Airpod’lar Telefondan Ne Kadar Uzakta Olabilir?

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen kulaklıklarınızı gittiğiniz her yere yanınızda taşırsınız. Ancak telefonunuzu evde bırakacaksanız, yanınızda bir airpod getirmek iyi bir fikirdir. airpod’lar, kulaklarınıza yakın tutulabilen ve Bluetooth kullanılarak telefonunuza bağlanabilen küçük Bluetooth kulaklıklardır. Ve çok yakın oldukları için normal kulaklıkların yaptığı gibi sesi veya radyasyonu engellemezler. Yani telefonunuz kapsama alanına girmeden müzik dinlemek istiyorsanız bu kulaklıklar tam size göre!

AirPod’lar telefonunuzdan ne kadar uzakta olabilir?

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen kulaklıklarınızı gittiğiniz her yere yanınızda taşırsınız. Ancak telefonunuzu evde bırakacaksanız, yanınızda bir airpod getirmek iyi bir fikirdir. AirPod’lar, kulaklarınıza yakın tutulabilen ve Bluetooth kullanılarak telefonunuza bağlanabilen küçük Bluetooth kulaklıklardır. Ve çok yakın oldukları için normal kulaklıkların yaptığı gibi sesi veya radyasyonu engellemezler. Yani telefonunuz kapsama alanına girmeden müzik dinlemek istiyorsanız bu kulaklıklar tam size göre!

AirPod’lar Neden Bu Kadar Popüler?

1. Küçük ve hafif

AirPod’lar küçük ve hafiftir, bu da onları ağır bir kulaklık takmanın baskısını hissetmeden uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelir. Çok hafif oldukları için orada olduklarını bile kolayca unutabilirsiniz.

2. Kablosuz ve şarj edilmesi kolay

AirPod’lar kablosuzdur, yani herhangi bir kablonun yolunuza çıkması veya karışması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ve bir USB-C kablosu kullanılarak şarj edildikleri için, herhangi bir USB prizini kullanarak onları hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz!

3. Rahat

Diğer tomurcukların aksine, AirPod’lar kulaklarınıza tam olarak oturur ve kullanılırken hareket etmezler. Ayrıca, sesin düzgün bir şekilde geçmesine izin verirken kulaklarınıza tam oturacak şekilde uyumu özelleştirmenizi sağlayan ayarlanabilir bir uçla birlikte gelirler.

4. Kullanımı kolay

AirPods, sesi tek elle kontrol etmenize ve parçaları atlamanıza izin veren basit bir dokunmatik arayüze sahiptir (dışarısı çok sıcak olmadığı sürece). Hatta aramaları cevaplamak için kulaklıklara iki kez veya telefonu kapatmak için üç kez dokunabilirsiniz.

5. Yüksek kaliteli ses

AirPod’ların 30 fit’e kadar uzun menzilli kablosuz menzili vardır, bu da bir odanın diğer tarafındayken müziğinizin kesilmesi veya duyulmaması konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Ve kablosuz olduklarından, herhangi bir kablo veya kablodan parazit olmaz!

6. Hızlı geçiş

AirPod’ların “Hızlı geçiş” adı verilen özel bir özelliği vardır. Müziğinizi bir cihazdan diğerine hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmenizi sağlar. Örneğin, saniyeler içinde iPhone’unuzdan Mac’inize veya PC’nize geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca bir uygulamadan diğerine geçiş yapabilirsiniz (örneğin, Apple Music’ten Spotify’a).

7. Siri

AirPods, telefonunuzu çıkarmadan müziğinizi kontrol etmenizi sağlayan yerleşik bir mikrofona sahiptir. Hangi şarkının çaldığını bulmak, duraklatmak ve hatta ses seviyesini ayarlamak için iPhone’da Siri’yi kullanabilirsiniz. Bu, telefonunuzu çıkarmak istemediğiniz zamanlar için gerçekten kullanışlı bir özellik!

8. Ses asistanı

AirPods, telefonunuzu çıkarmadan arama yapmanıza ve almanıza (ve bu nedenle önemli aramaları kaçırmadan) izin veren yerleşik bir mikrofona sahiptir. Ayrıca Apple’ın “Hey Siri” sesli asistanıyla da çalışırlar, böylece onları Siri’li diğer AirPod’lar gibi kullanabilirsiniz!

9. Her türlü cihazla uyumlu

Airpod’lar akıllı telefonlar, tabletler, TV’ler, dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü cihazla uyumludur! Bluetooth 4.1 veya daha yüksek teknolojiyi kullanan herhangi bir cihaza bağlanabilirler. Ayrıca Apple TV, Mac bilgisayarlar ve PC’ler gibi cihazlarla kablosuz kulaklık olarak da kullanılabilirler.

10. şarj edilmesi kolay

AirPod’lar, kutuya dahil olan bir USB-C kablosu kullanılarak şarj edilir. Şarj sırasında AirPod’daki LED ışığı mavi renkte yanar ve tam olarak şarj olduğunda söner. AirPod’larınızı herhangi bir standart duvar şarj cihazı veya USB kablosu kullanarak şarj etmek için herhangi bir USB prizine de bağlayabilirsiniz!

11. Endişesiz

AirPod’lar, Bluetooth 4.1 veya daha yüksek teknolojiye sahip herhangi bir cihazla çalışacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle bağlantı kaybı veya diğer cihazlardan gelen parazit konusunda endişelenmenize gerek yoktur! Ayrıca koşma, bisiklete binme, yüzme ve daha fazlası gibi açık hava etkinlikleri için su sıçramasına ve tere karşı dayanıklıdırlar!

AirPod’lar nasıl çalışır?

1. AirPod’larınızı iPhone veya Mac’inizle eşleştirin

AirPod’lar, Bluetooth 4.1 veya daha yüksek teknolojiyi kullanan Apple cihazlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu modern cihaz bu teknolojiye sahip olsa da, AirPod’larla uyumlu olup olmadığını görmek için Mac’inizin Sistem Bilgilerinin “Bu Mac Hakkında” bölümüne bakabilirsiniz!

2. Bunları cihazınıza bağlayın

Bunları Apple cihazınızla eşleştirdikten sonra, Bluetooth 4.1 veya daha yüksek teknoloji kullanan başka bir cihaza (iPhone, iPad, iPod touch veya Mac gibi) bağlamanız gerekir. Gerekirse, Apple Lightning-3.5mm kulaklık jakı adaptörünü (ayrı satılır) kullanarak bunları doğrudan bu cihazlara bağlayabilirsiniz!

3. iOS cihazınızda Müzik uygulamasını açın ve “Ayarlar” düğmesine dokunun.

iPhone’lar ve iPad’ler gibi iOS cihazlarda Ayarlar > Bluetooth’a gidin ve AirPod’ların açık olduğundan emin olun! Değillerse, onları açın ve eşleştirme işlemini tamamlamak için Bluetooth altında “AirPod’ları Eşleştir”e dokunun.

4. Mac’inizde Müzik uygulamasını açın ve “Ayarlar” düğmesine dokunun.

MacBook’lar gibi Mac’lerde, Sistem Tercihleri ​​> Bluetooth’a gitmeniz ve AirPod’ların açık olduğundan emin olmanız gerekir! Değillerse, onları açın ve eşleştirme işlemini tamamlamak için Bluetooth altındaki “AirPods”a dokunun.

5. Dinlemeye başlamak için “Oynat”a dokunun!

AirPod’larınız bağlandıktan sonra AirPlay’i (iTunes veya Spotify gibi) destekleyen herhangi bir müzik uygulamasını açabilir ve oynat düğmesine basabilirsiniz! Ayrıca Siri’yi veya Apple’ın sesli yardımcısını (“Hey Siri” gibi) herhangi bir uyumlu cihazla kullanabilirsiniz!

6. Gerektiğinde AirPod’larınızı şarj edin

Yeniden şarj etme zamanı geldiğinde, her AirPod çiftiyle birlikte verilen USB-C kablosunu kullanarak bunları herhangi bir elektrik prizine bağlayın! Sadece prize takın ve AirPod’ların şarj olmasını bekleyin!

7. Müziğinizi istediğiniz gibi dinleyin

AirPod’lar, Bluetooth 4.1 veya daha yüksek teknolojiye sahip herhangi bir cihazla çalışacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle bağlantı kaybı veya diğer cihazlardan gelen parazit konusunda endişelenmenize gerek yoktur! Ayrıca koşma, bisiklete binme, yüzme ve daha fazlası gibi açık hava etkinlikleri için su sıçramasına ve tere karşı dayanıklıdırlar!

8. Evden uzaktayken dinleyin

AirPod’lar, Bluetooth 4.1 veya daha yüksek teknolojiyi kullanan Apple cihazlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu modern cihaz bu teknolojiye sahip olsa da, AirPod’larla uyumlu olup olmadığını görmek için Mac’inizin Sistem Bilgilerinin “Bu Mac Hakkında” bölümüne bakabilirsiniz! Öyleyse, onları iPhone veya iPad’inizle eşleştirebilir ve evden uzakta dinleyebilirsiniz! Uyumlu değilse, iPhone veya iPad’inize bağlanmak için üçüncü taraf bir adaptöre (Apple’ın Lightning-3.5mm kulaklık jakı adaptörü gibi) ihtiyacınız olacak!

9. Cihazlar arasında geçiş yapın

Cihazlar arasında geçiş yapmanız gerektiğine karar verirseniz, onları etkinleştirmek için AirPod kasasına dokunmanız yeterlidir; cihazlar otomatik olarak yeni cihazınıza bağlanır! Bağlantı kurduktan sonra aynı şarkıyı dinlemeye devam edebilirsiniz!

10. Ne duyduğunuzu kontrol edin

Her AirPod’un sesini ayrı ayrı ayarlayarak müziğinizin ne kadar yüksek veya yumuşak olduğunu kontrol edebilirsiniz! Ayrıca her AirPod için ekolayzır ayarlarını değiştirerek kendi kişisel tercihlerinize göre optimize edebilirsiniz!

11. Siri ile bağlantı kurun

Siri, her Apple cihazında yerleşiktir ve her gün kullanıcılarımızın işlerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır! Siri’yi AirPods ile kullanırken, “Hey Siri” demeniz yeterlidir, o oradan devralacaktır. Soruları cevaplayabilir, müzik çalabilir, metin mesajları gönderebilir ve hatta gerekirse acil arama yapabilir! Yaptığınız şey bittiğinde tekrar “Hey Siri” deyin, o kapanacaktır!

12. AirPod’ları eller serbest aksesuar olarak kullanın

AirPods’u eller serbest aksesuar olarak kullanmak istediğinizde, “Hey Siri” demeniz yeterlidir; iPhone veya iPad’inize bağlanmaya gerek kalmadan müzik çalmaya veya arama yapmaya başlasınlar! Ayrıca Apple’ın CarPlay sistemi, Android Auto ve daha fazlası gibi diğer eller serbest aksesuarlarla çalışmak üzere tasarlandılar!

13. Arabadayken dinleyin

Siri’yi hem aramalar hem de müzik için kullanmak üzere iPhone veya iPad’inizi bağlayarak arabanızda sürerken Siri’yi kullanarak müzik dinleyebilir veya telefon görüşmeleri yapabilirsiniz! Sadece “Hey Siri” deyin, o önünüzdeki yol hakkında tüm sorularınızı yanıtlayacaktır! Yaptığınız şey bittiğinde tekrar “Hey Siri” demeniz yeterli.

15. Aynı şarkıyı farklı cihazlardan dinleyin

Siri ve AirPods kullanarak aynı şarkıyı birden fazla cihazda aynı anda dinleyebilirsiniz! Sadece “Hey Siri” deyin, o aynı anda tüm cihazlarınızda müzik çalmaya veya aramaları yanıtlamaya başlayacaktır!

Airpod’ların İyi, Kötü ve Çirkin Yönleri:

İyi yanlar:

1. Kablosuzdurlar. Karışacak bir kabloları yok ve onları iPhone ile kullanabilirsiniz, iPadve Mac!

2. Aynı anda birden fazla cihaz bağlayabilirsiniz!

3. Kulaklarıma rahatça sığacak kadar küçükler!

4. Sürekli olarak yaklaşık 5 saat süren iyi bir pil ömrüne sahiptirler (ne kadar yüksek sesle dinlediğinize bağlı olarak)!

5. Pil şarjı hızlıdır ve hiç uzun sürmez! Gün boyu süren 20 dakikalık bir şarj!

6. Apple Watch’ınızla mesajlaşma veya arama yapma gibi başka şeyler yaparken dinlemek istiyorsanız, bunları Apple Watch’ınıza bağlayabilirsiniz!

7. Airpod’lar, bugün piyasadaki diğer kablosuz kulaklıklara kıyasla her biri yalnızca 159$’a ucuz!

8. Ses kalitesi ürünün fiyatına göre iyi (pahalı bir kulaklıktan çok daha fazlasını bekleyebilirsiniz)!!

çirkin yönleri:

1. Airpod’lar suya dayanıklı değildir ve onları bozulmaktan koruyacak bir kılıfları yoktur!

2. Pil belirli bir süre sonra bitiyor (benim için yaklaşık 3 saat). Her gece şarj etmek can sıkıcı olabilir ama o kadar da büyük bir anlaşma değil!

3. Bazen Airpod’lar iPhone/iPad’inize hiç bağlanmaz! Onları bağlamaya çalıştığım zamanlar oldu ve donup kalacaklardı ve Siri, iPhone/iPad’ime hiç bağlanmaya çalışmadı bile! Yani bu sorunu yaşıyorsanız, birbirlerine alışmaları için yaklaşık 10 dakika şarj etmeden önce kutuya koyduğunuzdan emin olun!

Çözüm

Genel olarak, Airpod’lar, her biri yalnızca 159 $ karşılığında harika bir kablosuz kulaklık çiftidir! Kulağınıza rahatça sığacak kadar küçüktürler ve ses kalitesi ürünün fiyatına göre iyidir. Apple cihazınızla kullanabileceğiniz uygun fiyatlı bir kablosuz kulaklık arıyorsanız, bu Airpod’ları kesinlikle tavsiye ederim! Bu inceleme hakkında herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, bunları aşağıdaki yorum bölümünde bırakmaktan çekinmeyin!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir