AirPod’ları Dizüstü Bilgisayara Nasıl Bağlarsınız: Bilmeniz gereken her şey!

Airpod’ları dizüstü bilgisayara nasıl bağlayacağınızı ve müziğe konsantre olmak, telefon görüşmeleri yapmak ve daha fazlası için AirPod’larınızı Mac’iniz, Android cihazınız veya başka bir Bluetooth cihazınızla nasıl hizalayacağınızı öğrenin.

AirPod’ları Mac’inizle birlikte kullanın

AirPods (2. nesil) kullanıyorsanız Mac’inizde macOS Mojave 10.14.4 veya sonraki bir sürümü olduğunu doğrulayın. AirPods Pro, macOS Catalina 10.15.1 veya sonraki bir sürümünü gerektirir.

AirPod’larınızı iPhone’unuzla birlikte bulduysanız ve Mac’iniz iCloud’a eşdeğer bir Apple Kimliği ile giriş yaptıysa, AirPod’larınız Mac’inizle birlikte kullanılabilir.

AirPod’larınızı kulağınıza yerleştirin ve Mac’inizdeki menü çubuğunda Bluetooth menüsüne veya miktar kontrolüne tıklayın.1 Ardından listeden AirPods’u seçin.

AirPod’larınızı Bluetooth veya ses kontrolü menüsünde görmüyorsanız, 2 AirPod’larınızı Mac’inizle eşleştirin:

 1. Mac’inizde, Apple menüsünde Sistem Tercihleri ​​yeniden gönder’i seçin, ardından Bluetooth’a dokunun.
 2. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.
 3. Her iki AirPod’u da şarj kutusuna koyun ve kapağı açın.
 4. Durum ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar kasanın arkasındaki kurulum düğmesini basılı tutun.
 5. Aygıtlar listesinden AirPod’larınızı seçin, ardından Bağlan’a tıklayın.
 6. Mac hoparlörlerinizden ses gelmeye devam ediyorsa, Bluetooth menüsüne veya menü çubuğundaki miktar denetimine tıklayın ve çıkış aygıtı nedeniyle AirPods’unuzun seçildiğini onaylayın.

AirPod’ları Apple olmayan bir Dizüstü Bilgisayara Bağlayın

AirPod’ları birkaç cihazla Bluetooth kulaklık olarak da kullanabilirsiniz. Siri’yi kullanamazsınız ama dinleyip konuşacaksınız. AirPods’unuzu bir Android telefonla veya Apple’a ait olmayan başka bir cihazla 3 hizalamak için şu adımları izleyin:

 1. Apple olmayan cihazınızda Bluetooth ayarlarına gidin ve Bluetooth’un açık olduğunu onaylayın.4 Bir Android cihazınız varsa Ayarlar > Bağlantılar > Bluetooth’a gidin.
 2. kapağı açın, AirPod’larınız şarj kutusu içindeyken,
 3. Durum ışığının beyaz renkte yanıp söndüğünü görene kadar kasanın arkasındaki kurulum düğmesini basılı tutun.
 4. AirPod’larınız Bluetooth cihazları listesinde göründüğünde onları seçin.

AirPod’ları Windows dizüstü bilgisayara bağlamanın yolu

Yedek bir Apple AirPod çiftini PC’nizle eşleştirmek ve bağlamak için şu basit adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. AirPod’ları şarj kutularına yerleştirin ve minimum kısmen şarj olduklarını doğrulayın.
 2. AirPod şarj çantanızın kapağını açın ve AirPod’ları kutudan çıkarmayın.
 3. Şarj kutusunun arka tarafındaki dairesel düğmeye dokunun ve kutunun içindeki güneş ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar birkaç saniye basılı tutun.
 4. Windows PC’nizin Bluetooth ayarlarını, görev çubuğunuzdaki uygun sistem sayesinde sistem tepsisindeki Bluetooth simgesine tıklayarak veya görev çubuğu aramanızda “Bluetooth” seçeneğini işaretleyerek açın ve göründüğünde “Bluetooth ve diğer cihaz ayarları” seçeneğine tıklayın. .
 5. Ayarlar ekranının en üstünde yer alan “Bluetooth veya diğer cihazları ekle”ye tıklayın
 6. Sonraki “Cihaz ekle” sayfasında, Bluetooth için en yüksek seçeneğe tıklayın.
 7. Keşfedilebilir cihazlar listesinden AirPods seçeneğine dokunun.
 8. Birkaç saniye sonra, AirPod’larınız ve PC’niz eşleştirilip bağlandıktan sonra bir bağlantı onay ekranı görmelisiniz.

Not: Bağlantı hatası alırsanız AirPods kasanızı ve bilgisayarınızın Bluetooth ayarlarını kapatın ve yukarıdaki yöntemi tekrarlayın.

 1. AirPod’ları kasalarından çıkarın.
 2. Onları kulaklarına yapıştır ve seyahat etmeye hazırsın.
 3. AirPod’ları bir PC’ye bağlamak, diğer Bluetooth cihazını bağlamak kadar kolaydır. Bağlantılarını kesebildiğinizde AirPod’larınızı şarj kutusuna geri koyun ve kapağını kapatın.

Eşleştirildikten sonra yeniden bağlanılıyor

Windows 10 PC’niz ve AirPod’larınız arasında ilk bağlantıyı yaptıktan sonra, müzik notu almak, YouTube izlemek, video konferans yapmak için AirPod’larınızı ve PC’nizi yeniden bağlamaya ve ardından Ayarlar’daki Bluetooth ve diğer cihazlar sayfasına geri dönmeye hazır olacaksınız. .

Eşleştirilmiş tüm ses cihazlarınız Ses başlığının altında listelenmiş olarak görünecektir. Listeden AirPod’larınızı seçin ve Bağlan düğmesine tıklayın.

Cihazları otomatik olarak değiştir

2. nesil AirPods veya AirPods Pro’nuz iOS 14 yüklü iPhone’unuz, macOS Big Sur yüklü Mac’iniz ve iPadOS 14 veya sonraki sürümlü iPad’iniz arasında otomatik olarak geçiş yapabilir. Cihazlarınız, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılarak eşdeğer bir Apple Kimliği ile giriş yapmalıdır. örneğin, Mac’inizde müzik notu alırken, iPhone’unuzu çevirerek cevap veriyorsunuz. AirPod’larınız otomatik olarak Mac’inizdeki müzikten iPhone’unuzdaki aramaya geçer.

Bazı durumlarda, Mac’inizin ekranında AirPod’larınız hakkında bir bildirim görürsünüz. işaretçiyi bildirimin üzerinde tuttuğunuzda Bağlan düğmesi görünür. AirPods’unuzun Mac’inizde değişiklik yapmasını veya Mac’inizde kalmasını istediğinizi onaylamak için bağlan’ı tıklayın.

Mac’iniz için otomatik kapanmayı göstermek istiyorsanız, AirPod’larınız kulaklarınızdayken Mac’inizde Bluetooth tercihlerini açın. Cihaz listesinde AirPod’larınızın yanındaki seçenekler düğmesini tıklayın. Bu Mac ile bağlan’ı tıklayın, ardından Mevcut Mac’e En Son Bağlanıldığında’yı seçin. bu özelliği tekrar göstermek için Otomatik’i seçin.

Bir konuşma, bir tür arama, FaceTime araması veya video konferans sırasında ses otomatik olarak bir cihazdan diğerine geçmemelidir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir