Airpod’ların Metin Okumasını Nasıl Durdurursunuz

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen telefonunuzda metin okumak için çok zaman harcarsınız. Ancak bir metin okumak istediğinizde ancak telefonu düşürmek istemiyorsanız AirPods’u deneyebilirsiniz. AirPod’lar, siz telefonda konuşurken metin dinlemek ve okumak için tasarlanmıştır, böylece konuşmanıza engel olmazlar. Ancak, birisi aynı zamanda telefonunda bir konuşmayı dinlemeye çalışırken AirPods’u kullanırsanız, ne söylediğinizi duyabilir ve ne söylediğinizi anlayamayabilir. AirPods’un metin okumasını önlemek için, telefonunuzda bir konuşmayı dinlemeye çalışan kişilerin AirPods kullanmasını yasaklayan bir kural oluşturmanız yeterlidir. Ayrıca, yalnızca cihaza sahip olan kişilerin konuşmayı duyabilmesi için hoparlör tercihlerini ayarlamayı deneyebilirsiniz.

Airpod’ların Metin Okumasını Nasıl Durdurursunuz?

 • iPhone veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını açın.
 • Mesajlar’a dokunun.
 • “Ek AirPod Özellikleri” bölümüne gidin ve kapatmak için “AirPods” kaydırma düğmesine dokunun.
 • İsterseniz, AirPods’un kullanmadığınız zamanlarda metin mesajlarını size ne zaman yüksek sesle okuyacağını kontrol edebilmek için “Oynatmadan Önce Sor”u etkinleştirin.
 • Bir açılır menü görünene kadar iPhone veya iPad’inizdeki AirPods düğmesini basılı tutun ve ardından “Kapat”a dokunun.

Metinleri Okumak için AirPods Nasıl Kullanılır

 • iPhone veya iPad’inizde Mesajlar uygulamasını açın.
 • Sağ üst köşedeki “Gönder” düğmesine dokunun.
 • “Yeni Mesaj Ekle”ye dokunun.
 • Mikrofon simgesine dokunun ve yazmaya başlayın.
 • Yazmayı bitirdiğinizde, yakında AirPod’lar varken telefonlarında bir konuşmayı dinlemeye çalışırken size kısa mesaj gönderen kişiye mesajınızı göndermek için “Gönder”e dokunun.

Airpod’lar Metin Okuyorsa Ne Yapabilirsiniz?

 1. AirPods takıyorsanız ve birisi telefonunda bir konuşmayı dinlemeye çalışıyorsa, bir açılır menü görünene kadar iPhone veya iPad’inizdeki AirPods düğmesine ve ardından “Kapat”a dokunun.
 2. AirPods takıyorsanız ve birisi odadaki diğer kişilerle telefonda konuşmayı dinlemeye çalışıyorsa, hoparlör tercihlerini yalnızca cihazınıza sahip kişilerin duyabileceği şekilde ayarlamayı deneyin.
 3. AirPods takmıyorsanız veya bu özellik kapalı değilse, konuşmaları telefonda dinlemeye çalışan kişiden de hoparlör tercihlerini ayarlamayı deneyin, böylece yalnızca cihazınıza sahip kişiler konuşmaları duyabilir.
 4. Ayrıca, yalnızca cihaza sahip olan kişilerin konuşmayı duyabilmesi için hoparlör tercihlerini ayarlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, cihazınızda Ayarlar uygulamasını başlatın. iPhone veya iPad’i seçin. “Mesajlar”a ve ardından “Ek AirPod Özellikleri” bölümüne dokunun. Kapatmak için “AirPods” kaydırma düğmesine dokunun.
 5. İsterseniz, AirPods’un kullanmadığınız zamanlarda metin mesajlarını size ne zaman yüksek sesle okuyacağını kontrol edebilmek için “Oynatmadan Önce Sor”u etkinleştirin.
 6. İsterseniz, AirPods’un kullanmadığınız zamanlarda metin mesajlarını size ne zaman yüksek sesle okuyacağını kontrol edebilmek için “Oynatmadan Önce Sor”u etkinleştirin. Bunu yapmak için iPhone veya iPad’inizde Mesajlar uygulamasını başlatın ve ekranın altındaki Ayarlar simgesine dokunun. “Ek AirPod Özellikleri”ne ve ardından “Oynatmadan Önce Sor”a dokunun.

Airpod’ları Kullanmanın Faydaları:

1. Airpod’lar kablosuzdur. Şarj edilmeleri gerekmez, bu da onları gittiğiniz her yerde kullanabileceğiniz anlamına gelir.

2. Airpod’ların yaklaşık 30 fitlik bir menzili vardır, böylece onları takmadığınız zaman diğer insanların konuşmalarından rahatsız olmazsınız.

3. Airpod’ların kullanımı kolay ve rahattır çünkü kulaklarınıza tam oturacak şekilde tasarlanmıştır.

4. Airpod’lar, birbirlerinin menzili içinde olmasalar bile (karşı taraflara takarak) iPhone veya iPad’inize bağlı kalacaklar, böylece geleneksel Bluetooth kulaklıkların yaptığı gibi birbirlerinden ayrı olduklarında çalışmayı bırakmayacaklar. .

5. AirPods kullanırken, tüm ses ve ses kontrolleri, kasanın sol tarafında bir parmak dokunuşuyla (AirPods takılıyken) veya iPhone veya iPad’inizdeki kontrol düğmesine basarak (takılı değilken) parmaklarınızın ucundadır. AirPod’lar).

6. Telefonunuzu veya tabletinizi kullanırken daha fazla mahremiyete ihtiyacınız varsa, özel dinleme ve konuşma için aynı anda yalnızca bir kulaklığın cihazınıza bağlı kalması için bir kulaklığı çıkarmayı deneyin veya sürükleyici bir dinleme için her iki kulaklığı aynı anda çıkarmayı deneyin. yakındaki kimsenin kulaklarından ses gelmemesi deneyimi.

7. AirPods’u Apple Watch ile kullanıyorsanız, oynatmayı kontrol edebilir ve aramaları doğrudan bileğinizden alabilirsiniz.

Airpod’ların Eksileri:

1. Kablosuz olduklarından, çalışabilmeleri için birbirlerinin Bluetooth aralığında olmaları gerekir. Bu, onları uçaktayken veya Wi-Fi sinyali olmayan bir yerde kullanamayacağınız anlamına gelir.

2. Çifti için 159 $ ve üzeri fiyatlara pahalıdırlar, ancak Apple’dan bir yıllık garantileri de vardır, bu nedenle onlarla ilgili bir sorun olursa Apple sizin için ücretsiz olarak çözecektir.

3. Kullanmadığınız zaman kulağınızda kalacak şekilde tasarlanmamışlardır, bu nedenle pil ömrünüz biterse ve şarj etmeniz gerekirse, kulaklarınıza tekrar takmanız (veya tekrar takmanız) gerekir. onların davası). Bu, onları tekrar takmanız gerektiğinde birkaç saniye kulaklarınızdan çıkmayacağı anlamına gelir, bu da can sıkıcı bir durumdur.

4. Su geçirmez değillerdir, bu nedenle yağmurda, yüzerken veya ıslanmasına neden olabilecek herhangi bir şey yaparken iyi çalışmazlar. Ve kulaklarınıza takmadan önce kutularına geri koymayı unutursanız, her an kaybolabilir ve kırılabilirler.

Çözüm:

AirPods, müzik dinlemek, telefon görüşmeleri yapmak ve not almak için sahip olunması gereken harika bir araçtır. Kulağınıza tam oturacak şekilde tasarlandıkları için kullanımı kolay ve rahattırlar. AirPod’ların yaklaşık 30 fitlik bir menzili vardır, böylece diğer insanların konuşmalarından rahatsız olmadan dinleyebilirsiniz. AirPod’ların kullanımı kolay ve rahattır çünkü kulaklarınıza tam oturacak şekilde tasarlanmıştır.

SSS:

Soru: AirPod’ları iPhone 7 Plus’ımla kullanabilir miyim?

Cevap: Evet, AirPod’ları iPhone 7 Plus’ınızla kullanabilirsiniz.

Soru: AirPod’lar iPhone’uma bağlı değilse ne olur?

Cevap: AirPod’lar iPhone’unuza bağlı değilse, iPhone’unuzda bir zil sesi duyacaksınız. Bu, cihazınızla AirPod’lar arasında Bluetooth bağlantısının kurulmadığı anlamına gelir. Lütfen ilk kez kullanmadan önce bunları doğru şekilde eşleştirdiğinizden emin olun. Lütfen eşleştirme talimatları için Apple’ın talimatlarına bakın.

Soru: Mevcut kablosuz kulaklığımı AirPods ile kullanabilir miyim?

Cevap: Hayır, AirPods ile mevcut kablosuz kulaklıkları kullanamazsınız. Kullanmadan önce bunları iPhone veya iPad’inizle eşleştirmeniz gerekir. Herhangi bir cihazı eşleştirmezseniz, bunları kullanırken diğer Bluetooth cihazlarından ses gelmez (diğer Bluetooth kulaklıklar dahil).

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir