Alcatel Joy Sekmesi 2 İnceleme

Arka koltukta huzur ve sessizlik için mükemmel çocuk dostu medya tableti

Alcatel Joy Tab 2, temiz bir Android deneyimi, güçlü LTE bağlantısı ve etkileyici ses kalitesi ile Amazon’un Fire serisine mükemmel bir alternatif.

ARTILARI

Temel görevleri kolaylıkla halleder
İyi pil ömrü
Güçlü LTE bağlantısı
Fiyatına göre mükemmel ses

EKSİLERİ

Kameralar düşük ışıkta kötü performans gösteriyor

İyi, uygun fiyatlı tabletleri bulmak zor. Amazon’un Fire serisi dışında, çoğu ucuz tablet etkilemez. Alcatel Joy Tab 2 ($119.99), ancak bu kuralın bir istisnası. Olağanüstü güçlü değil ve ekranı dikkat çekici değil, ancak basit bir tablet için mükemmel şekilde uygun. Joy Tab 2, akış ve web’de gezinme gibi temel görevlerde iyi performans gösterir, mükemmel pil ömrüne sahiptir ve yoldayken LTE üzerinden Metro by T-Mobile’a bağlanır. Çocuk modu, akıcı medya akışı ve net ses, onu çocukları eğlendirmek için harika ve ucuz bir yol haline getirir.

Joy Tab 2, 8,2 x 5,0 x 0,3 inç (HWD) ölçülerinde ve 11 ons ağırlığında tipik plastik levhanızdır. Ön tarafa, her yerinde kalın çerçeveli 8 inçlik bir ekran hakim.

Ekran çözünürlüğü, 1.280 x 800 piksel hızında çalışır—neredeyse daha ucuz olan onn ile aynıdır. 8 inç tablet . Joy Tab 2, üzerindeki plastik panel yerine cam bir ekrana sahip ve bu da rengi biraz daha canlı hale getiriyor.

Yeterli görüş açıları ile ekran parlaktır. Renk doğruluğu biraz soğuk ve ekran doğrudan güneş ışığında çok yansıtıcı. Ayrıca, bu ekran çözünürlüğüne sahip bir tablet için nadir olmayan, ancak özellikle uzun süre e-kitap okumak için kullanırsanız göz yorgunluğuna neden olabilecek belirgin pikselleşme de vardır.

Tabletin üstünde bir kulaklık jakı, bir USB-C şarj bağlantı noktası ve bir IR blaster bulacaksınız. Bir USB-C şarj bağlantı noktası görmek güzel, çünkü onn. dahil olmak üzere birçok ucuz tablet, tarihli mikro USB bağlantı noktalarını kullanır. Solda bir SIM/microSD yuvası bulunur ve ses seviyesi düğmesi ve dokulu güç düğmesi sağda bulunur. Tableti tabanın yakınında tutarken düğmelere ulaşmak zor. Dokulu güç düğmesi sayesinde dokunarak kolayca bulunurlar ve dokunulduğunda tatmin edici bir tıklama sağlarlar. Joy Tab 2’de yalnızca bir hoparlör olmasına rağmen, altta çift hoparlör ızgarası bulacaksınız.

Tabletin arkası, tutması kolay, dokulu siyah bir plastiktir. Sol üst köşede dairesel bir kamera kesimi ve arka plakanın üst üçte birlik kısmında ortalanmış gümüş bir Alcatel logosu var.

Dayanıklılık, diğer bütçe tabletleriyle eşittir. Joy Tab 2’nin bir IP derecesi yoktur , bu nedenle kazara su sıçramalarına veya daldırmalara zarar vermeden dayanması pek olası değildir. Plastik sırt muhtemelen küçük düşmelere ve darbelere karşı dayanabilir, ancak cam ekranın zarar görmemesi daha az olasıdır. En iyi seçeneğiniz, her zaman olduğu gibi – ve özellikle bir çocuk kullanacaksa – sağlam bir kasa bulmaktır .

Hafif Hizmet Donanımı

Joy Tab 2’ye MediaTek MT8766B işlemci ve 3 GB RAM güç veriyor. Gemide 32 GB depolama alanı var ve 23 GB’ı kutudan çıkıyor. MicroSD kart ile 256 GB daha fazla depolama alanı ekleyebilirsiniz.
Fiyatına göre performansı iyi. Joy Tab 2, video akışı, sosyal medya beslemeleri arasında gezinme, e-kitaplar arasında gezinme gibi temel görevler için harikadır, ancak daha zor olanlarda boğulur. Asphalt 8: Airborne gibi daha eski oyunlarda başarılıdır ancak donanım açısından daha yoğun oyunlarla mücadele eder. Tableti Shadow Fight 3 ile test ettik ve uzun yükleme süreleri, atlanan çerçeveler ve birkaç beklenmedik kapanma ile karşılaştık.
Karşılaştırma performansı, diğer bütçe tabletleriyle eşittir. Joy Tab 2, gerçek dünyadaki görevleri simüle eden bir dizi test olan PCMark 2.0’da 4.770 puan aldı. Bu, onu Fire HD 8 (4.770) ve Amazon Fire HD 10 (5.105) arasına koyuyor.

Tabletleri Nasıl Test Ediyoruz?

4.080mAh pil, giriş seviyesi tablet standartlarına göre iyi bir performans sergiliyor. Wi-Fi üzerinden tam parlaklıkta HD video akışı sağlayan pil boşaltma testimizde Joy Tab 2 kapanmadan önce 4 saat 18 dakika sürdü. Bu onn’u yener. tablet (3 saat, 58 dakika), ancak Fire HD 8 (4 saat, 50 dakika) kadar iyi değil. Bununla birlikte, daha muhafazakar kullanım size birkaç saat daha pil ömrü kazandırabilir.

Kutuda 10W güç adaptörü ve USB-A-to-USB-C kablosu bulunur. Ancak hızlı şarj özelliği yok ve pilin tamamen şarj olması yaklaşık 3 saat 45 dakika sürüyor.

Yanınızda Alabilmeniz İçin İyi LTE Hızları

ABD’de Joy Tab 2, T-Mobile aboneleri tarafından Metro tarafından kullanılabilir ve Wi-Fi ağlarından uzakta internet bağlantısı için T-Mobile’ın ağını kullanır. Bant 71 dahil olmak üzere çok sayıda LTE bandını destekleyen, taşıyıcı kilitli bir tablettir; bu, T-Mobile’ın kapsama alanı boyunca iyi performans göstermesi gerektiği anlamına gelir.

Tableti Chicago’da test ettik ve Metro’nun ağında sürekli olarak iyi hızlar kaydettik. İndirme hızları ortalama 46.8 Mbps iken, yükleme hızları 9.2 Mbps’dir. Ağ tıkandığında T-Mobile’ın Metro müşterilerinin önceliğini azalttığını belirtmekte fayda var, ancak testlerimizin hiçbirinde azaltma ile karşılaşmadık.

Joy Tab 2, çift bantlı Wi-Fi’yi destekler ve Bluetooth 5.0 bağlantısına sahiptir. Tablette NFC yok, ancak ağ kesintisi durumunda acil durum yayınlarına hayati erişim sağlayan bir FM radyo çipi var.

Kulaklara Ziyafet Gözler İçin Daha Az ışık

Tek, alttan ateşlemeli bir hoparlöre sahip bir bütçe tableti için Joy Tab 2, kulağa oldukça iyi geliyor. En yüksek ses seviyesi, kulak delici bir 106 dB’de geliyor, ancak en yüksek ses seviyesinde bile herhangi bir bozulma fark etmedik. Tını biraz pirinç gibi ama rahatsız edici değil. Ancak en iyi ses deneyimini arıyorsanız, iyi bir çift kablolu veya Bluetooth kulaklık kullanmak isteyeceksiniz.

Kameraların vasat olması sürpriz olmayacak. 5MP arka kamera, hızlı referans çekimleri veya belge taramaları için iyidir, ancak akıllı telefonunuzun kamerasının yerini almayacak. İyi ışıkta bile fotoğraflarda alan derinliği yok ve gözle görülür ince ayrıntı kaybı var. Düşük ışıkta işler kesinlikle dağılıyor ve fotoğraflar karanlık, lekeli bir karmaşa.

5 MP özçekim kamerası, iyi ışıkta görüntülü aramalar ve hızlı özçekimler için idealdir. İyi ışıkta bir miktar ince ayrıntı kaybı ve hatta biraz gürültü fark edeceksiniz, ancak temel görevler için yeterince iyi çalışıyor. Düşük ışıkta, kamera arkaya bakan muadili kadar kötü performans gösteriyor.

Çocuk Modu ile Hafif Android

Joy Tab 2’yi çalıştırdığınızda, Android 10 Go Edition’ın stoka yakın bir sürümünü bulacaksınız . Ucuz tabletler için mükemmel olan, Google’ın işletim sisteminin hafif bir sürümüdür.

Alcatel, tablette gerçekten yararlı olan önceden yüklenmiş bir Çocuk modu içerir. Ebeveyn kontrollerini ayarlayabilir, uygulama kullanım süresini sınırlayabilir, göz yorgunluğunu önlemek için dinlenme hatırlatıcıları ayarlayabilir ve hatta şarj olurken küçük ellerin Joy 2 Tab’ı kullanmasını önleyebilirsiniz. Zor bir kılıfla, bu harika bir çocuk tableti olurdu .

Hesap yönetimi ve ek özellikler için önceden yüklenmiş birkaç Metro uygulaması da var, ancak bulunabilecek hiçbir yazılım yok, bu hoş bir sürpriz. Birçok ucuz Android tablet ve akıllı telefon, ağzına kadar gereksiz uygulamalarla dolu.

Fiyatı ve Metro by T-Mobile taşıyıcı kilidi göz önüne alındığında, Joy Tab 2’nin Android 11 yükseltmesi alması pek mümkün değil . Alcatel, güvenlik güncellemeleri konusunda iyi olma eğiliminde ve tablet çıktığından beri en az iki güncelleme aldı.

Çocuğunuzun İdeal Arka Koltuk Arkadaşı

100 doların biraz üzerinde bir fiyatla gelen Alcatel Joy Tab 2, bütçeye uygun bir tablette isteyebileceğiniz hemen hemen her şeyi sunuyor. Multimedya akışı için harikadır, temel görevleri kolaylıkla yerine getirir ve Google Play Store’a sınırsız erişim sağlar. LTE, seyahat veya işe gidip gelme için ek bir bonustur. Bu özellikler ve Çocuk modu, bu tableti çocukları araba ve tren gezilerinde eğlendirmek için ideal hale getiriyor.

LTE bağlantısına ihtiyacınız yoksa ve bir Amazon sadık iseniz, Fire HD 8 size biraz para kazandıracak harika bir alternatiftir. Karşılaştırılabilir performans ve pil ömrü sunar. Ama sizi Amazon’un duvarlarla çevrili bahçesine hapsedecek ve özgür yaşamayı tercih ediyorsanız, Alcatel Joy Tab 2 kaçışın anahtarıdır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir