Açıklayıcı Video Oluşturma Kılavuzu ve B2B Pazarlamacıya Nasıl Yardımcı Olduğu

Açıklayıcı videolar, B2B pazarlamacılarının hedef kitlelerinde güven oluşturmalarına yardımcı olacak harika bir araçtır. Ayrıca markanızı, ürününüzü veya hizmetinizi yeni bir ışık altında sergilemenin harika bir yoludur.

Bu kılavuz, ilgi çekici ve etkili bir açıklayıcı video oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Açıklayıcı videonuzu öne çıkarmak için etkileyici hikaye anlatımı tekniklerini ve doğru görselleri nasıl kullanacağınızı öğretecektir.

Açıklayıcı Video Nedir ve Neden Bir Video Yapmalısınız?

bu Açıklama Ninja’nın en iyi b2b açıklayıcı videoları bir ürünün faydalarını açıklayan kısa videolar. İşletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak istediklerinde kullanmaları için harika bir araçtır. Açıklayıcı videolar, şirketlerin ürün ve hizmetleriyle potansiyel müşterilere ulaşmaları için mükemmel bir yol olmuştur. Aslında, Google aramalarında üst sıralarda yer alırlar ve genellikle Facebook, Twitter, LinkedIn vb. sosyal medya platformlarında paylaşılırlar.

Açıklayıcı videolar, markayı veya ürünün kendisini tanıtmak için pazarlama stratejilerinde kullanılabilir. Ayrıca, olası satışlar oluşturmaya ve anlaşmaları kapatmaya yardımcı olmak için satış sunumlarında da kullanılabilirler.

Ucuz Bir Pazarlama Videosu Nasıl Bir Araya Getirilir?

Ucuza pazarlama videosu yapmak kolay değil. Ürününüzü veya hizmetinizi satacak kaliteli bir video üretmek yaratıcılık, zaman ve planlama gerektirir.

Ancak imkansız değil. Düşük bütçeli bir pazarlama videosu hazırlamak için bazı ipuçları:

  1. Sahip olduklarınızla yaratıcı olun: Sahip olduğunuz tek şey bir kamera ve bir mikrofonsa, bunları akıllıca kullanın. Farklı açılardan çekim yapın ve farklı çekimlerle denemeler yapın. Alan derinliği oluşturmak için çekiminizde arka plan olarak su şişeleri veya kahve kupası gibi aksesuarlar kullanın. Yakın çekimler, orta çekimler ve uzun çekimler yaparak çekimleri karıştırın, böylece izleyicileriniz bir film yapımcısı olarak ne kadar çok yönlü olduğunuzu görebilir.
  2. Sahip olduklarınızla çalışın: Sahip olduğunuz tek şey bir kamera ve bir mikrofon ise, bunları akıllıca kullanın. Farklı açılardan çekim yapın ve farklı çekimlerle denemeler yapın. Alan derinliği oluşturmak için çekiminizde arka plan olarak su şişeleri veya kahve kupası gibi aksesuarlar kullanın. Yakın çekimler, orta çekimler ve uzun çekimler yaparak çekimleri karıştırın, böylece izleyicileriniz bir film yapımcısı olarak ne kadar çok yönlü olduğunuzu görebilir.
  3. Eski bir endüstriyi kullanmanın yeni yollarını bulun: Sahip olduğunuz tek şey bir kamera ve bir mikrofonsa, bunları akıllıca kullanın. Farklı açılardan çekim yapın ve farklı çekimlerle denemeler yapın. Alan derinliği oluşturmak için çekiminizde arka plan olarak su şişeleri veya kahve kupası gibi aksesuarlar kullanın. Yakın çekimler, orta çekimler ve uzun çekimler yaparak çekimleri karıştırın, böylece izleyicileriniz bir film yapımcısı olarak ne kadar çok yönlü olduğunuzu görebilir.

B2B Açıklayıcı Satış Videolarınızdan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır

Açıklayıcı videolar, kitlenize ürün veya hizmetinizi daha iyi anlamanın mükemmel bir yoludur. Kısa ve basittirler, ancak satışları artırmanıza ve müşteriyi elde tutmanıza yardımcı olabilirler.

Videonuzdan en iyi şekilde yararlanmak için üç temel alana odaklanmalısınız:

  • Çözümünüzün faydalarını açıklayın
  • Kullanmanın ne kadar kolay olduğunu gösterin
  • Harekete geçirici mesaj sağlayın

Pazarlama Stratejinizde Açıklayıcı Videoları En İyi Nasıl Kullanırsınız?

Açıklayıcı videolar, izleyicilere kısa sürede karmaşık bir konuya genel bir bakış sağlamak için tasarlanmış bir video türüdür. Genellikle şirketler tarafından pazarlama stratejilerinde kullanılırlar.

Açıklayıcı videolar birkaç farklı şekilde kullanılabilir ancak en popüler olanları:

  • Potansiyel müşterilere yeni ürünler tanıtmak
  • Şirketinizin nasıl çalıştığını ve müşteriler için ne yaptığını açıklamak

Video Storyboard Nedir?

Video storyboard nedir? Video storyboard, bir video için komut dosyasının görsel bir temsilidir. Hikayeyi baştan sona anlatan bir dizi resim ve videodur.

Videonuz için fikrinizi ve vizyonunuzu ekibinize, müşterilerinize ve paydaşlarınıza iletmenin etkili bir yoludur. Bir storyboard, nihai ürün hakkında kafa karışıklığı, yanlış iletişim veya yanlış anlaşılmayı önlemenize yardımcı olabilir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir