Apple Care Çatlak Bir Ekranı Kapatır mı?

Apple, en kaliteli ürün ve hizmetleri sağlamasıyla ünlüdür, ancak müşteri hizmetleri söz konusu olduğunda durum her zaman böyle değildir. Bazı durumlarda, müşteriler son derece kötü müşteri hizmetleriyle uğraşmak zorunda kalmışlardır. Böyle bir durum, bir müşterinin iPhone’unda kırık bir ekran olmasıydı. Apple ona geri ödeme teklif etti, ancak reddetti. Apple, ürünlerinde kırık ekranları kapatmayı reddetme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir, bu nedenle bu durum kesinlikle münferit bir olay değildir. Ne düşünüyorsun? Apple gerçekten uğraşmaya değer mi?

Apple Care Çatlak Bir Ekranı Kapatır mı?

Apple bakımı, iPhone’unuzdaki çatlamış ekranı kapatır, ancak telefonunuzu suya düşürdüyseniz. Apple’ın sıvı teması nedeniyle zarar gören ürünleri değiştirmeyeceklerine dair bir politikası vardır. Ancak, suya koymadan önce ekranınız çatlamışsa, suya koyduğunuzda ekranın zaten çatlamış olduğunu kanıtlayabildiğiniz sürece elma değiştirir.

Bir iPhone’da Çatlak Bir Ekran İçin Para İadesini Neden Reddedersiniz?

1. Bunun doğru olup olmadığından emin değilim, ancak iPhone’unuzda kırık bir ekran varsa, bunun Apple’ın bir yıllık garantisi kapsamında olmayacağını duydum. Yani tamir ettirmek istiyorsanız tamir ücretini ödemeniz gerekiyor.

2. Tamir ücreti yeni bir iPhone satın almaktan çok daha ucuzdur, bu yüzden çoğu insan eskisini tamir etmek yerine yeni bir telefon almayı tercih eder.

3. Arkadaşımın iPhone’unun ekranı çatlamıştı ve tamir ücretini karşılayamadığı ve zaten iki yıl içinde değiştireceği telefona daha fazla para harcamak istemediği için yeni bir tane aldı.

Apple’ın Kırık Ekranları Kapatmayı Reddettiği Diğer Bazı Durumlar Nelerdir?

1. Ekranınız kırılırsa Apple ücret karşılığında değiştirir. Ama kırık bir ekranınız varsa, onu hiç değiştirmezler.

2. iPhone’unuz ıslanırsa ve şarj portunda su varsa, gerçek telefona herhangi bir zarar gelmese bile Apple bunu tamir etmeyecektir.

3. Telefonunuzu düşürürseniz ve bozulursa, garanti süresi dolduktan sonra bile tamir etmez veya değiştirmezler. Kazaları kapsamadıklarını söylüyorlar çünkü sigorta bunun için var (bu mantıklı değil çünkü çoğu insan telefonları için sigorta satın almıyor).

Apple Müşteri Hizmetlerini Nasıl İyileştirebilir?

1. Apple, kırık bir ekranın onarım ücretini ödemiş olan kişilere indirim sunabilir.

2. Apple ayrıca, hasar görmüş ve onarılması gereken yeni bir iPhone satın almış olan kişiler için indirimli onarım ücretleri de sunabilir.

3. Apple, daha önce yeni bir iPhone satın almış ve eski telefonunu tamir etmesi gereken kişilere de indirim sunabilir.

Apple’ın Müşteri Hizmetlerini İyileştirmesinin Diğer Bazı Yolları Nelerdir?

1. Apple’ın sıvı hasarı konusunda farklı bir politikası olması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin, eğer düşürürseniz telefon suda, yine de garanti kapsamında olacak, ancak orijinali yerine yenilenmiş bir ürünle değiştirecekler. Bunun adil olduğunu düşünüyorum çünkü su, içine zarar verdiğinde telefonunuzu tamir etmelerini bekleyemezsiniz. Ancak su hasarı yoksa, kırık ekranlarda olduğu gibi düzeltmeleri veya değiştirmeleri gerekir.

2. Bir Apple ürünü satın alırsanız ve ekranınızı başka bir yerde tamir ettirirseniz, o onarım yapıldıktan sonra meydana gelen kazaları Apple kapsamayacaktır. Bu adil değil çünkü iPhone’u satın aldığınızda tam garanti ücretini ödediniz ve şimdi ekranları başka biri tarafından değiştirilse bile herhangi bir kazayı karşılamıyorlar.

3. Apple ayrıca kırık bir ekran için onarım ücretini ödemiş ve şimdi bir kazada hasar gördüğü için telefonlarını tekrar tamir ettirmesi gereken kişilere bir tür indirim sunmalıdır.

4. Apple ayrıca, yeni bir iPhone satın almış ve eski telefonunu bir kaza sonucu hasar gördüğü için tamir ettirmesi gereken kişilere de bir çeşit indirim sunmalıdır.

5. Apple’ın sıvı hasarı konusunda farklı bir politikası olması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin, telefonunuzu suya düşürürseniz, garanti kapsamında olmaya devam eder ancak orijinali yerine yenilenmiş bir ürünle değiştirirler. Bunun adil olduğunu düşünüyorum çünkü telefonunuzu tamir etmelerini bekleyemezsiniz. su içini tahrip etmiştir. Ancak su hasarı yoksa, kırık ekranlarda olduğu gibi düzeltmeleri veya değiştirmeleri gerekir.

6. Bir Apple ürünü satın alır ve ekranınızı başka bir yerde tamir ettirirseniz, o onarım yapıldıktan sonra meydana gelen kazaları Apple karşılamayacaktır. Bu adil değil çünkü iPhone’u satın aldığınızda tam garanti ücretini ödediniz ve şimdi ekranları başka biri tarafından değiştirilse bile herhangi bir kazayı karşılamıyorlar.

7. Apple ayrıca kırık bir ekran için onarım ücretini ödemiş ve şimdi bir kazada hasar gördüğü için telefonlarını tekrar tamir ettirmesi gereken kişilere bir tür indirim sunmalıdır.

7. Apple ayrıca, yeni bir iPhone satın almış olan ve bir kaza sonucu hasar gördüğü için eski telefonunu tamir etmesi gereken kişilere de bir tür indirim sunmalıdır.

SSS:

Garanti ve sigorta arasındaki fark nedir?

Garantiler yasal sözleşmelerdir, sigorta ise finansal bir sözleşmedir.

Garantiler neden var? Neye iyi gelirler?

Garantiler, bir ürünü satın aldığınızda biraz rahat edebilmeniz ve satın alma tarihinden sonra belirli bir süre boyunca kırılma veya amaçlandığı gibi çalışmama konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için mevcuttur. Ayrıca, garanti süresi sona erdikten sonra bir şeyler ters giderse, satıcıya karşı biraz avantaj sağlarlar çünkü bozuk ürününüzü atıp yenisini satın almayacağınızı bilirler; Garanti olmadan bile tamir etmeleri için hala bazı teşvikler var çünkü yapmazlarsa tüm arkadaşlarınıza ve ailenize ürünlerini almamalarını söyleyeceğinizi biliyorlar.

Bir firmadan garanti satın alırsam, ürünümü başka bir firmaya servis ettirirsem bu beni kapsıyor mu?

Hayır, garantiler, yalnızca ürünün garantiyi satın aldığınız ülke/bölgede satın alınması durumunda ürünün ilk sahibini kapsar. Başka bir deyişle, ABD’de bir iPhone satın alır ve ardından Çin’e gidip bozarsanız, ABD Çin’in bir parçası olmadığı için garantiniz Çin’de geçerli olmayacaktır. Aynı şey Çin’de satın alınıp ABD’ye götürülen iPhone’lar için de geçerlidir: ABD’de satın alınmadıkları için ABD garantisi kapsamında değildirler.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir