Asrock, bir dizi yeni ekranla oyun monitörü pazarına katılmaya hazırlanıyor

27 ila 42 inç arasında kavisli ve düz

Dört gözle beklenecek bir şey: Asrock, ürün portföylerinde monitör bulunan PC donanım şirketleri listesine katılıyor. Tayvanlı firmanın, Phantom Gaming markasının bir parçası olması beklenen, yakında çıkacak olan oyun ekranlarının birçoğunun, FCC’nin Kore eşdeğeri tarafından sertifikalandırıldığı görüldü.

Asrock’un monitörleri, üretken sızıntı yapan @momo_us tarafından vurgulandı ve TechPowerUp tarafından rapor edildi . İlk ürün, PG34WQ15R takma adını kullanarak uzun süredir akılda kalan monitör adları geleneğini takip ediyor. Bu, VA panelli ve 3.440×1.440 çözünürlüğe sahip 34 inç kavisli bir ekrandır.

PG34WQ15R ayrıca FreeSync Premium’u destekler ve DisplayPort üzerinden 48 Hz ila 165 Hz ve HDMI üzerinden 48 Hz ila 100 Hz yenileme hızına sahip olarak listelenir, bu da bunun yeni HDMI 2.1 monitörlerinden biri olmayacağını düşündürür. HDR desteğinden de bahsediliyor, bu yüzden pahalı olmasını bekleyin.

Düz ekranları tercih edenler için PG32QF var. Bu 32 inçlik modelin özellikleri bilinmiyor ancak 1440p çözünürlük kullanacağı düşünülüyor.

Asrock ayrıca piyasaya bir dizi muhtemelen daha ucuz, 27 inç 1080p IPS monitör getiriyor. PC Gamer , HDR’yi de destekleyen PG27FF’nin Dijital İçerik Koruması (DCP) web sitesinde en az üç varyantla listelendiğini, bu nedenle hangi farklı özellikleri sunduklarını görmek ilginç olacak.

Son olarak, 42 ​​inç 4K ekran olduğuna inanılan PG42U için bir liste var. Devasa oyun ekranları bu günlerde daha popüler hale geliyor; Gigabyte’ın S55U monitör/TV hibriti bu ayın başlarında piyasaya sürüldü.

Asrock en çok kapsamlı PC anakartları ile tanınır. Bu ekranların tanıtılmasıyla Asus, Gigabyte, MSI ve Corsair gibi diğer monitör üreticisi donanım devlerine katılıyor ve Corsair, geçen yıl ilk monitörü Corsair Xeneon 32QHD165’i piyasaya sürüyor .

Monitör pazarı oldukça rekabetçi ve yılın ilk yarısı PC pazarı için iyi bir zaman olmadı. Corsair , ekonomik dalgalanmalar, tüketicilerin cüzdanlarını daraltması ve stok fazlalığı nedeniyle önceki çeyrekte 11 milyon dolara kadar bir kayıp öngörüyor .

Asrock için iyi haber şu ki Corsair ve diğerleri, RTX 4000 serisi, Radeon RX 7000 kartları, Zen 4’ün piyasaya sürülmesi sayesinde, monitörlerin gelmesi beklenen yılın ikinci yarısında PC pazarının geri döneceğine inanıyor. işlemciler ve Raptor Lake. GPU’lar/CPU’lar, daha fazla insanın yükseltilmiş donanımlarını tamamlamak için yeni ekranlar aramasıyla sonuçlanmalıdır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir