AirPods Hızlı Şarjı Destekliyor mu: İnanılmaz Kulaklık Başlıkları

Apple’ın AirPod’ları çeşitli nedenlerle oldukça ünlüdür. Piyasada pek çok kablosuz kulaklık markası var ama en popüleri AirPods.

AirPod’lar farklı versiyonlarda gelir; 2nd Nesil AirPod’lar size harika bir deneyim sunacak. Ayrıca, çekici, tam uyumlu bir tasarım, kusursuz eşleştirme ve Siri işlevselliği vb. içerir.

AirPods Pro başka bir versiyondur; temel özellikleri 2’ye benzernd Nesil AirPod’lar. Ancak AirPods Pro daha iyi sese, özelleştirilebilir kulak uçlarına ve aktif gürültü engellemeye sahiptir.

Model veya versiyon ne olursa olsun, her iki AirPod da harika bir deneyim sunar ve şu anda piyasadaki en iyi kulaklıklardır.

AirPods ve AirPods Pro, telefonunuza dokunmadan Siri soruları sormanıza, müzik dinlemenize, arama yapmanıza vb. Ancak, bu harika özellikler oldukça yorucu. Bu yüzden öğrenelim.

AirPod’lar Hızlı Şarjı Destekliyor mu?

AirPod’lar çeşitli nedenlerle son derece popüler ve hızlı şarj bunların arasında. Bu kulaklıkların rahatlığı, şarj kutularına yerleştirerek hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapabilmenizdir.

AirPod’larınızı Şarj Etme

AirPod’larınızı şarj etmek nispeten basittir; tek yapmanız gereken AirPod’ları kutuya iade etmek. Dava, Apple AirPod’lar için birkaç ücret içeriyor.

AirPods’ların her zaman şarjı olduğu için, kullanmıyorsanız onları koymalısınız. Kablosuz şarj çantanızı veya Magsafe şarj çantanızı şarj etmek için Qi Sertifikalı Şarj matını kullanabilirsiniz.

Çantanızı şarj cihazına yerleştirirken durum ışığının yukarı baktığından ve kapağın kapalı olduğundan emin olun. Durum ışığının AirPods’unuzun mevcut şarj seviyesini sekiz saniye boyunca göstermesi gerekiyor.

AirPods Pro için şarjı görmek için kasaya dokunabilirsiniz. Sarı ışık şarj olduğunu gösterirken yeşil ışık tamamen şarj olduğunu gösterir.

Durum Işığı

Kablosuz şarj kutusunun genellikle ön kısmında durum ışığı bulunur. Şarj kutusundaki durum ışıkları, AirPods alanlarının tam ortasındadır. Magsafe şarj kutusunun üzerindeki ışıklar, kasanın ön tarafındadır.

AirPods’unuzu kutuya koyarsanız ve kapak açıksa ışıklar AirPods şarj durumunuzu gösterir. AirPod’lar kutunun içinde değilse, ışık kutunuzun durumunu gösterir.

Yeşil ışık, kasanın tamamen şarj olduğu anlamına gelirken, sarı ışık, yalnızca bir tam şarjın olduğunu gösterir.

Kablosuz şarj kutusunu veya Magsafe şarjını Qi-Certified’a bağlarsanız durum ışığı sekiz saniye boyunca yanar.

Şarj Matı veya şarj cihazı. Kasa ışığı beyaz renkte yanıp sönüyorsa AirPod’lar hazırdır ve cihazlarınızla kurulum yapabilirsiniz.

Kasayı kablolu bir bağlantı kullanarak şarj etmek basittir. AirPods’unuzla birlikte gelen ışık kablosunu kasanızın yıldırım konektörüne takın.

İki alternatif var; USB’den yıldırım kablosuna veya USB-C’den yıldırım kablosuna kullanabilirsiniz. Ancak AirPods kasanızı, içinde AirPod’lar olsun veya olmasın şarj edebilirsiniz.

iPad veya iPhone USB şarj cihazını kullandığınızda veya MacBook’unuzdan şarj ettiğinizde kılıf daha hızlı şarj olur.

AirPods Pil Yüzdesini Kontrol Etme

AirPods pil yüzdesini MacBook, iPod touch, iPad veya iPhone’unuzdan kontrol etmek mümkündür.

iPod Touch, iPad ve iPhone’unuzdaki Pil Seviyesi Nasıl Kontrol Edilir?

Kasa kapağını açmanız gerekiyor ve AirPod’larınız içeride olmalı. Açık durumdayken, kılıfı iPod touch, iPad veya iPhone’unuza yakın tutun ve ardından AirPods durumunuzun şarj olması için birkaç saniye bekleyin.

AirPods şarjını iPod touch, iPhone ve iPad widget’larınızdan da kontrol edebilirsiniz. Sadece içinde en az bir AirPod olduğunda davanızın ücretini görebileceksiniz.

MacBook’u Kontrol Etme

MacBook’u kontrol etmek için kasa kapağını açın veya AirPod’ları kasadan çıkarın ve menü çubuğunda bulunan Bluetooth simgesine tıklayın. Menüdeki AirPod’a tıkladığınızda pil durumunu göreceksiniz.

AirPod’ların Pil Ömrü

AirPods pilinin azaldığına dair iPad veya iPhone ekranınızda bir bildirim alacaksınız. Genellikle, şarj %5, %10 ve %20 olduğunda ekranda bir bildirim alırsınız.

Ayrıca, AirPod’lardan biri veya her ikisi de düşük şarjlı bir ton üretir. Sesi yalnızca bir kez duyarsanız, pil %10’dadır ve kapanmadan önce ikinci bir ses duyacaksınız demektir.

AirPod’lar (2nd Nesil)

Kılıfın birden fazla şarjı varsa 24 saat müzik dinleyebilir ve 18 saat arama sırasında konuşabilirsiniz.

Tek şarj ile aramalar sırasında 3 saat konuşacak, 5 saat müzik dinleyeceksiniz.

AirPods’ları 15 dakika şarj ederseniz, aramalar sırasında 2 saat konuşur ve üç saat müzik vb. dinlersiniz.

AirPods Pro

Benzer şekilde, AirPods Pro kasasının tam şarjı, 24 saat boyunca müzik, podcast dinlemenize ve on sekiz saat konuşmanıza olanak tanır.

Ayrıca tek bir şarj ile 3,5 saat aramalar sırasında konuşma, 4,5 saat müzik dinleme imkanı da sunuluyor. Beş dakikalık şarj, size bir saatlik dinleme süresini garanti eder.

AirPod’lar (3rd Nesil)

Davanın birden fazla şarjı varsa, 30 saate kadar dinleme süresi ve 20 saate kadar konuşma süresi alırsınız.

Tek bir şarjla, 3rd Nesil AirPod’lar size 4 saat konuşma süresi, 6 saat dinleme süresi ve mekansal ses etkinken 5 saat sunar.

AirPod’ların beş dakikalık şarjı, kendi durumlarında, size bir saat konuşma ve bir saat dinleme süresi garanti eder.

AirPod’ları Tamamen Şarj Etmek Ne Kadar Sürer?

Apple Company’ye göre, AirPod’larınızın şarj olması yaklaşık 2 ila 15 dakika sürecektir. 2 ila 15 dakika arasındaki herhangi bir şarj size 3 saate kadar ses çalma süresi sunar.

1 için 1 veya 2 saatlik telefon süresi alacaksınız.Aziz ve 2nd Sırasıyla, nesil AirPods modelleri. AirPods profesyonelinizin beş dakikalık şarjı size 1 saate kadar dinleme ve konuşma süresi sunar.

AirPods Pil Ömrünüzü Nasıl İyileştirirsiniz?

AirPod’lar küçük cihazlardır ve daha küçük pilleri vardır. Küçük hasarlar bile pil ömrü ve işlevsellik kaybına neden olabilir. Ancak AirPods pilinizin ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

1. AirPod’ları Kılıflarında Saklayın

AirPod’ları her zaman kutularında tutmanız en iyisi olur. Kutu 24 saat pil ömrü sağlar; bu nedenle kullanılmadıklarında şarj kutusunda saklayın. Onları her an kullanıma hazır hale getirecektir.

2. AirPod’ları Aşırı Sıcaklıklardan ve Doğrudan Güneş Işığından Koruyun

Aşırı sıcaklıklar sıcak veya soğuk olabilir ve AirPods pillerinize kesinlikle zarar verir.

Bu nedenle, bunları olumsuz koşullarda kullanmayın ve AirPod’ları kullanmadığınız zamanlarda doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. AirPod’ları sık sık, aşırı sıcak veya soğuk bir yerde saklamayın.

3. Akıllı Özellikleri Kapatın

Akıllı özellikler nedeniyle AirPods’unuzun pili çabuk bitiyor olabilir. Otomatik kulak algılama gibi belirli özellikler günlük kullanım için gerekli değildir.

Bunları kapatmak, AirPods pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olur. Örneğin, otomatik kulak algılama, bağlı cihazınızdan gelen sesi açar ve AirPod’ları hemen kulağınıza takar.

Bu özelliği devre dışı bırakırsanız, oynat veya duraklat kullanarak cihazınızı manuel olarak kontrol edeceksiniz. Bu süreçte pilinizi kurtaracak ve böylece ömrünü uzatacaksınız.

4. Aynı Anda Bir AirPod Kullanın

AirPods’unuzun gün boyu çalışmasını istemiyorsanız, birini şarj ederken diğerini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak size 24 saat pil ömrünü garanti eder.

Bir AirPod kullanmak size harika bir dinleme deneyimi sunmaz, ancak bir seferde yarım pil gücü kullanmanıza yardımcı olan stil.

AirPods pil sürenizin uzunluğunu ve AirPods’unuzu nasıl optimize edeceğinizi biliyorsanız, çok daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. AirPod’ları da güvenli ve temiz tutmanız en iyisi olur, bu da onların iyi durumda kalmasına yardımcı olur.

5. Apple Care’den Arızalı AirPod’ları Onarın

AirPod’larınız, onları kurtarabileceğiniz ölçüde zarar görebilir. İyi haber şu ki, tek bir yedek AirPod satın alabileceğiniz için yepyeni AirPod’lar satın almak zorunda değilsiniz. Tek bir AirPod Pro’nun maliyeti 89 dolarken, tek bir AirPod Pro’yu tamir etmek 69 dolardır.

5. AirPod’ları Temiz ve Kuru Tutun

En yeni AirPods ve AirPods pro, bir dereceye kadar hem suya hem de tere dayanıklıdır. Ancak, tamamen su geçirmez değildirler. AirPod’ları her zaman kuru tutmanız ve kirlendikleri veya ıslandıkları zaman iyice temizlemeniz gerekir.

Çözüm

H1 yongası, AirPods Pro ve daha yüksek sürümlere hızlı şarj özelliği verir. 5 dakikalık şarjla 1 saatlik dinleme süresi elde edeceksiniz.

Bu uzun yolculuk için ihtiyacınız olan hizmetleri size vermek yeterlidir. Hızlı şarj etmek için AirPod’larınız onları şarj kutusuna koyar ve hızlı şarj işlevini otomatik olarak etkinleştirir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir