Arjantin’de İyi Hazırlanmış Geliştiricileri İşe Almak

Kuzey Amerika’daki işletmeler, özellikle KOBİ’ler veya bir bütçeye sahip yeni başlayanlar, coğrafi konumlarında genellikle maliyetli geliştirici hizmetleri sorunuyla karşılaşırlar. Kanada ve ABD’deki geliştiriciler, bu ülkelerin yüksek yaşam standartları ve vergileri nedeniyle yüksek ücretler alıyor. Bu nedenle, bir uygulama veya web kaynağı oluşturmak isteyen bir şirket, genellikle yerel şirketlerden ve serbest çalışanlardan büyük bir fatura ile karşı karşıya kalır.

Dijital bir ürüne ihtiyacınız varsa, ancak bunun için o kadar fazla ödemeyi göze alamıyorsanız, kıyıda dış kaynak kullanmayı düşünmenizi öneririz. Örneğin Arjantin, Kuzey Amerika’daki işletmeler için tercih edilen dış kaynak kullanım yerlerinden biridir. Birçok nitelikli kodlayıcı, BT eğitimine kapsamlı hükümet yatırımı ve Kuzey Amerika’ya uygun bir kültür ve dil sayesinde ideal bir dış kaynak hedefinin tüm özelliklerine sahiptir.

Kafa avcılığı sürecini hafife almayın; Dış kaynaklı sağlayıcılarla ilişkilerde her zaman belirli bir risk derecesi vardır. İşte bulma ve işe alma hakkında bilmeniz gereken her şey yetenekli Arjantin geliştiricileri Bir sonraki yazılım projeniz için.

Neden Arjantin?

Arjantin, birçok yetenekli kodlayıcıya ve iyi gelişmiş bir BT altyapısına sahiptir. Böylece, bu dış kaynak hedefini seçerek aşağıdaki avantajları elde edersiniz.

#1 İhmal Edilebilir Saat Dilimi Farkları

EST saat diliminde çalışıyorsanız, Arjantinli kodlayıcılarla ortak olmak sorunsuz olacaktır. Arjantin, EST saatinden sadece 1-2 saat ileridedir, bu nedenle kurum içi ekibiniz, dış kaynaklı ekiple birçok çalışma saatini paylaşacaktır. Bu saat dilimi çakışması, daha iyi iletişim, üretken işbirliği ve daha hızlı geri bildirim için faydalıdır.

#2 Kültürel Uyum

Latin Amerikalılar kültürel değerler, çalışma tutumu ve kurumsal kültür açısından Kuzey Amerikalılara çok benzer. Ayrıca, kodlayıcıların ezici çoğunluğu İngilizce bilmektedir. Böylece, kültür çatışması ve zayıf anlayış endişesi duymadan Arjantinlilerle ortak olabilirsiniz; Onlarla uğraşmak çok daha kolay ve daha keyifli.

#3 Sürekli Genişleyen BT Endüstrisi

Arjantin, BT endüstrisinin gelişimine yoğun bir şekilde yatırım yapan ve bölgede önde gelen bir teknoloji merkezi haline gelmesine yardımcı olan bir ülkedir. Arjantin BT sektörü, her yıl işgücüne katılan birçok yetenekli kodlayıcı ile dinamik ve yenilikçidir. Devlet ayrıca, ülkeye her yıl yeni bir deneyimli programlama mezunları dalgası vererek, teknoloji yeteneklerini besleyen güçlü bir eğitim sistemi kurdu.

#4 Farklı Kodlama Yeteneği

Arjantin şu anda 130.000’den fazla kodlayıcıdan oluşan devasa bir yetenek havuzu sunuyor ve teknoloji okullarına ve kolejlerine daha fazla insan katıldıkça sayı her yıl artıyor. Arjantin’de yaşayan programcılar, diğerleri arasında C, AI, JavaScript, UI/UX tasarımı, siber güvenlik, bulut bilişim ve blok zinciri dahil olmak üzere tüm önde gelen programlama teknolojilerinde uzmandır.

#5 Maliyet Tasarrufu

Arjantinli kodlayıcıların oranlarının aynı nitelik ve kıdem seviyesindeki Kanadalı, Amerikalı ve Batı Avrupalı ​​programcıların oranlarından çok daha düşük olduğunu söylemeye gerek yok. Örneğin, Arjantin’de küçük bir kodlayıcıyı işe almak size ortalama 2.500-3.000$’a mal olurken, aynı seviyedeki bir Amerikalı kodlayıcı genellikle ayda yaklaşık 7.000$’a mal olur. Aynı durum, Arjantin’e kıyasla Kuzey Amerika’da 2-3 kat daha yüksek oranlara sahip orta ve üst düzey kodlayıcılar için de geçerlidir.

Kodlayıcılar Nerede Aranır?

Artık Arjantin’de kodlayıcı aramanın harika olduğunu bildiğinize göre, en popüler işe alım yöntemlerinden bahsedelim. Bugüne kadar, en güvenli ve en hızlı kafa avı kanalları şunlardır:

  • BT dış kaynak şirketleri. Bu yöntem, bir kodlayıcı veya belirli bir teknoloji yığınına sahip bir ekip bulmak isteyen ve projeye mümkün olduğunca hızlı başlayan şirketler için en az sorunlu yöntemdir. Bu tür şirketler, ekibin bakımı için bir ücret talep eder, ancak tüm yasal ve idari zorlukları sizin için yönetirler. Böylece, BT dış kaynak ofisinde, yalnızca projeniz üzerinde çalışan iyi işleyen bir ekibe kolayca sahip olursunuz.
  • İş ilanları. Bu seçenek, tek seferlik proje çalışması için kodlayıcılara ihtiyaç duyan veya üçüncü tarafların katılımı olmadan yetenekli kodlayıcılarla uzun vadeli bir işbirliği kurmak isteyenler için uygundur. Arjantin mali numarasını almanız ve iş teklifinizi İspanyolca olarak yayınlamanız gerektiğinden Buscojobs, un Mejor Empleo veya Bumeran gibi iş ilanlarını kullanmak size çok zor gelebilir. Yine de, deneyimli profesyonelleri bulabileceğiniz ve onlarla doğrudan makul ücretler üzerinde pazarlık yapabileceğiniz Arjantinli kodlayıcılarla harika bir iletişim noktasıdır.
  • Serbest çalışan platformları. İşgücü pazarları ve serbest platformlar, Arjantinli kodlayıcıları doğrudan işe almak isteyen şirketler için de harika bir kaynaktır. Ancak, birçok platformun serbest çalışanlar ve işverenler arasında doğrudan iletişimi yasakladığını unutmamalısınız. Bu nedenle, platforma bir ücret ödemeniz ve kodlayıcı ile tüm iletişimi platform üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecektir ki bu genellikle büyük ölçekli yazılım geliştirme projeleri için elverişsizdir.

İşe Alma İpuçları

Zaten anlayabileceğiniz gibi, gerekli teknoloji yığınına sahip Arjantinli bir kodlayıcıyı işe almak maliyet, çakışan çalışma süresi ve kültürel uyum açısından iyi bir fikirdir. İyi uzmanlar bulmak için fazladan zaman harcayabilirsiniz, ancak bu yatırım hızla karşılığını verir. Dolandırıcılıktan kaçınmak ve mükemmel bir iş adayı bulmak için son ipuçları aşağıdaki gibidir:

  • Kısa vadeli bir proje için bir kodlayıcıya ihtiyacınız varsa, bir tane almak için kıyıya yakın bir dış kaynak firması ile iletişime geçin. Kendi başınıza kafa avına çıkmaktan daha hızlı ve daha ucuz olacaktır.
  • Latin Amerika şirketleri ile çalışanlar referans isteyebilir. Yeni bir ortaklık başlatmak yerine, iş bağlantılarınız için iyi bir iş çıkaran kodlayıcılarla ortak olmak daha güven verici.
  • Bireysel kodlayıcıları arayın ve onları uzun vadeli ortaklıklar için işe alın. Bu tür uzmanlar piyasada nadir bulunan bir bulgudur, bu nedenle sürdürülebilir bir doğrudan ortaklık kurmak, maliyet tasarrufu ve istikrar açısından değerlidir.
  • Sosyal medyayı bir işe alım aracı olarak kullanın. Arjantinliler sosyal medyada aktif. Bu nedenle, bir sosyal ağ aracılığıyla harika bir uzman bulmak, bunu bir iş panosunda yapmaktan daha kolay olabilir.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir