Apple iPhone 12 Pro Max 5G

TechInsights tarafından yürütülen bir ayırma analizine genel bir bakış yer almaktadır .
Teknolojinin ilk dağıtımından bu yana çok sayıda şirket 5G akıllı telefonlar çıkarırken, bunu yapmayan tek şirket Apple oldu. Ancak bu, 2020’nin sonlarında 5G yüklü iPhone 12 serisinin tanıtılmasıyla değişti.

Apple’ın 5G girişimi, Qualcomm ve Apple’ın dava açmasının ardından başlangıçta Intel 5G modemlerini kullanmayı planladığı için uzun bir yol oldu. Dava karara bağlandıktan sonra Apple, ilk 5G sunumu için Qualcomm modemlerini bir kez daha kullanmayı planladı.

Bundan sonra Intel, 5G modem işini satışa çıkardı ve Apple bu işi Temmuz 2019’da satın aldı. Analistler, iPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden sonra Apple’ın gelecekteki akıllı telefonlar için kendi modemlerini geliştirmesinin çok muhtemel olduğuna inanıyor.

Apple yaptığı açıklamada, satın alma işlemini gelecekteki ürünlerde geliştirmeyi hızlandırmak için kullanacağını ve Apple’ın ileriye doğru diğer akıllı telefon satıcılarından farklılaşmasına izin vereceğini söyledi. Ek olarak, Apple’a diğer büyük 5G patent sahipleriyle daha iyi anlaşmalar yapması ve tekliflerini giderek daha rekabetçi hale gelen 5G ortamından farklılaştırması için bir yol sağlayacak.

iPhone 12 akıllı telefonların mevcut modeli, hem alt GHz hem de milimetre dalga (mmWave) teknolojisi, artırılmış gerçeklik uygulamaları için lidar, sensörler içeriyor ve Qualcomm’un 5G modemi ile Apple’ın 64-bit altı çekirdekli uygulama işlemcileri tarafından destekleniyor.

Özet noktalar

6,64 inç dokunmatik ekranlı OLED
6 GB mobil LPDDR4X senkronize dinamik rastgele erişimli bellek
Apple 64 bit altı çekirdekli uygulama işlemcisi
Qualcomm Snapdragon X55 5G bellekli modem
5G mmWave alt sistemi

Ana kart

Ana kart, Apple işlemci, APL1W01 altı çekirdekli işlemci, Micron bellek, ses yükselticiler, güç yönetimi entegre devreleri (IC’ler) ve diğer analog ve dijital parçalar dahil olmak üzere iPhone 12 Pro Max için hayati bileşenleri içerir.

5G mmWave alt sistemi

5G mmWave kartı, ilgili bileşenlerle birlikte Qualcomm 5G RF alıcı-vericisini ve Qualcomm güç yönetimi cihazlarını içerir.

Lidar tarayıcı IC tanımlama

Lidar tarayıcı, derinliği algılamak ve ölçmek için kullanılır ve iPhone 12 Pro Max’te kullanılan artırılmış gerçeklik uygulamalarına yardımcı olmak için kullanılabilir. Alt sistem, Sony’nin tamamlayıcı metal oksit yarı iletken görüntü sensörünü , TI’nin dizi sürücüsünü, On Semiconductor’ın elektrikle silinebilir programlanabilir salt okunur belleğini ve dikey boşluklu yüzey yayan lazeri içerir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir