Apple’ın WWDC 2022’de açıklamadığı en iyi iOS 16 özellikleri

Apple, Pazartesi günü WWDC 2022 açılış konuşmasında iOS 16’daki yeni özellikleri ve değişiklikleri tartışmak için 30 dakikadan fazla zaman harcadı. Bu, yazılım güncellemesinin masaya getirdiği her şeyi kapsamak için yeterli zaman değildi. O zamandan beri en ilginç ve dikkate değer eklemelerden bazıları, iOS 16 geliştirici betasını test edenler tarafından keşfedildi.

Bu yazıda, Apple’ın WWDC’de açıklamadığı en iyi iOS 16 özelliklerini detaylandıracağız.

Gizli ve silinen fotoğrafları kilitleme
iOS 16’da, Fotoğraflar uygulamasındaki Son Silinenler ve Gizli klasörleriniz varsayılan olarak kilitlidir. Fotoğrafları görüntülemek istiyorsanız, Face ID, Touch ID veya bir şifre ile klasörlerin kilidini açmanız gerekecektir. Bu, bir arkadaşınızın arama yapmak için iPhone’unuzu ödünç aldığında görmemesi gereken bir fotoğrafa rastlama olasılığını azaltacaktır.

Memojis’e yükseltmeler

Apple’ın açılış konuşması sırasında Memoji’leri tartışmak için yeterli zamanı olmadı, ancak 3D avatarlar iOS 16’da birkaç yükseltme alıyor. Güncellemeden sonra, Memoji çıkartmaları altı yeni poz ve üç yeni temas çıkartması pozuna sahip olacak. Memoji kullanıcıları ayrıca 17 yeni ve güncellenmiş saç stili, daha fazla şapka, daha fazla burun ve daha nötr dudak rengi arasından seçim yapabilir.

Apple Music’te İyileştirmeler

Apple Music, iOS 16’da da birkaç değerli iyileştirme alıyor. Artık yeni müzik bildirimleri ve iyileştirilmiş öneriler almak için Apple Music’te favori sanatçıları seçebilirsiniz. Ayrıca çalma listelerini başlığa, sanatçıya, albüme, yayın tarihine veya çalma listesi sırasına göre sıralayabilirsiniz.

Anahtar denetleyicileri için destek eklendi

iOS 16, iPhone’a hem Nintendo Switch Pro Controller hem de Joy-Con için yerel destek getiriyor. Birincil ev konsolunuz bir Anahtar ise, kontrolörleriniz artık daha kullanışlı hale geldi. Artı, Riley Testut’un belirttiği gibi, kontrolörler Delta öykünücüsüyle “mükemmel çalışıyor”

Web sitelerinden push bildirimleri

Apple, Pazartesi günkü açılış konuşmasında web push bildirimlerinin macOS Ventura’daki Safari’ye geldiğini duyurdu. iOS 16 ve iPadOS 16’nın da web push bildirimleri alacağı ortaya çıktı, ancak bu isteğe bağlı bildirimler için destek 2023’e kadar hazır olmayacak.

Klavye dokunuşları

Apple, iOS 16’da klavyeye dokunsal geri bildirim getiriyor. Bir metin veya e-posta yazarken onay almayı tercih ediyorsanız, bu özellik tam size göre.

Notes’ta birim dönüştürmeleri

iOS 16’da Apple, Notes uygulamasına gerçek zamanlı birim dönüştürme özelliği ekledi. TechCrunch , bir notta “1000g” yazarsanız, bitti’ye ve ardından sayıya dokunursanız, uygulamanın size bir dizi birim dönüşüm göstereceğini söylüyor. Ağırlık, para birimi ve sıvı hacmi ölçümleriyle çalışacak ve özellik varsayılan olarak açıktır.

Bunlar, WWDC 2022’de görmediğimiz, iOS 16’ya gelen en iyi yeni özelliklerden bazıları. Gördüğümüz en havalı özelliklere göz atmak isterseniz, buraya gidin . Apple’ın web sitesinde yaklaşan yazılım güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir