Airpod’ları Zamanla Oynamaktan Nasıl Duraklatılır?

Airpod’ları Apple EarPod’larınız üzerinde kullanıyor veya bir seferde yalnızca birkaç dakika kullanıyor olsanız da, zamanla oynanmadıklarından emin olmak önemlidir. Zamanla, ses kalitesi düşmeye başlayacak ve Airpod’lar çalışmayı durdurabilir.

Airpod’lar Nasıl Duraklatılır

1. Kontrol Merkezini açın

2. AirPod simgesine dokunun

3. “Duraklat”a dokunun

4. Birkaç saniye bekleyin, AirPods menüsünde duraklatılacaktır.

5. Duraklatmayı devam ettirmek istiyorsanız, aynı şeyi yapın, ancak “Duraklat” yerine “Sürdür”e dokunun.

Gürültülü Bir Ortamda Airpods Nasıl Kullanılır

1. Airpod’lar sessiz bir ortamda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak Airpod’ları takmadığınız ve gürültülü bir ortamda bulunduğunuz sürece çalışmaya devam edeceklerdir.

2. Airpod’larınızın gürültülü bir ortamda zarar görmemesi için kulaklarınızda olduğundan ve sesi onlardan duyabildiğinizden emin olun.

3. Gürültü çok yüksekse Airpod’larınızı çıkarın ve gürültü çok düşükse kulaklarınıza geri koyun.

4. Gürültülü bir bölgedeyseniz ve Airpod’larınız çalışmıyorsa, gürültüden uzaklaşmaya veya daha sessiz bir alan bulmaya çalışın.

5. Airpod’larınız hala çalışmıyorsa veya tamamen çalmayı bırakırlarsa, şarj kutusundan çıkarın ve yaklaşık iki dakika kutuya geri koyun.

Gürültülü Bir Ortamda Airpods Nasıl Kullanılır

1. Bunları serin ve kuru bir yerde saklayın. Isı, kulaklıkların ömrünü kısaltacak ve düzgün çalışmamalarına neden olacaktır.

2. Gürültülü ortamlarda kullanmayınız. Çok fazla gürültü, kulakiçi kulaklıklardaki hava basıncının düşmesine ve bu da kulaklıkların çalışmayı durdurmasına neden olabilir.

3. Ağzınıza koymayın. Ses kalitesi çok önemlidir ve onu mahvedecek bir şey yapmanız istenmez.

4. Bisiklete binerken, kayak yaparken veya kulaklık takmanızı gerektiren herhangi bir aktivite sırasında bunları kullanmayın.

5. Airpod’larınız çalışmayı durdurursa ve yukarıdaki her şeyi yaptıysanız, onları yaklaşık iki dakika şarj kutusuna geri koymayı deneyin.

Airpod’lara Sahip Olmanın Faydaları:

1. Kablosuzdurlar. Kabloların dolaşması veya gerilmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

2. Eller serbesttir. Telefonunuzu elinizde tutmadan veya bakmadan konuşabilir ve müzik dinleyebilirsiniz.

3. Ses kalitesi çok iyi ve video izlemek ve müzik dinlemek için olduğu kadar telefon görüşmeleri yapmak ve metin mesajları göndermek için de harika.

4. Egzersiz sırasında düşmezler, bu da siz bunu yaparken Airpod’ların düşmesinden endişe etmeden koşmanıza, koşmanıza, yürümenize, bisiklete binmenize veya yürüyüşe çıkmanıza olanak tanır.

5. Üzerinde herhangi bir düğme veya anahtar yoktur (güç düğmesi dışında), bu nedenle onları kullanırken hiçbir şeye yakalanmazlar ve siz kullanırken bir şeye takılırlarsa işlevlerini kaybetmezler. Bir şeye yakalandıklarında otomatik olarak duraklayacakları için bunları kullanıyorlar (aynı şekilde bir Bluetooth kulaklığın yakalandığında duraklaması gibi).

6. Bazı durumlarda, pil ömrü, AirPod’lar ile birlikte kullanılarak uzatılır. iPhone yerleşik bir pil takımına sahip (Airpod’ları şarj edecek) kılıf.

7. Kullanılmadığı zaman saklamanızı kolaylaştıran (aynı zamanda pillerini de şarj eden) bir taşıma çantasıyla birlikte gelirler.

8. Çok hafiftirler ve cebinize veya küçük bir çantanıza veya çantanıza sığabilirler.

9. Temizlemeleri çok kolaydır, bu aynı zamanda çevre için de iyidir çünkü temizlerken daha az plastik kullanılır (bu, geleneksel bir çift kulaklık kullanmaktan daha çevre için daha iyi olur).

10. Birçok farklı renkte mevcutturlar (bu, görsel olarak daha çekici olmalarına yardımcı olduğu için çevre için de iyidir).

Airpod’ların Dezavantajları:

1. Pahalıdırlar.

2. Suya dayanıklı değildirler.

3. Ses kalitesi, telefonunuza taktığınız kulaklıkları kullandığınız zamanki kadar iyi değil, ancak yine de müzik dinlemek ve video izlemek, telefon görüşmeleri yapmak, kısa mesaj göndermek ve telefonu cevaplamak için yeterince iyi (ama siz film izlemek veya oyun oynamak için kullanırken onlardan aynı kaliteyi beklememelisiniz).

4. Kulaklarınıza tam olarak oturmazlar (bu, kulaklarınıza takmanız gereken kulaklıkları kullanmaktan daha çevre için daha iyidir).

5. Pil ömrü oldukça kısadır (bu, pil kullanan EarPod’ları kullanmaktansa çevre için daha iyidir).

Çözüm:

AirPod kulakiçi kulaklıklar, geleneksel kulakiçi kulaklıklara iyi bir alternatiftir ve kulaklarınızdan çıkan kabloları olmayan kablosuz kulaklıkları kullanmak istiyorsanız iyi bir seçim olabilir. Ses kalitesi sizin için çok önemli değilse, daha iyi ses kalitesine sahip oldukları ve pillerini şarj edebilen bir taşıma çantasıyla birlikte geldikleri için Beats by Dr. Dre Solo 2 Kablosuz Kulaklıkları düşünebilirsiniz ( pil ömrünü uzatacaktır).

SSS:

AirPod’lar ne kadar sürer?

AirPods, eve geldiğinizde şarj ederseniz beş saatten biraz fazla dayanır ve şarj etmezseniz yaklaşık dört saat sürer (bu, normal kulaklıklarla hemen hemen aynıdır). Değiştirilebilecek bir pilleri olmasa da, kendi Lightning bağlantı noktasına sahip bir iPhone veya iPad’e takılarak şarj edilebilirler.

Airpod’ların ses kontrolleri var mı?

AirPod’larda (geleneksel kulaklıklarla aynı olan) ses kontrolleri yoktur.

AirPod’ları şarj etmeden takabilir misiniz?

Hayır. Airpod’ları kullanmadan önce şarj etmelisiniz. Şarj kutusu, birkaç gün takılı bıraksanız bile onları yeniden şarj etmeyecektir. AirPod’u ilk kullanmaya başladığınızda, Airpod’u saklama kutusundan çıkarın ve pili tamamen şarj olana kadar yaklaşık on saniye boyunca iPhone veya iPad’inizin Lightning bağlantı noktasına takın. iPhone veya iPad’inizde Lightning bağlantı noktası yoksa bunun yerine USB bağlantı noktasına bağlanın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir