Akıllı TV Olmadan Akış Uygulamalarını İzleyebilir misiniz? İşte Yollar

Akıllı TV’ler sayesinde, birçok kişi “kabloyu kesti” ve kablo sağlayıcılarını Netflix, Prime Video ve Hulu gibi popüler uygulamalar aracılığıyla TV şovları ve film akışı lehine terk etti. Ancak herkesin akıllı TV’si yoktur ve akıllı TV’leri olanlar bile Disney Plus, HBO Max, Peacock ve diğer birkaç uygulamayı sunan en son sürümlere sahip olmayabilir.

Bu, TV şovlarının ve filmlerin akışını çok daha zor hale getirerek insanları eğlence için kabloya güvenmeye itebilir. Bunun da ötesinde, kablo şirketleri düşük başlangıç ​​fiyatları sunmaları ve daha sonra müşterilerini çok daha fazla ücretlendirmeleriyle tanınırlar. Neyse ki, tüm popüler programları akıllı TV olmadan yayınlamanın birkaç yolu var.

Akıllı bir TV’ye sahip olmadan şovları yayınlamanın en basit çözümü, bunu yapmak için başka bir akıllı cihaz kullanmaktır. Amerikalıların yaklaşık %97’sinin bir akıllı telefonu var, bu nedenle uygulamaları telefonunuza indirmek en sevdiğiniz programları izlemenize olanak tanır. Bu, tablet gibi diğer akıllı cihazlarda da çalışır.

Akıllı cihazınız yoksa veya programlarınızı daha büyük ekranda izlemeyi tercih ediyorsanız, dizüstü veya kişisel bilgisayarınıza (PC) atlayabilir ve bu uygulamaların web sitelerinden izleyebilirsiniz. En popüler akış platformu olduğu için Netflix’i örnek olarak kullanalım. Tüm yapman gereken Web sitesini ziyaret et ve hesabınıza giriş yapın ve ardından izlemeye başlayabilirsiniz.

Harici Cihazları TV’nize Bağlayın

Bazıları, akıllı TV olmadan şovları yayınlamanın imkansız olduğuna veya hatta bunu yapabilmek için çok fazla teknik çalışma gerektireceğine inanabilir. Neyse ki, durum hiç de öyle değil! Akıllı olmayan bir TV’ye bir dizi harici cihaz bağlanabilir ve filmleri ve TV şovlarını akıllı bir TV’de izliyormuşsunuz gibi yayınlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, HDMI bağlantı noktasına sahip bir TV ve bu harici cihazlardan bir veya daha fazlası.

Oyun konsolları

Birçok oyuncu, oyun oynamanın yanı sıra konsollarının belirli akış uygulamalarına erişmelerine de izin verdiğini bilir. Bu konsollar Nintendo (Wii U), PlayStation (PS3, PS4 ve PS5) ve Xbox (Xbox 360, Xbox One, One S, One X, Series S ve Series X). Dolayısıyla, bu konsollardan bir veya daha fazlasına sahipseniz, TV şovlarını ve filmleri izlemek için bazı akış uygulamalarına erişebileceksiniz.

Bu uygulamalara konsollarınız aracılığıyla erişmek için TV/Video/Medya hizmetlerinize veya konsolunuzdaki mağaza/mağaza seçeneğine gitmeniz gerekir. Xbox 360’ın aslında akış uygulamalarını indirebileceğiniz bir “Uygulamalar” ayarı vardır.

Bilgisayarlar, Dizüstü Bilgisayarlar ve Bazı Akıllı Cihazlar

Oyun konsolunuz yoksa (veya yukarıda listelenenlerin daha eski bir sürümüne sahipseniz), yine de TV’nizde yayın yapabilirsiniz. Birçok PC ve dizüstü bilgisayarda (TV’lerin yanı sıra) bir HDMI bağlantı noktası bulunur ve bilgisayarınızı TV’nize bağlamak için tek ihtiyacınız olan bir HDMI kablosudur. TV’niz artık bir projeksiyon ekranı olarak kullanılacak ve izlemek istediğiniz uygulamayı bilgisayarınızdan kontrol etmeniz gerekecek.

Hatta bazı akıllı telefonlar ve diğer cihazlar da çalışabilir. Yayın yapabilmek için akıllı bir TV’ye ihtiyacınız olacağından, bunun telefonunuzdan TV’nize “yayın yapmak” ile aynı şey olmadığını unutmayın.

Akış Cihazları

Son harici cihaz türü bir akış cihazıdır. Yine, bu tür bir cihaz bir HDMI bağlantı noktasıyla çalışır ve akış uygulamalarını TV’nizde görüntüler. Akış cihazlarının bazı örnekleri şunları içerir:

  • Amazon Fire TV/Yangın Çubuğu
  • elma televizyonu
  • Chromecast
  • Roku

Bu yöntemin tek dezavantajı, bu akış cihazlarının en yeni uygulamaların tümüne ve en yeni akıllı TV’lerde bulunabilecek birçok ücretsiz hizmete sahip olmayabilmesidir. Neyse ki, bu akış cihazlarındaki belirli yüklemeler ücretsiz filmlere erişmenizi sağlar ve TV’nin yanı sıra diğer bazı ücretli uygulamalar.

Yani bunlar, akıllı bir TV’niz olmadan TV yayını yapmanın tüm yolları. Belirli akış uygulamalarının, şovları aktarabilmeniz için aylık abonelik (seçtiğiniz uygulamaya bağlı olarak 4,99 ila 69,99 ABD Doları arasında herhangi bir yerde) gerektirdiğini unutmayın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir