Amazon’da Arşivlenmiş Siparişler Nasıl Görülür?

Hesabı olan bir Amazon müşterisiyseniz, şirketin satın aldığınız her şeyi takip ettiğini bileceksiniz. Bu, verilen siparişleri, yararlanılan promosyonları ve daha fazlasını içerir.

Buna çok kanallı denir ve şirket, ürünlerini internet bağlantısı olan herhangi bir yerden gezinmeyi ve satın almayı bu kadar kolay hale getirir.

Başka bir deyişle, bir Amazon müşterisiyseniz, geçmiş tüm siparişlerinizi görebilmeniz için hesabınızın doğru şekilde ayarlandığından emin olmak istersiniz. Bu ilk başta biraz zor olabilir, ancak biraz ısrar ve birkaç deneme yanılma testi ile yakında Amazon’daki geçmiş siparişlerinizi görebileceksiniz.

 1. Amazon ana sayfasına gidin ve Siparişler’e tıklayın. “Hesabım” sayfasına yönlendirileceksiniz.
 2. Siparişler’e tıkladığınızda, daha önce Amazon’da vermiş olduğunuz tüm arşivlenmiş siparişlerinizi gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
 3. Son 30 gün içinde sipariş verdiyseniz, sayfanın üst kısmında sizi doğrudan o siparişin ayrıntılar sayfasına götürecek bir “Sipariş Ayrıntılarını Görüntüle” bağlantısı olacaktır. Aksi takdirde, 30 günden daha uzun süre önce bir sipariş verdiyseniz, bu noktada siparişlerinizi görüntülemek için herhangi bir bağlantı bulunmayacaktır, ancak siparişleriniz gelecekte başvurmak üzere Amazon tarafından kaydedilmeye devam eder ve herhangi bir zamanda tarafından görüntülenebilir. hesabınızın Siparişler bölümüne geri dönün.
 4. Ayrıca, sayfanın üst kısmındaki Arama çubuğunu kullanarak arşivlenmiş siparişlerinizi de arayabilirsiniz.
 5. Ayrıca, tüm Amazon hesaplarınızdan tüm siparişlerinizi görüntülemek için sayfanın üst kısmındaki hesap resminizin altındaki “Siparişlerim” bağlantısını tıklayabilirsiniz.
 6. Bu siparişi düzenleme veya tamamen iptal etme seçeneklerini görmek için herhangi bir sipariş listesinin altındaki “Siparişlerinizi Yönetin” bağlantısını tıklayın.
 7. “Siparişlerinizi Yönetin”i tekrar tıkladığınızda, Amazon tarafından henüz gönderilmemiş bekleyen siparişlerinizi görüntülemenize, düzenlemenize veya iptal etmenize olanak tanıyan bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bir sipariş verdiyseniz ve bu siparişi kargoya verilmeden önce değiştirmek istiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir kaynaktır! Ayrıca, siparişlerinizin altındaki “Gönderim Durumunu Görüntüle”ye tıklayarak bir ürünü daha önce göndermiş olsanız bile bu seçeneğin mevcut olduğunu unutmayın.
 8. Herhangi bir sipariş listesinin üst kısmındaki “Sipariş Ayrıntıları” bağlantısını tıklayarak o siparişin ayrıntılar sayfasını görüntüleyin. Ayrıca o siparişi düzenlemek için “Siparişi Düzenle”ye tıklayabilir ve o ürünü artık almak istemiyorsanız ve siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız “Siparişi İptal Et”e tıklayabilirsiniz.
 9. Hâlâ devam eden ancak Amazon tarafından henüz gönderilmemiş tüm siparişlerinizin bir listesini görmek için herhangi bir sipariş listesinin altındaki “Gönderim Durumu” bağlantısını tıklayın (yani, bunlar hala gönderimde veya gönderimle ilgili görevlerdedir). işlenirken veya sevk edilirken). Ayrıca, Gönderim Durumu altındaki tek bir sipariş listesine tıklayabilir ve ardından, söz konusu sipariş hakkında, örneğin Amazon üzerinden sevkiyat için işlenme durumu da dahil olmak üzere daha fazla bilgi görüntülemek için “Gönderim Durumu Ayrıntılarını Görüntüle” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 10. “Gönderim Durumu” bağlantısını tekrar tıkladığınızda, Amazon tarafından gönderilen (yani, kargoya verilmiş) tüm siparişlerinizi gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Gönderim için ödeme yaptıysanız, içerdiği öğeler, tahmini varış tarihi ve hatta maliyeti de dahil olmak üzere söz konusu sipariş hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için Gönderim Durumu altındaki tek bir sipariş listesine tıklayabilirsiniz!

Arşivlenmiş Sipariş Nedir?

Arşivlenmiş sipariş, müşteri tarafından verilen ve ardından iptal edilen bir sipariştir.

Bu, ödenen siparişleri, yararlanılan promosyonları ve daha fazlasını içerir.

Hesabınızın sağ üst köşesindeki “Siparişler” simgesine tıklayarak Amazon’daki hesabınızdaki tüm geçmiş siparişleri görüntüleyebilirsiniz.

Daha önce Amazon’dan sipariş verdiyseniz, sipariş ayrıntılarını görüntülemek için “Siparişler” simgesine tıklamanız yeterlidir.

Her siparişin yanında sipariş numarasını ve siparişin neden iptal edildiğini göreceksiniz.

Hesabınızın Çok Yönlü Kanal İçin Kurulmuş Olup Olmadığını Nasıl Öğrenirsiniz?

Hesabınızın çok kanallı için ayarlandığından emin değilseniz, kontrol etmenin bazı yolları şunlardır:

 1. Hesabınızın sağ üst köşesindeki “Siparişler” simgesiyle “Siparişleri yönet”i tıklayın ve ardından “Gönderim durumuna göre siparişler”i seçin. Listelenen her siparişin yanında “E-posta bildirimlerini almayı seç” yazan bir onay kutusu olacaktır. Bu kutuya tıklarsanız, “Sipariş bildirimleri hesabınıza başarıyla eklendi” yazan bir onay mesajı göreceksiniz. Bu mesajı görmüyorsanız, hesabınız üzerinden tüm siparişlerinizi aynı anda yönetemezsiniz ve bu nedenle hepsi tek bir yerden yönetilmiyor demektir (bu nedenle görünmüyorlar). Bu, hepsinin olması gerektiği gibi çok kanallı yönetilmediği anlamına gelir ve bu nedenle endişelenmenize gerek yok!
 2. Hesabınıza giriş yapın, ardından “Hesabım”a gidin ve “Siparişlerim”e tıklayın. Bu size tüm siparişlerinizin ve ayrıntılarının (tarih, durum vb.) bir listesini verecektir. Bu sayfadan omnichannel üzerinden çalışmayan bir siparişi (varsa) seçebilir ve o siparişin detaylarını görebilirsiniz. Aynı soruna sahip olup olmadığını görmek için aynı kategoriden başka bir sipariş de seçebilirsiniz. Her iki siparişte de aynı sorun varsa, bu, bir siparişin çok kanallı yönetildiği ve diğerinin yönetilmediği anlamına gelir; bu, endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir!
 3. Hesabınıza giriş yapın ve hesabınızın sağ üst köşesindeki simgeye tıklayarak “Siparişleri Yönet”e gidin. Ardından, çok kanallı yönetilmeyen tüm siparişlerin yanındaki “Karşılama durumuna göre siparişler”i tıklayın. Bu size tüm siparişlerinizin ve ayrıntılarının (tarih, durum vb.) bir listesini verecektir. Bu sayfadan omnichannel üzerinden çalışmayan bir siparişi (varsa) seçebilir ve o siparişin detaylarını görebilirsiniz. Aynı soruna sahip olup olmadığını görmek için aynı kategoriden başka bir sipariş de seçebilirsiniz. Her iki siparişte de aynı sorun varsa, bu, bir siparişin çok kanallı yönetildiği ve diğerinin yönetilmediği anlamına gelir; bu, endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir!
 4. Shopify gibi bir çevrimiçi hesap yönetim aracına erişiminiz varsa, hesabınıza giriş yapın ve “Hesabım”a gidin ve “Siparişlerim”e tıklayın. Bu size tüm siparişlerinizin ve ayrıntılarının (tarih, durum vb.) bir listesini verecektir. Bu sayfadan omnichannel üzerinden çalışmayan bir siparişi (varsa) seçebilir ve o siparişin detaylarını görebilirsiniz. Aynı soruna sahip olup olmadığını görmek için aynı kategoriden başka bir sipariş de seçebilirsiniz. Her iki siparişte de aynı sorun varsa, bu, bir siparişin çok kanallı yönetildiği ve diğerinin yönetilmediği anlamına gelir; bu, endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir!

Çözüm

Çok kanallı savaşın kuralları basittir. Tek bir siparişi işlemek için farklı kanallarda çalışan iki kişiyi gönderemezsiniz.

Ya sizsiniz ya da Amazon. Bu savaşı kazanmak istiyorsanız, siparişlerinizin doğru ve zamanında tamamlanmasını sağlamalısınız. Bu, çalışanlarınızın ne yaptıklarını bilmelerini ve sipariş sürecinin hiçbir adımını kaçırmamalarını sağlamak anlamına gelir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir