Apple Watch nasıl eşleştirilir ?

Bu hızlı nasıl yapılır, size Apple Watch’unuzu iPhone’unuzla eşleştirmenin ve eşleştirmesini kaldırmanın doğru yolunu öğretecektir.

Bir Apple Watch’u iPhone’unuzla eşleştirmek, yıllar içinde sorunsuz bir süreç haline geldi. Apple, müşterilere sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için tüm cihazlarının birbirini hızlı bir şekilde tanımasını sağlamıştır. Bununla birlikte, bir Apple Watch’un eşleşmesini kaldırmak daha fazla zorluk sunabilir. Bu yüzden, doğru şekilde nasıl eşleştirileceğini ve eşleştirilmeyeceğini ele alacağız.

Apple Watch nasıl eşleştirilir

Apple Watch’unuzu eşleştirmeye çalışmadan önce, ayarlarınızı kontrol ederek iPhone’unuzun iOS sürümünün güncel olduğundan emin olmak iyi bir fikirdir. Bunu yaptıktan sonra, Bluetooth’un açık olduğundan ve bir ağa bağlı olduğunuzdan emin olun: Wi-Fi veya hücresel.

1. Adım: Apple Watch’unuzu açın

Açmak için Apple Watch’taki yan düğmeyi basılı tutun. Apple Watch’un eşleştirme modunda olduğunu gösteren ve onu eşleştirmek istediğiniz iPhone’a yakınlaştırmanızı isteyen bir ekran belirecektir.

2. Adım: Tanınana kadar iPhone’u Apple Watch’a yakın tutun

Akıllı telefon yakındaki Apple Watch’u tanıdığında iPhone’unuzda bir mesaj belirecektir. Devam’a dokunmanız yeterlidir .

3. Adım: Kendim için ayarla’ya dokunun

Bir aile üyesi gibi başka biri için kurulum seçeneği de mevcuttur.

Adım 4: Kamerayı Apple Watch’taki animasyona doğrultun

Apple Watch’unuzda, eşleştirme işlemini tamamlamak için iPhone’unuzla taramanız gereken bir animasyon görünecektir. Herhangi bir nedenle kamerayı kullanamıyorsanız, manuel olarak ayarla’ya dokunun ve komutları izleyin.

Adım 5: Apple Watch eşleştirilene kadar bekleyin

Apple Watch ve iPhone eşleştirildiğinde bu ekran gelecektir. Ardından, tercihlerinizi özelleştirmenize, yeni uygulamalar yüklemenize ve Apple Watch’unuzu kullanmaya başlamanıza olanak sağlayacak şekilde ayarlamayı tamamlamanız istenir.

Apple Watch’ın eşlemesi nasıl kaldırılır

Yeni bir Apple Watch’a yükseltmek ve mevcut saatinizi satmadan veya başka birine hediye etmeden önce sıfırlamak istiyorsanız, önce iPhone’unuzla eşleştirmesini kaldırmanız gerekir. Saatinizin telefonunuzdan eşleştirmesini kaldırmamak ve saatin kendisinde fabrika ayarlarına geri yüklemek, Apple Kimliğiniz ve telefonunuz saatle ilişkilendirilmeye devam edeceğinden Etkinleştirme Kilidi’ni tetikleyecektir (bununla ilgili daha fazla ayrıntı aşağıdaki SSS bölümünde). Bu, uğraşmak istemediğiniz bir baş ağrısı ve Best Buy’da bir Apple Watch’ı değiştirirken bir kez başıma gelmedi.

Apple Watch’unuzu iPhone ve Apple Kimliğinizle tamamen eşleştirmek için bunu iPhone’unuz üzerinden yapmanız gerekir.

1. Adım: iPhone ve Apple Watch’u birbirine yakın yerleştirin

2. Adım: iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın

3. Adım: Ekranınızın sol üst köşesindeki Tüm Saatler’e dokunun

Bu size Apple Kimliğinizle ilişkili tüm Apple Saatlerinin bir anlık görüntüsünü verecektir. Eşleşmesini kaldırmak istediğinizi bulun.

Adım 4: Eşleşmeyi kaldırmak için saatin yanındaki Bilgi düğmesine dokunun

iPhone’unuzda, eşleştirmeyi kaldırmak istediğiniz Apple Watch’un sağ tarafında bir bilgi düğmesi görünür.

Adım 5: Apple Watch’un eşleşmesini kaldır’a dokunun

6. Adım: Onaylamak için eşleştirmeyi kaldır’a tekrar dokunun

Ekranınızın altında bir onay görünecek, tekrar Apple Watch Eşleşmesini Kaldır’a dokunun.

7. Adım: Apple Kimliği parolasını girin ve eşleşmeyi kaldır’a tekrar dokunun

Bu noktada, Apple Watch’ınızın bağlantısını kesmek için bir güvenlik önlemi olarak Apple Kimliği parolanızı girmeniz gerekir.

Apple Watch verilerinizin ve ayarlarınızın bir yedeği oluşturulacaktır; bu, Apple Watch’unuzu sıfırlamak ve verilerinizi kaybetmemek istiyorsanız veya yeni bir Apple Watch’a yükseltme yapıyorsanız yardımcı olur.

SSS

Aktivasyon Kilidi nedir?

Etkinleştirme kilidi, Apple Watch’ınızda (ve diğer Apple aygıtlarında) saatinizin kaybolması veya çalınması durumunda birinin saatinizi kullanmasını engelleyen bir güvenlik özelliğidir. Apple Watch’ta fabrika ayarlarına sıfırlama yaparsanız, Apple Kimliğinize bağlanmaya ve iPhone’unuzla eşleşmeye devam eder, bu nedenle bunu önlemek için iPhone’unuzla eşleştirmesini kaldırmak istersiniz.

Yenisini eşleştirmeden önce eski Apple Watch’umun eşleştirmesini kaldırmalı mıyım?
Daha yeni bir Apple Watch’a yükseltme yapıyorsanız, her iki saati de kullanmaya devam etmeye karar vermediğiniz sürece eski saatinizin iPhone’unuzla eşlemesini kaldırmanız gerekir.

iPhone’um olmadan Apple Watch’umun eşlemesini nasıl kaldırırım?
Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırmanız gereken ancak telefonunuzun (kaybolmuş, çalınmış vb.) elinizde olmadığı bir durumdaysanız, iCloud’a gidip Apple’ınızla oturum açmanız yeterlidir. Kimlik, ardından Ayarlar’a gidin ve Cihazlarım altından Apple Watch’unuzu kaldırın. Bu, tıpkı yukarıdaki kişisel eşleştirmeyi kaldırma işlemi gibi Etkinleştirme Kilidi’ni önleyecektir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir