu Seçtik

3,3 poundda, Lenovo IdeaPad Flex 5i, 14 inçlik bir ultra taşınabilir için biraz ağır. Bunun nedeni, ekranı dizüstü bilgisayardan tablet moduna dönen ve kiosk veya şövale modları arasında duraklayan bir dönüştürülebilir olmasıdır – bir dizüstü bilgisayar ve tablet arasında parçalanmışsanız veya belgelere açıklama eklemeyi veya bir kalemle çizim veya karalama bekliyorsanız (testimiz Ünite bir tane ile geldi, ancak tüm konfigürasyonlar değil), Flex 5i tatlı noktaya çarpıyor. 1.000 doların altındaki çeşitli Intel ve AMD destekli modellerde mevcuttur.

Kimin İçin

İş kullanıcıları, dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarları sever çünkü onları PowerPoint sunumları için destekleyebilirler. Çok fazla vermeyebilirsiniz, ancak IdeaPad Flex 5i, attığınız hemen hemen her şeyi halledebilir ve size makul bir fiyata kalem ve klavye girişi seçeneği sunar.

En Uygun Fiyatlı macOS Dizüstü Bilgisayar

Apple MacBook Air (M1, 2020 Sonu)

Neden Onu Seçtik

Görünürlüğü ortadan kaldırmak için, Apple’ın daha güçlü M2 işlemcisine sahip 2022 için yeni MacBook Air , daha hızlı ve daha arzu edilen bir makinedir; 1.199$’lık başlangıç ​​fiyatını veya daha pahalı bir üst düzey konfigürasyonu değiştirebilirseniz, geriye bakmayın. Ancak Apple’ın en hafif taşınabilir bilgisayarının M1 sürümü hala 999 $ karşılığında oldukça yetenekli, sevimli bir dizüstü bilgisayar. 2,8 pound ağırlığıyla keskin bir 13,3 inç Retina ekran sunar; Uzay Grisi, Altın veya Gümüş renklerinde zarif yekpare metal yapı; herhangi bir dizüstü bilgisayardaki en iyi klavyelerden biri ve tartışmasız en iyi dokunmatik yüzey; iPhone ile hızlı performans ve rakipsiz entegrasyon; ve olağanüstü pil ömrü (video oynatma testimizde 29 saat).

Kimin İçin

Apple hala dokunmatik ekranların yalnızca tabletler ve telefonlar için olduğunda ısrar ediyor, ancak aksi takdirde ultra taşınabilir kategoriyi icat eden sistemde hata bulmak zor. MacBook Air, zorlu oyunların dışında neredeyse tüm kampüs içi bilgi işlem görevleri için mükemmel bir üretkenlik ortağı olmaya devam ediyor.

Üniversite için En İyi Hafif Dizüstü Bilgisayar

HP Pavilion Aero

Neden Onu Seçtik

HP’nin Pavilion Aero ürününden daha kolay taşınan çok az dizüstü bilgisayar vardır; çeşitli renklerde sunulan şık magnezyum-alüminyum alaşımlı kasasıyla yalnızca 2,2 pound ağırlığındadır. Bir AMD Ryzen işlemci, Pavilion’a rahat klavyesi ve çekici ekranı ile gitmek için güçlü bir performans sunuyor ve pil tükenme testimizde 12 saat etkileyici bir şekilde sürdü. Efsanevi Dell XPS 13’te bulunmayan HDMI monitöre ve USB Type-A bağlantı noktalarına bile sahiptir.

Kimin İçin

Her yere götürebileceğiniz ultra taşınabilir bir bilgisayar bulmak zor değil (gerçi çoğu Aero’dan yarım kilo daha ağır olsa da) ve 1000$’a iyi bir dizüstü bilgisayar bulmak zor değil. Ama ikisini bir makinede bulmak kolay değil. Pavilion Aero, HP’nin yüksek mobiliteye sahip kampüs sakinleri için mükemmel bir eşleşme olan mütevazı tüketici markasından şaşırtıcı derecede birinci sınıf bir parçadır.

Üniversite için En İyi Küçük Dizüstü Bilgisayar

Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar Git 2

Neden Onu Seçtik

Surface Laptop Go 2, Microsoft’un mini tableti ( Surface Go 3 ) ve ana akım kapaklı ( Surface Laptop 4 ) arasında bir orta zemini kaplar . Düşük bir 599,99 dolardan (test edildiği gibi 799,99 dolar) başlar, ancak kaydırma yapmadan daha fazla web sayfası veya kelime işlem belgesi görmenizi sağlayan kare 3:2 en boy oranlı ekranıyla birçok bütçe dizüstü bilgisayardan daha şık ve daha iyi yapılır. PixelSense ekranı 12,4 inç boyutunda küçük ve çözünürlüğü ultra keskin değil, ancak Laptop Go 2 12 saatten fazla dayanan bir pile rağmen yalnızca 2,5 pound ağırlığında, bu nedenle şikayet etmek zor.

Kimin İçin

Üniversite dizüstü bilgisayar avınız sıkı bir bütçeyle gölgeleniyorsa ve taşınabilirlik bir öncelikse, Surface Laptop Go 2 oldukça iyi donanımlı bir kazanandır. Dört göz alıcı renkte mevcut olan bu ürün, size bir MacBook şıklığının bir kısmını verir ve hatta sürdürülebilirlik ve uzun ömür için değiştirilebilir parçalar sunar.

Üniversite için En İyi Bütçeli Oyun Dizüstü Bilgisayarı

MSI Katana GF66

Neden Onu Seçtik

Faber Koleji’ne gitmeyebilirsiniz ( Hayvan Evi’ni gördünüz , değil mi?), Ancak tüm çalışmalar ve oyun oynamamak sıkıcı bir öğrenci yapar. MSI’da sizin için bir dizüstü bilgisayar var: Katana GF66, hızlı Intel Core i7 CPU ve Nvidia GeForce RTX 3060 GPU ve geniş 1 TB katı hal sürücüsü ile 1080p oyun dizüstü bilgisayarları arasında olağanüstü bir değerdir. En yeni ve en zorlu oyunları, çok daha pahalı makinelerinkine yakın kare hızlarında ve onlara en iyi avantajlarını göstermek için 144 Hz ekran yenileme hızıyla oynatır.

Kimin İçin

15,6 inçlik dizüstü bilgisayar özellikle taşınabilir değildir (bu 5 pound ağırlığındadır) ve birkaç oyun platformu pil ömrüyle övünür (MSI, testlerimizde henüz dört saat geçti). Ancak oynanış bir öncelikse Katana GF66, fiyat sınıfındaki hemen hemen her şeyi geride bırakacaktır. Ve evet, makale yazmak, araştırmak ve e-postaları yanıtlamak için de uygundur.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir