Apple’ın iPhone’daki Mesajlar uygulamasında Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Apple’ın iPhone için Mesajlar uygulaması, sesli mesajları kaydetmenize ve göndermenize olanak tanır. Nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.


Bazen bir metin mesajında ​​duyguyu veya duyguyu yakalamak zor olabilir. Birine iletmek istediğiniz samimi bir şey varsa, onu her zaman arayabilirsiniz, ancak sesli mesaj daha az müdahaleci olabilir ve göndermek veya dinlemek çok daha kolay (ve daha hızlı) olabilir.

Bu nedenle Apple, “iPhone” ve iPad’deki Mesajlar uygulamasında sesli mesaj gönderip alma özelliğini içerir. Aşağıdaki adımlar, sesli mesajları nasıl kaydedip göndereceğinizi ve ayrıca alınan sesli mesajları nasıl dinleyeceğinizi ve yanıtlayacağınızı gösterir.

Sesli Mesaj Nasıl Kaydedilir ve Gönderilir

Ses kaydının kullanılabilmesi için hem sizin hem de alıcılarınızın iMessage’da oturum açmış olması gerektiğini unutmayın.

  1. Mesajlar uygulamasında bir konuşma dizisine dokunun.
  2. Şuna dokunun: uygulamalar simgesi (kamera simgesinin yanındaki “A” simgesi), metin giriş alanının altındaki uygulama simgelerini ortaya çıkarmak için.
  3. Şuna dokunun: mavi dalga formu simgesi uygulamalar satırında.
    mesajlar
  4. Şuna dokunun: kırmızı mikrofon düğmesi sesli mesajınızı kaydetmeye başlamak için, ardından kaydı durdurmak için tekrar dokunun. Alternatif olarak, tuşuna basın ve basılı tutun. mikrofon düğmesi mesajınızı kaydederken, ardından göndermek için bırakın.
  5. Kaydetmek için dokunduysanız, oynatma düğmesi mesajınızı gözden geçirmek için, ardından simgesine dokunun. mavi ok düğmesi kaydı göndermek için veya öğesine dokunun. X iptal etmek.
    mesajlar

dokunabileceğinizi unutmayın. Kale cihazınıza gelen veya giden bir sesli mesajı kaydetmek için. Sakla’ya dokunmazsanız, siz gönderdikten veya dinledikten sonra kayıt iki dakikalığına görüşmeden (yalnızca cihazınızda) silinir. Alıcılar kaydınızı aldıktan sonra istedikleri zaman oynatabilir ve ardından Tut’a dokunarak mesajı kaydetmek için iki dakikaları vardır.

İpucu: Sesli mesajları her zaman saklamak istiyorsanız şu adrese gidin: Ayarlar -> Mesajlarmusluk geçerlilik süresi “Sesli Mesajlar”ın altında, ardından simgesine dokunun. Asla.

Kaydedilmiş Bir Sesli Mesaj Nasıl Dinlenir veya Yanıtlanır

Bir sesli mesaj alırsanız, dinlemek için ‌iPhone’unuzu‌ kulağınıza götürmeniz yeterlidir. Sesli yanıt göndermek için “iPhone”unuzu da kaldırabilirsiniz.

Sesli mesajla yanıt vermek için ‌iPhone‌’unuzu indirin, ardından tekrar kulağınıza kaldırın. Bir ton sesi duymalısınız, ardından yanıtınızı kaydedebilirsiniz. Sesli mesajı göndermek için ‌iPhone‌’unuzu indirin ve ardından mavi ok simgesi.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir