Apple iPhone 14, 7 Eylül’de tanıtılacak

Apple her yıl yeni bir iPhone modelini piyasaya sürüyor, yağmurlu ya da güneşli ve 2022 de farklı olmayacak. Yeni raporlara göre Apple, bir sonraki büyük iPhone duyuru etkinliği için basın davetiyeleri göndermeye başladı ve bu davetlerle birlikte bir tarih geliyor: 7 Eylül, bugünden sadece iki hafta sonra. Cupertino teknoloji devi, işleri saat 10:00’da Pasifik’te yuvarlamayı planlıyor.

iPhone 14 ve çeşitleri dışında, Apple’ın Eylül etkinliğinde başka neler göstereceğini bilmiyoruz. Bununla birlikte, şirket ana donanım açıklamalarına sadık kalsa bile, yine de konuşulacak çok şey olacak. Geçen yıl boyunca, söylenti değirmeni bize çiğnememiz için iPhone 14 ve iOS 16 ile ilgili bilgiler verdi. Haziran ayında, iPhone 14’ün dört farklı varyantla gönderileceğini bildirmiştik : iki “Pro” model (potansiyel olarak “Max” olarak adlandırılır) ve iki Pro olmayan model.

iPhone Pro/Max modellerinin kod adı D73 ve D74 olduğu bildirilirken, Pro olmayan modellerin kamera arkası D27 ve D28 adlarını taşıdığı bildiriliyor. Spesifikasyonlar açısından, ayrıntılara girmek için henüz çok erken, ancak söylentiler, Pro olmayan modellerden en az birinin 6.7 inç ekranla geleceğine işaret ediyor.

Kaputun altına baktığımızda, Pro olmayan iPhone 14’lerin eski A15 yongasıyla birlikte geldiğini görebiliriz, Pro varyantları ise A16 ile gelecek. Özellik tarafında, iPhone 14 modellerinin – en azından bazılarının – cihazınız uyku modundayken bile görüntülenmeye devam edebilen ‘her zaman açık’ ekran teknolojisiyle başlayabileceğini gösteren kanıtlar gördük .

Bu teknoloji yıllardır rakip telefonlar arasında varlığını sürdürüyor, bu nedenle Apple’ın kendi sürümünü üretmesinin bu kadar uzun sürmesi biraz şaşırtıcı.

Ne yazık ki, iPhone 14 serisinin sonunda USB-C’ye geçiş yapacağını umanlar 7 Eylül’den sonra hayal kırıklığına uğrayacaklar . .

Diğer özellikler açısından iPhone 14 hakkında fazla bir şey bilmiyoruz ama neyse ki Apple’ın başka neler yapabileceğini görmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız. Her zaman olduğu gibi, en son duyuruları geldikçe ele alacağız, bu yüzden 7 Eylül nihayet geldiğinde bu alanı izleyin.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir