ABD’nin En İyi Cep Telefonu Taşıyıcıları 2022

Adından da anlaşılacağı gibi, cep telefonu operatörleri, cep telefonlarına ve tablet abonelerine hücresel bağlantının kablosuz hizmetlerini sağlayan şirketlerdir. Bir cep telefonu operatörü ile kullanıcı arasında ücretli bir anlaşma olan cep telefonu planları vardır; bu, kullanıcıların şebekelerini telefon aramaları ve metin mesajları göndermek ve almak için kullanmalarına ve ayrıca interneti hücresel veriler aracılığıyla kullanmalarına izin verir. Aşağıda tartışılacak olan ABD’de bulacağınız iki tür cep telefonu operatörü vardır;

Cep Telefonu Taşıyıcı Çeşitleri

  • Mobil Ağ Operatörleri (MNO) ülkenin herhangi bir yerinde çalışabilmek için devletten radyo spektrum lisansına sahip büyük mobil şirketlere atıfta bulunun. Bu MAO şirketleri, bu hizmetleri sundukları bölgelerde bu tür operasyonları yürütmek için kapsamlı bir altyapıya sahiptir. ABD’deki en yaygın MNO’lardan bazıları Verizon Wireless, Sprint/T-Mobile, AT&T Mobility, vb.’dir.
  • ABD’deki diğer tür cep telefonu operatörleri denir Mobil Sanal Ağ Operatörleri veya MVNO. Bu şirketlerin kendi baz istasyonları veya hücresel veriyi iletmek için gereken herhangi bir altyapısı yoktur. ABD mobil operatörleri, hizmetlerini ABD genelinde işletmek için bu MVPO’lara radyo spektrumlarına erişim satmaktadır. MVNO’lar genellikle sözleşmesiz ucuz planlar içerir. Örneğin, Xfinity adlı MVNO’lardan biri Xfinity planları çeşitli ve daha düşük fiyatlar sunan mobil hizmetleri için.

Operasyonlarındaki bu farklılıklara rağmen, ABD’deki tüm bu mobil operatörler, abonelere hücresel hizmetler sağlama planlarında etkilidir. Bu kılavuz, ABD’deki en iyi cep telefonu operatörlerinden bazılarını keşfedecektir.

ABD’deki En İyi Cep Telefonu Taşıyıcıları

  • Verizon Kablosuz en iyi ağ hızlarını, güvenilir bağlantıyı ve ağ kapsamını sunan 5G ağ bağlantısı için iyi bir seçimdir. Verizon, tutarlı bir veri hizmeti isteyenler için en iyi seçenektir. Verizon’un ucuz planları yok, piyasada oldukça pahalı planları var. Ancak bir cep telefonuna yatırım yapmaya istekliyseniz, mobil planlar için iyi bir değer sunarlar. 5G’nin güvenilirliği göz önüne alındığında, Verizon’dan sınırsız planlar bile alabilir ve ev geniş bant ihtiyaçlarınızın çoğu için kullanabilirsiniz.
  • T mobilSprint ile birleşen , ABD’de hem 4G LTE hem de 5G kapsama alanına sahip. Daha ucuz bir planla gitmeyi tercih ederseniz, 4G LTE hizmetini tercih edebilirsiniz, aksi takdirde en hızlı ağ bağlantısı için 5G’yi de seçebilirsiniz. T-Mobile ayrıca müşteri memnuniyetinde daha yüksek puana sahiptir ve bu da en iyi mobil operatörü seçmek için bir avantajdır.
  • Ön ödemeli hizmeti tercih etmek istiyorsanız, o zaman Gözle görülür senin için olanıdır. Kolaylaştırılmış teklifleri esnek ve rahat kullanım için tasarlanmıştır, böylece bir ayın sonunda faturalar konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Visible, 5G kapsama alanı sunmuyor, ancak veri hızları, temel akış, sosyal medya, e-postalar ve cep telefonunuzdaki internet erişimi için hala yeterli. Görünür MVNO’dur ve Verizon’un ağını kullanır.
  • AT&T Kablosuz Amerika’nın en popüler ve en büyük mobil operatörüdür. AT&T’nin kendi baz istasyonu ağı vardır, bu da kapsama alanının ve güvenilirliğinin çoğundan daha iyi olduğu anlamına gelir. Şu anda ABD’de 230 milyon AT&T tüketicisi var, bu yüzden kesinlikle popüler bir seçim.
  • Xfinity kullanıcıların uçlarına ulaştırmak için Verizon’un kablosuz bağlantısını üstlenen başka bir MVNO’dur. Bu şekilde ABD’deki en hızlı ve en yaygın kapsama ağına erişebilirsiniz. Bir Xfinity internet müşterisiyseniz, Xfinity Mobile ile cep telefonu planında iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz.
  • Google Fi Google Pixel kullanıcıları için en iyi cep telefonu operatörüdür. Kendi ağ altyapısına sahip olmayan başka bir MVNO servis sağlayıcısıdır. Google Fi, birden fazla ağ kullanır ve herhangi bir zamanda cep telefonunuzda size en iyi kapsama alanını sağlayan ağlara bağlı olarak sizi bunlar arasında değiştirir. Sınırsız veri ve ülke çapında kapsama alanı ile çok uygun fiyatlarla yıldırım hızında hizmetten yararlanabilirsiniz.

LTE ve 5G ağ kapsama alanı, indirme hızları, plan çeşitliliği, fiyatlar, esneklik, müşteri hizmetleri vb. gibi en iyi cep telefonu operatörüne karar verirken dikkate alınması gereken pek çok şey vardır ve bunların çoğu zaten tartışılmıştır. Tüm bu özelliklere bakmak, bunları daraltmanıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmenize olanak tanır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir