Armutlar Gerçek mi? Bu Gizemli Telefonlar Hakkındaki Gerçek

Armut telefonlar akıllı telefonlarda bir sonraki büyük trend mi? Giderek daha fazla insan bu yeni telefon stilini tercih ettiğinden, durumun böyle olabileceğine dair söylentiler dönüyor. Farklı bir şey isteyenler için mükemmel olan şık ve şık bir tasarım sunduğu için bazı insanlar buna “telefonların iPod’u” diyor. Armut telefonları merak ediyor musunuz? Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Armutlar Gerçek mi?

Son zamanlarda armut telefonlar hakkında çok fazla vızıltı var. Onlar gerçek mi? Onlar sadece bir aldatmaca mı? Rekoru düzeltmek için buradayız. Armutlar kesinlikle gerçektir ve bu blog yazısında size onlardan bahsedeceğiz! Ne olduklarını, nasıl çalıştıklarını ve neden kendiniz satın almayı düşünmek isteyebileceğinizi tartışacağız! Yani armut telefonları merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Armut Nedir?

Yani muhtemelen armutların ne olduğunu merak ediyorsunuz. Pekala, sana söylemek için buradayım! Armutlar, armut şekline sahip telefonlardır. İlk olarak 2004 yılında Fransız merkezli “Pear Phone” şirketi tarafından tanıtıldı.

İlk modellerde sadece 1 tuş vardı ve günümüz telefonlarına göre çok şık görünüyorlardı. Dış kısım metalden yapılmıştı, bu da bugün çoğu modelin aksine kolayca kırılmalarını önlüyordu. Sadelikleri, o zamanlar telefonlarında pek çok özellik istemeyen veya buna ihtiyaç duymayan bazı insanlar için iyi olsa da, zaman ilerledikçe üreticiler kamera vb. gibi daha fazla donanım eklemeye başladılar.

Pearphones Hakkında Sizi Neler Şaşırtabilir?

 • Armutlar, bu modern çağda nihai iletişim biçimidir. Anneni aramak, arkadaşlarına mesaj atmak, kedi memleri için internette gezinmek ve hatta seni soyulduğuna inandırmak için sahte GPS koordinatları göndererek kalp krizi geçirmek için kullanılabilirler! Tüm bu özelliklere sahip bu muhteşem cihazlardan birine sahip olmamak elde değil.
 • İki çeşidi vardır: iPhone ve Android telefonlar. İkisi de hemen hemen aynı şeyi yaptığı için (aptal olmak) aralarında pek bir fark olmadığını düşünebilirsiniz, ancak aslında gece ve gündüz kadar farklıdırlar. iPhone’lar dört çeşittir: iPhone 5, 6, 7 ve 8. Android’ler, şaşırtıcı derecede güçlü Samsung Galaxy S6 Edge’den çok düşük güçlü LG Optimus QT58’e kadar sayısız seçeneğe sahiptir. Yine de kesin olan bir şey var: Ne tür bir yaşam sürerseniz yaşayın, her zaman ihtiyaçlarınıza uyan bir armut olacaktır!
 • Bu cihazları düzgün bir şekilde kullanmak için şifre veya ekran kilidi olarak bilinen özel kodları girmeniz gerekir. İlk kez kullananlar, nasıl çalıştıklarını anlamanın bile muazzam miktarda beceri gerektireceğini düşündüklerinden, genellikle bunu şaşırtıcı bulurlar.
 • Armutlar siyah (iPhone), beyaz (iPhone), altın (iPhone), gümüş (iPhone), kırmızı (iPhone), mavi (android) gibi çeşitli renklerde gelir. Bir android telefonun asla olamayacağı tek renk, esas olarak bunun gerçekleşmesinin imkansızlığı nedeniyle altındır. Tüm armut modelleri ayrıca en az 16 farklı ekran boyutunu ve en boy oranını destekler.
 • İlk günlerinde, armut telefonlar, çoğunlukla saçma fiyat etiketleri nedeniyle oldukça popülerdi. Kalitesiz işçilik nedeniyle sürekli bozulurlardı, ancak insanlar onlardan yeterince alamadı!
 • Ne yazık ki, iletişim için birincil cihazınız olarak bir armut kullanırken bazı dezavantajlar vardır. Örneğin, başka bir insanın 100 fit yakınında değilseniz sinyali kaybedebilirsiniz.
 • İşte aldın! Herkesin kendine bir tane almadan önce armut telefonlar hakkında bilmesi gereken yedi şey.

Bir Pearphone Sahibi Olmanın Artıları

İşte sahip olmanın bazı artıları

 • Pil ömrü
 • Uygulamalar
 • oynak
 • Eşsiz tasarım
 • Satış değeri
 • Şık ve zarif
 • kullanımı çok kolay

Bir Pearphone Sahibi Olmanın Eksileri

 • Dokunmatik sensör, ön ekranın cam yüzeyi ile aynı hizadadır
 • Pearphone’unuzu kazara düşmelerden (ve hatta su hasarından) korumak için ek bir kılıfa ihtiyacınız olacak.
 • Pil ömrü çok uzun değil; Bluetooth’u çok uzun süre kullanıyorsanız veya onunla ilgili videolar izliyorsanız, her gece şarj etmeniz gerekir.
 • Arka planda GPS kullanan uygulamalarınız açık olduğunda, kullanılmasalar bile pil ömründe gözle görülür bir azalma olur..

Deneyiminizi Daha İyi Hale Getirmek İçin Pearphone Hileleri

Telefonunuzun daha fazlasını yapmasını hiç istediniz mi? Şimdi olabilir! Pearphone, telefonunuz üzerinde daha fazla kontrol sağlarken, her zamankinden daha sorunsuz hale getirmek için yeni iOS 10.1 güncellemesini oluşturdu.

Kontrol Merkezi

Yeni Kontrol Merkezi daha şık, daha seksi ve kullanımı çok basit. Cihazınızda küçük bir değişiklik için dört adımlı çoklu menü günleri geride kaldı. Özelleştirme seçeneklerimizle, ekran parlaklığı, uçak modu, el feneri kontrolleri ve hatta Wi-Fi tercihlerinden herhangi bir şeyi doğrudan Kontrol Merkezi’nden birkaç saniye içinde ayarlayabilirsiniz.

Hızlı Tip Klavye

En son işletim sistemi güncellememizle sadeliği geliştirmemizin bir başka yolu da telefonunuzun klavyesine tahmine dayalı yazma özellikleri eklemektir. Bu, ne kadar çok yazarsanız, yazılımımızın o kadar iyi öneriler sağladığı anlamına gelir. Son uygulamalar, kontrol merkezi seçenekleri veya e-postalar arasında akışınızı kesintiye uğratmadan yalnızca birkaç basit tuşa basarak kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Güvenlik

Kullandığınız her cihaz için onlarca parola hatırlamanın ne kadar sinir bozucu olduğunu hepimiz biliyoruz. Pearphone, her şifreyi güvenli sunucularımızda tek bir yerde saklayarak bu işlemi basitleştirir. Bu parolaları yönetmenin birkaç yolu vardır, buna parmak izi teknolojisini kullanmak ve hatta daha fazlasıysanız yüz tanıma taramalarını kullanmak da dahildir! Yalnızca birden fazla parolayı hatırlamanın getirdiği baş ağrısını ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda çok katmanlı koruma özellikleriyle sizi kimlik hırsızlığından ve veri ihlallerinden koruyoruz.

Rahatsız Etmeyin Modu

En uygunsuz zamanda bildirim almanın ne kadar stresli olabileceğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle Pearphone, yeni “Rahatsız Etmeyin” özelliği ile cihazınızı kolayca sessize almanın bir yolunu yarattı. Yukarıdaki hızlı öğretici videomuza göz atın veya şimdi kendiniz deneyin! Apple Watch uyumluluğu sayesinde, bir daha asla önemli bir mesajı kaçırma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

iOS 10 Uyumluluğu

Telefonunuzu güncellemek her zaman tavsiye edilirken, bazen kazalar meydana gelir ve insanlar önce telefonlarını güncellemeden önce yükseltirler. Bu olursa, endişelenme! Sizi tam iOS 10 uyumluluklarıyla donattık. En yeni iPhone 7’de yayınlanan harika özelliklerin aynısıdır, ancak daha eski modellerle de çalışır.

Çözüm

Bu meşru bir sorudur. Evet, gerçek armut telefonlar var ve hayır, bunlar sadece bir internet aldatmacası değil! Pearphone teknolojisi onlarca yıldır var ve meyve temalı telefonlar, günümüz telefon tasarımının birçok farklı varyasyonunda yerini aldı.

SSS

Armutların geleceği ne olabilir?

armutların çok fazla potansiyeli var. Her zaman hareket halinde olan ve bağlantıda kalması gereken ancak büyük, hacimli bir telefon taşımak istemeyen kişiler için gerçekten yararlı olabilirler. Ayrıca, geleneksel telefonlardan çok daha şıklar. armut telefonlar önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekten popüler hale geliyor.

Sizce bir armut nedir?

Bir armut, armuda benzeyen bir telefondur. Bir ucunda ekran, diğer ucunda düğmeler olurdu. Bununla arama yapabilir, metin gönderebilir ve internete erişebilirsiniz.

Bir armut nasıl çalışır?

Bir armut, kulağın içine uyan bir alıcı ve kulak memesine bağlanan bir verici kullanan bir işitme cihazı türüdür. Verici, ortamdan ses dalgalarını alır ve bunları alıcıya gönderilen elektrik sinyallerine dönüştürür. Alıcı bu sinyalleri yükseltir ve onları ses olarak yorumlayan beyne gönderir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir