2022’nin En İyi iPhone’u: Hangi Apple Telefonları Size Uygun?

Şu anda piyasada sekiz farklı iPhone modeli var. İhtiyaçlarınız için en iyi iPhone’u seçmek karmaşık bir iş olabilir. Ancak kullandığınız tasarım, özellikler ve teknolojiyi ve fiyatının sizin konfor bölgenizde olup olmadığını düşündüğünüzde ihtiyaçlarınıza en uygun iPhone’u seçmek çok daha kolay. Apple şu anda iPhone SE (2022) için 429 ABD Doları ile 1 TB depolama alanına sahip iPhone 13 Pro Max için 1.599 ABD Doları arasında değişen fiyatlarla iPhone çeşitleri satıyor .

Apple’ın iPhone serisi eskiden oldukça basitti. Steve Jobs , 15 yıldan uzun bir süre önce orijinal iPhone’u duyurduğunda , yalnızca bir model vardı ve yalnızca AT&T’de mevcuttu . Yani, bir iPhone istiyorsanız, 2007’de verdiğiniz tek karar 4 GB mı yoksa 8 GB mı depolamak istediğinizdi.

Son on bir buçuk yılda çok şey değişti. Her bütçeye uygun bir iPhone bulabilir ve iMessage, FaceTime, Apple Music, iCloud ve daha fazlası gibi özelliklere erişebilirsiniz. Apple , 2021’de iPhone 13 serisini piyasaya sürdüğünde , yükseltmelerden çok etkilendim. Telefonlarda yeni kameralar , daha fazla depolama alanı , daha büyük piller ve daha parlak ekranlar vardı.

Yine de bu, herkes için en iyi iPhone seçenekleri oldukları anlamına gelmez. Hangi iPhone modelinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar verebilmeniz için piyasadaki tüm modelleri ayırdım. Ana sayfa düğmesini özlediniz mi? Ardından iPhone SE’ye bakın . iPhone 13 tasarımı gibi ama fiyatı değil mi? Geçen yılki iPhone 12 ve 12 Mini’yi düşünün .
İyi bir pil ömrüne sahip küçük bir telefon ister misiniz?
O zaman iPhone 13 Mini bir zorunluluktur . Peki ya iki yaşındaki iPhone 11, buna değer mi ? Kısacası, evet.

Kararınızı karmaşıklaştırmak için, bazı iPhone’larda iki kamera, bazılarında üç, bazılarında ise dört kamera bulunur (öndeki selfie kamerası dahil). Ayrıca, iPhone SE (2022) dışında hemen hemen her iPhone modelinde Face ID bulunduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Çok fazla seçeneğe sahip olmak kötü bir şey değil, ancak yeni bir iPhone satın alırken bunaltıcı gelebilir.

Hangisinin sizin için en iyi iPhone olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için, pillerinden kamera performansına kadar bu listedeki her birini ayrıntılı olarak inceledim ve test ettim. Mevcut iPhone fiyatlarını dahil ettim, ancak iPhone anlaşmalarının olduğu biliniyor , bu nedenle tek seçeneğinizin tam fiyat ödemek olduğunu düşünmeyin. Ayrıca bu liste, Apple’ın sattığı güncel modellere dayanmaktadır. Etrafta alışveriş yapıyorsanız, operatörlerin ve üçüncü taraf satıcıların iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max gibi üretimi durdurulan modeller sunduğunu fark edebilirsiniz .

iPhone 13

Çoğu insan için en iyi iPhone

iPhone 13, geçen yılki iPhone 12 için sağlam bir yükseltme ve iyileştirme . Bazıları hayal kırıklığına uğrayacak çünkü önceki modellerden kökten farklı değil, ama bu aslında çekiciliğin bir parçası. Aşinalık, Apple’ın iPhone ile başarısının anahtarlarından biri olmuştur. iPhone 13, iPhone 12 ile neredeyse aynı kare şeklinde bir tasarıma sahiptir. 5G ve MagSafe şarjını destekler.

Geçen yılın en iyisi iPhone 12 Pro Max’inkilere benzer yeni kameralarla birlikte geliyor. Ayrıca, testlerimizde iPhone 12’den tek bir şarjla 4,5 saat daha uzun süren daha büyük bir pil alır.

Temelde Portre modu ve iOS 15’in video versiyonu olan yeni bir Sinema modu olan A15 Bionic çipini ekleyin ve mükemmel bir telefonunuz olur.

iPhone 13 Pro

Genel olarak en iyi iPhone

iPhone 13 Pro, Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en iyi iPhone’dur. En yeni iPhone serisiyle Apple, 13 Pro’yu yüksek yenileme hızına sahip bir ekran, makro fotoğrafçılık modu, ProRes video kaydı ve şimdiye kadar yapılmış herhangi bir iPhone’daki en iyi kameralarla bir araya getirerek Pro ve Pro olmayan telefonları arasındaki farkı daha da tanımladı .

Tasarım açısından 13 Pro, zarif mat bir arka yüzeye ve parlak paslanmaz çelik yan taraflara sahiptir. Bunu iPhone 13’teki parlak arka ve mat alüminyum kenarlarla karşılaştırın. 13 Pro’daki ekran, Apple’ın ProMotion dediği şeyi destekler. Ekranda gösterilene bağlı olarak yenileme hızı 10 ile 120 Hz arasında değişir. Kullanımda, ekran mükemmel görünüyor. Animasyonlar pürüzsüz görünüyor, grafikler net görünüyor ve kayan beslemeler gibi sıradan şeyler bile daha iyi görünüyor.

iOS 15’i çalıştırır ve 5G ile MagSafe şarjını destekler. Normal iPhone 13 gibi, 13 Pro da A15 Bionic çipe sahip ancak telefona oyun oynama ve video düzenleme için destek sağlayan ekstra bir GPU çekirdeği alıyor.

iPhone 12 ve 12 Mini

En iyi iPhone değeri

En değerli özelliği olan 5G desteği ile 729 dolarlık iPhone 12, yeni nesil iPhone’un başlangıcı oldu. Mat alüminyum kenarlı düz kenarlı bir tasarıma, 6.1 inç OLED ekrana, A14 Bionic çipe, MagSafe şarj desteğine ve çizilmeleri ve düşmelerden kaynaklanan hasarı azaltmaya yardımcı olmak için ön tarafta Apple’ın Seramik Kalkanı kaplamasına sahiptir. iPhone 12 Mini

, 5,4 inç ekrana ve 100 $ daha düşük bir fiyat etiketine sahip 12’nin daha küçük bir versiyonudur. iPhone 12 ve 12 Mini’deki özçekim, geniş ve ultra geniş kameralar iyi, ancak kesinlikle yeni iPhone 13 ve 13 Mini’dekilerden bir adım geride. Bu nedenle, önceliğiniz mümkün olan en iyi kameraya sahip bir telefonsa, bu sizin için en iyi iPhone değildir.

Bir iPhone 12 veya 12 Mini almayı seçerseniz ve 50 ABD doları daha fazla ödeyebiliyorsanız, 64 GB depolama alanını 128 GB’a yükseltmenizi öneririm.

iPhone 13 Mini

En iyi küçük iPhone,

Küçük telefonların artık olmadığını kim söyledi ?
iPhone 13’ün sahip olduğu her şeye sahip – sadece daha küçük. Ve pil ömrü konusunda endişeleriniz varsa, endişelenmeyin. iPhone 13 Mini, geçen yılki iPhone 12 Mini’den daha büyük bir pile sahip. Testlerimizde, bu iPhone mini, tek bir şarjla 12 Mini’den 3,5 saat daha uzun sürdü. Aynı testte tam boyutlu iPhone 12’den bir saat daha uzun sürdü.

Dikkat çekici bir şekilde 13 Mini, geçen yılki iPhone 12 Pro Max ile neredeyse aynı geniş ve ultra geniş kameralara sahip. Anlamanızın bir yolu, arka kameraların daha büyük stabilize sensöre yer açmak için birbirine çapraz olarak konumlandırılmasıdır.
iPhone 13 ve 13 Mini aynı telefon. Ama biri küçük, diğeri değil. Bununla birlikte, boyutuna göre 13 Mini almanızı tavsiye ederim.

iPhone 13 Pro Maks

En iyi pil ömrü

iPhone 13 Pro Max hakkında bilmeniz gereken ilk şey, testlerimizde şimdiye kadar test ettiğimiz tüm telefonlar arasında en uzun pil ömrüne sahip olduğu. Bilmeniz gereken bir sonraki şey, 12 Pro ve 12 Pro Max’in aksine, 13 Pro ve 13 Pro Max’in hemen hemen her yönden aynı olduğu ve hatta aynı kameralara sahip olduğudur. Özünde, bunlar aynı telefon, sadece farklı boyutlar.

13 Pro Max, 13 Pro’daki 6.1 inçlik ekrana kıyasla 6.7 inç ProMotion ekrana sahip. Max ayrıca daha büyük ve daha ağır. Bu ekstra ağırlığın bir kısmı, 13 Pro Max’in daha büyük pilinden geliyor. Bu telefon devinin boyutunu kaldırabilirseniz, çoğu durum için en iyi iPhone’dur ve yüksek fiyatının her kuruşuna değer.

iPhone SE (2022)

En ucuz iPhone

iPhone SE’nin (2022) tek çekiciliğinin fiyatı olduğunu düşünebilirsiniz. Kuşkusuz bu büyük bir faktör. Dışarıdan, iPhone SE, iPhone 8 ile neredeyse aynı gövdeye sahip, ancak iPhone 13’ün arkasında bulunan aynı camla yükseltilmiş. Bu listede, bazılarının hala tercih ettiği Touch ID’ye sahip tek iPhone. Yüz kimliği. İçeride, SE, 2017 kamera donanımını alan ve ona Apple’ın 2022 hesaplamalı fotoğrafçılık büyüsünün bir enjeksiyonunu veren iPhone 13 ile aynı A15 işlemciye sahip. SE, klasik iPhone tasarımını temsil eder, ancak iOS ve uygulamaların en son sürümünü çalıştırma yeteneği eklenmiştir.

iPhone 11

500 doların altındaki en iyi iPhone

5G desteğine ihtiyacınız yoksa, 2022’de bile 499 dolardan iPhone 11 iyi bir anlaşma. Bu fiyata A13 işlemci, iyi kameralar, sağlam pil ömrü ve altı renk seçeneği gibi çok şey alıyorsunuz. 11, düz kenarlı 12 ve 13 serisinin aksine kavisli kenarlara sahiptir.

En büyük dezavantajı, daha güzel bir OLED yerine bir LCD panel kullanan eski tarz ekran. Ancak bunun sizi geri çevirmesine izin vermeyin, ekran kullanımda hala iyi görünüyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir