Android tabletlerdeki Google uygulamaları çoklu görev iyileştirmeleri alıyor

Klavye kısayolları, sürükle ve bırak desteği yakında Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Keep’e gelecek

Google’ın Android 12L biçimindeki özel özellik düşüşü, şirketin Android tabletlere bir şans daha vermeye hazır olduğunu şiddetle önerdi. Google, birinci taraf uygulamalarını daha büyük form faktörü üzerinde optimize etme taahhüdüne sadık kalarak, Workspace uygulamaları için yakında yapılacak çoklu görev geliştirmelerini açıkladı.

Geniş ekran emlak ve üretkenlik uygulamalarının birleşimi, çoklu görev özelliklerinin eksikliğinin potansiyel israfa yol açacağı anlamına gelir. Bu nedenle Google, Workspace uygulamalarına sürükle ve bırak desteği ekleyerek Android tabletlerde ve katlanabilir cihazlarda bu deneyimi geliştirmeye odaklanıyor.

Google’ın blog gönderisi , metin ve resimler gibi içeriğin artık Chrome veya E-Tablolar gibi uygulamalardan mevcut bir belgeye veya e-tabloya sürüklenip bırakılabileceğini belirtiyor. Kullanıcılar ayrıca Drive uygulamasına sürükle ve bırak yöntemiyle dosya yükleyebilir ve bunları Google’ın not alma uygulaması Keep’e sürüklerken Drive dosyalarına bağlantılar ekleyebilir. İkincisi, bu arada, kullanıcıların notlardan görüntüleri sürüklemesine ve başka bir uygulamaya eklemesine/yüklemesine izin veriyor.

Ayrıca, Google Drive güncellemeleri, daha iyi çoklu görev için iki Drive penceresi açan yeni bir yan yana pencere düzeni içerir. Bu özelliğe, bir dosyanın yanındaki üç noktalı menüye dokunarak ve ‘Yeni pencerede aç’ seçeneğini seçerek erişilebilir.

Bu tür işlevleri masaüstü bilgisayarlarda hafife alsak da, Google’ın büyük ekranlı Android cihazlar için üretkenlik uygulamalarına bu görünüşte temel çoklu görev özelliklerini eklemesi, şirketin Android tabletlerin yeniden ciddiye alınmasını istediğini kuvvetle önerir.

Son olarak Google, Workspace uygulamalarının kesme, kopyalama, yapıştırma, geri alma ve yineleme gibi işlemler için klavye kısayolu desteği aldığını açıkladı. Klavye eki olan tablet kullanıcıları için bu özellik, zamandan tasarruf etmeye ve Google uygulamalarında daha hızlı ve daha kolay gezinmeye yardımcı olmalıdır. Bu güncellemeler, önümüzdeki haftalarda Google Workspace ve Kişisel hesap kullanıcılarına ulaşacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir