AirPods nasıl temizlenir: İpuçları ve Talimatlar.

Airpod’ları nasıl temizleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, o zaman havalimanlarınızı temizlemek için aşağıdaki püf noktaları ve ipuçları her şeyden önce Apple size kuru ve tüy bırakmayan hafif nemli ve yumuşak bir bez kullanmanızı söyler ve dikkatli olmanız gerekir. AirPods suya dayanıklı olmadığı için havalimanınızı temizlemek için sabun, şampuan veya solvent kullanmamanız gerektiğini söyledi. Mikrofonlarda ve hoparlör ağlarında kötü bitleri kazmak istiyorsanız, Apple kuru bir pamuklu çubuk kullanmanızı önerir ve ayrıca kötü uçları temizlemek için yumuşak kıllı bir fırça kullanabilirsiniz.

Airpods Pro için kulak uçlarını çıkarabilir ve ardından Apple’a göre ancak sabun veya başka bir temizlik maddesi kullanmadan suyla yıkayabilirsiniz. kulak uçlarını tekrar takmadan önce temizleyin ve tamamen kurumasını bekleyin.

AirPods’unuzun üzerine oturmuş olabilecek herhangi bir tür mikropu öldürmek istiyorsanız, Apple dış yüzeyleri nazikçe silmenin uygun olduğunu söylüyor ancak hoparlörün neden bir süreliğine %70 izopropil alkollü mendille örülmediğinden emin olun. Clorox dezenfekte edici mendil, böylece mikropları öldürebilirsiniz ve aşırı doygunluktan kaçınmak için kullanmaktan kaçınmanız iyi olur, çünkü AirPod’larınızın hiçbirinde nem almak istemezsiniz ve sonunda havaalanınız ne kadar kirli ve iğrenç olursa olsun. belki onları herhangi bir üründe net olarak göndermeye çalışmayın.

Fun-Tak ile AirPod’lar nasıl temizlenir.

Hava limanının dışına ve kasaya kuru bir bezle ve kiri ovmak için işaret edilir, ancak ağdan ve hoparlörün boşluğundan balmumu ve kiri çıkarmadan önce daha iyisine ihtiyacınız varsa, o zaman ahşap bir deneyebilirsiniz. bunun için kürdan. Havaalanı hoparlörünüzün deliğine sıkışmış kiri ve balmumunu çıkarmak için küçük bir Fun-Tak parçası alıp ısınmak için gerdirip yoğurmanız yeterlidir. Bundan sonra, tüm kiri ve kiri toplaması için hoparlöre birkaç kez bastırmanız gerekir.

Ahşap kürdan, hoparlör boşluğunun kenarına vurulan inatçı balmumunu nazikçe çıkarmak için kullanılabilir ve ahşap kürdan, brütün bireysel özelliklerini seçmek için yeterli bir nokta değildir ve aşağıdaki gibi keskin metal nesneden çok daha güvenlidir. plastiği çizebilecek veya tel hoparlör ağını yırtabilecek katlanmamış zımbalanmış.

Podswap ile AirPod’lar nasıl temizlenir.

Kardeş havalimanlarınızı değiştirecek ve daha sonra temizlik rutininden geçecekseniz, özellikle de airpod’larınız zaten son ayaklarındaysa, Podswap eski çiftinizin karşılığında size yenilenmiş bir havaalanı göndereceğini söyleyen bir Başlangıçtır, böylece sürdürülebilirlik içinde olursunuz. ve kaydırma için potansiyel tasarruflara ek olarak geri dönüşüm, AirPod’ları temizlemenin bir yolu olabilir. Bu, kullanılmış bir AirPod seti satın alacağınız gerçeğinin güçlerini alabildiğiniz sürece, ancak yenilenmiş ve size gönderilen temiz çift Podswab, elmadan yeni bir set satın almaktan daha ucuz olacak ve şirket bunu söylüyor. AirPod’ların pilini de değiştirecek.

AirPod max ile AirPod’lar nasıl temizlenir.

Bunun için airpod’larınızı temizlemeye yönelik bir talimat listesi de vardır.

Max’i tam su akışı altında çalıştırmayın Havaalanınız lekenize zarar veren şampuanlar, saç kremleri, sabunlar, parfüm, çözücüler, losyonlar, deterjanlar gibi herhangi bir şey yaparsa veya maruz kalırsa kuru, temiz ve yumuşak bir bez kullanın. , asitli yiyecek veya asitler, böcek kovucu, yağ, güneş kremi veya saç boyası varsa, bunları temiz ve hafif nemli bir bezle silmelisiniz. Havalimanlarını tamamen kuruyana kadar kullanmaya çalışmayınız, havalimanınızın ağzına herhangi bir sıvı girmemesine dikkat ediniz, daha sonra herhangi bir keskin veya aşındırıcı malzeme kullanmayınız.

Airpod’lar nasıl temizlenir: Kafa bantlarının ve minderlerin temizlenmesi.

Havaalanınızın saç bandını ve minderlerini temizlemek istiyorsanız temiz bir kapta 5 ml sıvı çamaşır deterjanı olan bir yemek kaşığı 250 ml suya alın ve ardından kulak kapaklarındaki yastığı çıkarın. Kafa bandını temizlemeye çalıştığınızda, sıvının kafa bandı bağlantı noktasına akmasını önlemek için havaalanınızı baş aşağı tutmanız gerekir, ardından tüy bırakmayan bir bezi Sabunlu su kirliliğine batırın ve hafifçe aşındırın ve ardından bezi minderlerin üzerine sürün. ve havalimanının saç bandını 1 dakika bekledikten sonra minderleri ve saç bandını ayrı bir kuru bez ile silerek temizleyin. Kafa bandını ve yastığı kuru ve tüy bırakmayan bir bezle kuruladığınızdan ve AirPods’unuzdaki her türlü fazla nemi çıkardığınızdan emin olun. Yastığı tekrar takmadan önce en az bir gün kurumasını sağlayın ve bundan sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Temiz şarj kutusu.

Temiz şarj kutusu.

Şarj kutusunu tüy bırakmayan, kuru ve yumuşak bir bezle temizleyebilirsiniz, gerekirse izopropil alkollü hafif Nemli bir bez de kullanabilir ve şarj kutusunun kurumasını sağlayabilirsiniz. Hiçbir sıvının şarj portlarına girmeyeceğinden emin olun. AirPod’larınızın kasasını temizlemek için birkaç yönerge daha var. Şarj kutusunu temizlemek için yıldırım konektöründeki kalıntıları kuru, yumuşak, kıllı bir fırça ile temizlemeniz gerekir; aşındırıcı malzeme kullanmayın. Metal kontakların zarar görmesini önlemek istiyorsanız, şarj portlarına herhangi bir şey koymaya çalışmayın.

Cilt tahrişinden kaçının.

Özellikle hassas bir cildiniz varsa veya herhangi bir alerjiniz varsa, cilt tahrişini önlemek istiyorsanız işte size birkaç ipucu.

Hangi Airpod’ların hangi kulak için olduğunu seçin.

Cihazınız sabun, şampuan, ter, makyaj, güneş kremi, losyon gibi cilt tahrişine neden olabilecek her türlü sıvıya maruz kaldıktan sonra veya havaalanlarında yaptığınız bir antrenmandan sonra cihazınızı temizlemeli ve kurutmalı ve AirPods Pro, AirPods’unuzu muhafaza etmelisiniz. , AirPods Max ve earpod’lar ve cildiniz de kuru ve temiz. Bilinen alerjiniz varsa veya belirli maddelere karşı hassas olduğunuzu düşünüyorsanız, konforu en üst düzeye çıkaracak ve cihazınıza uzun süreli bir zarar gelmesini önleyecektir, o zaman AirPods ve earpod’lardaki malzemeleri kontrol edin.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu konuyla ilgili başka bir sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumlarınızı bekliyorum. başlıklı yazımıza göz atın; airdrop çalışmıyor, AirPods nasıl sıfırlanır, AirPods bağlanmıyor, AirPods pro 2, AirPods nasıl kullanılır, AirPods vs AirPods pro.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir