AirPods vs AirPods Pro: Buna değer fazladan 80 dolar harcıyor mu?

Airpod vs Airpods pro hakkında bilgi edinmek ister misiniz?

AirPod’lar AirPods Pro
Kablosuz şarj kutusu
$199,00
evrensel uyum
H1 Chip.Hey siri; Her zaman
5 saate kadar dinleme süresi
24 saatten fazla dinleme süresi.
Ücretsiz kişiselleştirilmiş gravür.
$249.00
özelleştirilebilir uyum
Aktif gürültü iptali
uyarlanabilir EQ
H1 Çip
Hay efendim; her zaman.
Tere ve suya dayanıklıdır.
4,5 saate kadar dinleme süresi
24 saatten fazla dinleme süresi.
Kablosuz şarj kutusu. Ücretsiz kişiselleştirilmiş gravür.

Tasarım ve Fit farkı.

AirPods Pro, büyük, orta ve küçük olmak üzere yerine oturan üç boyutlu esnek ve yumuşak silikon uçlarla tamamen yeni bir kulak içi tasarıma sahiptir. Karşılaştırıldığında, standart AirPod’lar tek boyutlu bir tasarıma sahiptir. Ancak birçok insan bu şeyi yeterli buluyor. Bazı insanlar, kulaklarını incitmeleri veya kulaklarından düşmeleri nedeniyle AirPods tasarımıyla ilgili sorunlarla karşılaşıyor. Elma diyor ki; Bu yeni uçların kulak şeklinizi rahatlatmak, AirPods Pro’nuzu güvende tutmak için özel olarak tasarlandığını ve havalandırma sisteminin rahatsızlığı en aza indirgemek için basıncı eşitlemeye yardımcı olduğunu.

AirPods Pro ayrıca size Kulak Ucu Uyum Testi adlı bir özellik sunuyor. Bununla, hangi contaların en iyi yalıtım ve akustik performansı sağladığını belirlemek için EarPhone’ların Kulaklarınıza uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Ear Tip Fit testine nasıl erişebilirsiniz? Bu teste Ayarlar > bluetooth’da AirPods’unuzun yanında bulunan bilgi simgesine dokunarak erişebilirsiniz.

Apple ayrıca, bu gelişmiş algoritmaların, kulaktaki ses seviyesini ölçmek için AirPod’ların her birinde içe doğru bakan mikrofonla birlikte çalıştığını ve ardından bunu hoparlör sürücüsünden gelenle karşılaştırdığını söylüyor.

Birkaç saniye içinde algoritmalar, kulak ucunun kulağınız için doğru boyutta olup olmadığını ve ayrıca kulağınıza tam oturduğunu veya biraz ayarlanması gerekip gerekmediğini algılayacaktır.

Hem AirPods hem de AirPods Pro, kulağın altına düşen bir sap içeren tanıdık bir beyaz plastik tasarıma sahiptir.

Ancak normal AirPod’lar da kulağınıza takılıyorsa, bunların silikon kulak ucu içermediğini unutmayın.

Boyut ve Ağırlık.

Normal Airpod’lara kıyasla AirPods Pro, normal AirPod’lardan biraz daha ağırdır ve kulaklık başına 4,0’a 5,4 gram diyebilirsiniz.

Apple, AirPods Pro’nun uyum ve rahatınız için tasarlandığını söylüyor.

Şeffaflık modları ve Gürültü engelleme.

Airpods Pro, arka plandaki sesleri ortadan kaldırır ve aktif gürültü engelleme özelliğine sahiptir. Ayrıca, kullanıcıların dinlediklerine odaklanmalarını sağlar.

Bu özellik sayesinde iki adet mikrofon ile yardım alabilirsiniz. Birincisi dışa dönük bir mikrofondur ve dış sesleri de algılayabilir, bu sesler daha sonra AirPods Pro Anti noise özelliği ile daha kulağınıza ulaşmadan ortadan kalkar.

İkinci mikrofon içe bakan ikinci mikrofondur ve AirPods Pro’nun algıladığı harici gürültülerden herhangi birini iptal edebilmesi için kulağa doğru dinler.

Apple, en iyi sonuçlar için gürültü özelliğinin ses sinyallerini saniyede 200 kez sürekli olarak uyarladığını söylüyor.

Bir kullanıcı etraflarında bir şey duymak isterse, şeffaflık modu ile aktif gürültü önleme modu arasında geçiş yapmak için AirPods Pro’nun gövdesinde bulunan kuvvet sensörüne basıp tutması yeterlidir. Bu, gerekirse dış seslerin içeri girmesine izin verir. Örnek olarak, kahve için ödeme yaparken ve yakındaki biriyle konuşurken dışarıdan bir mengeneye ihtiyacınız var.

AirPods Pro’nun gövdesinde, şeffaflık modu ve aktif gürültü iptali arasında geçiş yapabileceğiniz bir Kuvvet Sensörü vardır.

Bir telefon aramasını duraklatmak, oynatmak veya cevaplamak için Kuvvet Sensörüne bir kez basabilirsiniz. İleri atlamak istiyorsanız, iki kez basın.

Geri atlamak istiyorsanız, bu Kuvvet Sensörüne üç kez basın. Ve dinleme modları arasında geçiş yapmak istiyorsanız, basılı tutmanız gerekir.

gürültü iptali

Not: Normal AirPod’larda bir kuvvet sensörü, şeffaflık modu veya aktif gürültü iptali yoktur.

AirPods Pro’daki ses kalitesi iyileştirmeleri:

AirPods Pro’nun Adaptive EQ sayesinde Üstün Ses Kalitesi sunabileceği söyleniyor.

Bireysel Kulakta şekillendirme için, müziğin düşük ve orta Frekanslarını otomatik olarak ayarlar.

Normal AirPod’larla karşılaştırıldığında, AirPods Pro gerçekten daha iyi, ancak bildiğiniz gibi her zaman biraz öznellik var.

Bu AirPods Pro’da, rüzgarlı durumlarda arama kalitesinin gerçekten arttığı bir Genişletilmiş ağ Mikrofon bağlantı noktası da bulunur.

Pil ömrü.

AirPods Pro’nun şeffaflık modu ve aktif gürültü engelleme etkinken şarj başına 4,5 saate kadar dayanabileceği söyleniyor.

Aktif gürültü engelleme ve şeffaflık modunuz devre dışı bırakılırsa AirPod’larınız normal AirPod’larla tutarlı olarak beş saate kadar sürebilir.

Şarj başına konuşma süresine gelince, AirPods Pro size 3,5 saat konuşma sunuyor. İkinci nesil AirPod’larınız varsa, bu süre üç saate kadar çıkabilir.

Hem AirPos hem de AirPods Pro bir şarj kutusuyla birlikte çıkıyor. Bu şarj kutusu, 24 saate kadar toplam dinleme süresi için ek bir şarj sağlar. Aynı zamanda toplam 18 saat konuşma süresi de sunuyor.AirPods Pro, kulak uçlarının yerleştirilmesi için size daha geniş bir şarj kutusu sunuyor, ancak mesele şu ki pil çok daha büyük görünmüyor.

Su direnci.

AirPods Pro’da IPX4 dereceli suya dayanıklılık özelliği bulunurken, AirPods’ta suya dayanıklılık özelliği yoktur.

Bilginize; IPX4’teki ‘4’ aslında muhafazaya her yönden sıçrayan suların hiçbir zararlı etkisi olmayacağı anlamına gelir.

Apple ayrıca AirPods Pro’nun egzersiz ve suya dayanıklı olmayan sporlar için ter ve suya dayanıklı olduğunu söylüyor.

Bu nedenle AirPod’larınız suya batırılmamalıdır, aksi takdirde hasarla yüzleşmeniz gerekir.

airpods vs airpods pro

Fiyat Farkı:

AirPods Pro, Amerika Birleşik Devletleri’nde kablosuz şarj cihazıyla 249 ABD Doları olarak fiyatlandırılır. 159 $ veya 199 $ karşılığında, ikinci nesil AirPod’lar kablosuz veya kablolu şarj kutusuyla mevcuttur.

Kısacası, AirPods Pro’nun AirPods’tan 50-90 dolar daha pahalı olduğu açık.

Gerçekten kablosuz kulaklık istiyorsanız, normal AirPod’lar sizin için mükemmel bir seçimdir. AirPods Pro ile kabaca aynı pil ömrüne sahiptir. Ancak, gürültü engelleme, Geliştirilmiş sesler ve suya dayanıklılık istiyorsanız, o zaman şüphesiz AirPods Pro sizin için en iyi seçenektir.

Daha faydalı bilgiler için AirPod’ların Bağlanmıyor, AirPod’ların nasıl sıfırlanacağı ve AirPod’ların nasıl kullanılacağına ilişkin makalelerimize göz atın.

Bu konuyla ilgili başka bir sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumunuz için bekliyorum.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir