Asya’da Dış Kaynak Yazılım Geliştirme Projeleri İçin En İyi Ülkeler

Son beş yıldır, yazılım dış kaynak kullanımı için küresel pazar, 2015’te 88,9 milyar dolar, 2024’te öngörülen 98 milyara. Kısaca, şirketiniz adına bir yazılım geliştirme projesinin tamamını veya bir kısmını tamamlamak için üçüncü taraf bir şirket kiralama sürecinde yazılım geliştirme projelerini dış kaynak kullanımı. İşletmeler daha verimli ve üretken olmaya çalıştıkça, yazılım geliştirme projelerinin dış kaynak kullanımı popülaritesi artıyor. Şirketler, yazılım projelerini dış kaynak kullanarak, temel yetkinliklerine odaklanabilir ve yazılım geliştirme sürecini üçüncü bir tarafa bırakabilir. Bu, daha hızlı pazara sunma süresi, daha iyi kalite ve azaltılmış maliyetler. Ek olarak, dış kaynak kullanımı, deneyimli geliştiricilerden oluşan küresel bir yetenek havuzuna erişim sağlar. Bu nedenle dış kaynak kullanımı, özel yazılım uygulamaları geliştirmek isteyen birçok işletme için çekici bir seçenek sunar.

Neden Asya’daki Yazılım Geliştirme Projelerini Dış Kaynak Kullanalım?

Küresel dış kaynak pazarı hızla büyüyor. Asya’da, dış kaynak kullanımı sektörü son on yıldır patlama yaşıyor ve yükselme eğilimini sürdüreceği tahmin ediliyor. Yakın zamanda bahsedildiği gibi NASSCOM tarafından yapılan çalışmaHindistan yazılım dış kaynak endüstrisinin 2018 ve 2023 yılları arasında %9,5’lik yıllık bileşik büyüme oranında (CAGR) keskin bir şekilde artması bekleniyor. aynı dönem.

İşletmelerin t’yi seçmesinin birkaç nedeni vardır.o Asya’da yazılım geliştirme projeleri için dış kaynak kullanımı. İlk olarak, Asya ülkeleri geniş bir yetenekli ve deneyimli yazılım geliştirici havuzu sunmaktadır. İkincisi, Asya ülkelerindeki işgücü maliyetleri, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi gelişmiş ülkelere göre nispeten daha düşüktür. Bu, maliyetleri azaltmak isteyen işletmeler için dış kaynak kullanımını çekici bir seçenek haline getirir. Üçüncüsü, birçok Asya ülkesi iyi gelişmiş altyapıya ve iletişim ağlarına sahiptir. Bu, işletmelerin uzak ekiplerle bağlantı kurması ve projeleri etkin bir şekilde yönetmesi için daha kolaydır. Son olarak, Asya ülkeleri ile Batı ülkeleri arasındaki kültürel benzerlikler, işletmelerin dış kaynaklı ekipleriyle güven ve işbirliği kurmasını kolaylaştırıyor.

Yazılım Geliştirme Projelerini Dış Kaynak Almak İçin En İyi 5 Asya Ülkesi

Asya-Pasifik bölgesi, dünyanın en kalabalık ülkelerinin çoğuna ev sahipliği yapmakta ve en hızlı büyüyen bölgelerden biridir. yazılım geliştirme dış kaynak kullanımı projeler. Bölgenin geniş nüfusu, geniş teknik yetenek havuzu ve uygun yaşam maliyeti, onu yazılım geliştirme projeleri için çekici bir yer haline getiriyor. Buna ek olarak, birçok Asya ülkesi, dünya standartlarında altyapı ve sağlam destek ekosistemleri ile teknoloji endüstrisinde küresel liderler olarak kendini kanıtlamıştır. Asya’daki yazılım geliştirme projelerini dış kaynak kullanımında en çok tercih ettiğimiz ülkeler şunlardır:

Hindistan

Hindistan, 1,3 milyardan fazla insanla Asya’daki en popüler yazılım dış kaynak kullanım ülkesidir. Ayrıca, yıllık %7,5 GSYİH büyüme oranı ile dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biridir. Ülke, her yıl 4 milyondan fazla yazılım geliştiricisi ve yeni 120.000 BT uzmanıyla yüksek eğitimli ve yarı yetenekli teknoloji yeteneklerinden oluşan büyük bir BT yetenek havuzuna sahiptir. Ayrıca Hindistan, İngilizce konuşulan en büyük ikinci ülkedir ve işletmelere ülkeye dış kaynak kullanımı yaparken iletişimle ilgili birçok avantaj sağlar.

Ek olarak, diğer büyük dış kaynak hedefleriyle karşılaştırıldığında, yaşam maliyeti ve ücretler nispeten düşüktür. Ayrıntılı olarak, Hintli bir yazılım geliştiricinin ortalama oranı 10 – 15 ABD dolarıdır, bu ABD’dekinden çok daha düşüktür. Ayrıca Hindistan, yazılım geliştirme projelerini dışarıdan temin eden işletmeler için bir dizi vergi teşviki de sunmaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Hindistan’ın Asya’da yazılım dış kaynak kullanımında lider ülke konumunu sürdürmesi bekleniyor.

Çin

Çin, dünya genelinde en iyi teknoloji ve BT dış kaynak hizmetlerinden bazılarını sunan Asya’daki en büyük ikinci ülkedir. Bu ülke, teknoloji endüstrisine yoğun bir şekilde yatırım yapıyor ve şu anda Huawei, Alibaba ve Tencent dahil olmak üzere dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Buna ek olarak, Çin, mükemmel becerilere ve kullanıcı arayüzü, tam yığın, mobil, kurumsal ve oyun yazılımı gibi çeşitli uzmanlıklara sahip, yılda 30.000 profesyonelden oluşan büyük bir yüksek vasıflı teknik yetenek havuzuna sahiptir. Ortalama yaşam maliyeti ve ücretler nispeten düşüktür, bu da Çinli bir yazılım geliştiricinin makul bir ortalama ücretinin saatte 20-50 dolar olmasına yol açar. ABD’deki ve Asya dışındaki diğer bölgelerdeki birçok büyük kıyıya yakın veya karada dış kaynak kullanımı hedefleriyle karşılaştırıldığında çok daha rekabetçi.

Ancak, Çin’e dış kaynak sağlama ile ilgili bazı zorluklar var. Pek çok Çinli geliştirici İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmadığı için dil engeli önemli bir sorundur. Buna ek olarak, Çin hükümeti internet erişimi üzerinde, geliştirme ekibinizle iletişim kurma yeteneğinizi sınırlayabilecek katı kontroller uygular. Ayrıca, çok sayıda küresel işletme Çin’e dış kaynak sağladığından, ülke küresel dış kaynak kullanımı pazarında yükselen bir role sahip oldu ve bu da onu hem fiyat hem de yetenek açısından giderek daha rekabetçi hale getirdi.

Vietnam

 

Asya’daki dış kaynak sağlama destinasyonlarındaki yoğun rekabetin neden olduğu nitelikli geliştirici sıkıntısı, birçok küresel şirketi, BT dış kaynak kullanımı endüstrisinde gizli bir mücevher olan Vietnam’a yöneltti. Vietnam’daki BT mezunlarının sayısı, yılda 40.000’den fazla öğrenciyle hızla artıyor. Ayrıca, Vietnamlı geliştiricilerin çoğu akıcı bir şekilde İngilizce konuşur ve bu da dil engeli sorununu ortadan kaldırır. Buna ek olarak, ülkenin Çin ve Hindistan gibi diğer büyük dış kaynak hedeflerinden daha düşük bir yaşam maliyeti vardır ve bu da profesyonel Vietnamlı yazılım geliştiricisinin uzmanlığına bağlı olarak saatte 15-40 dolar arasında uygun bir ortalama ücrete yol açar. Asya’da hızla büyüyen bir dış kaynak kullanımı hedefi olmasına rağmen, Vietnam, işletmelerin yüksek kaliteli ve uygun maliyetli yazılım geliştirme hizmetlerine erişmeleri için hala birçok fırsat sunuyor. Bu yüzden Vietnam yeni dış kaynak kullanımı etkin noktası Dünyanın her yerindeki BT işletmeleri için.

Filipinler

Bu listede bir sonraki yer, Asya’daki en popüler dış kaynak hedeflerinden biri olan Filipinler. Ülke, her yıl BT ve teknik alanlarda 30.000’den fazla mezunla, İngilizce konuşan teknik yeteneklerden oluşan geniş bir yetenek havuzuna sahiptir. Filipinler, yüksek kaliteli hizmetleri daha düşük maliyetle sağlamalarıyla bilinir. Filipinli bir yazılım geliştiricinin ortalama ücreti saatte 10 ila 50 dolar arasındadır ve bu, daha düşük maliyetle yüksek kaliteli hizmetler arayan yazılım şirketleri için çok avantajlıdır. Buna ek olarak, Filipinler’e dış kaynak hizmeti verirken, nüfusun çoğu İngilizceyi ikinci bir dil olarak akıcı bir şekilde konuştuğu için işletmeler dil engeli sorununu önleyebilir. Ülke, Filipinler’de BT dış kaynak kullanımının başarısına katkıda bulunan kilit faktörlerden bazıları olan güçlü iş ahlakı ve mükemmellik kültürüyle de tanınır.

Tayland

Son olarak, Tayland, İngilizce konuşan geniş BT yeteneği havuzu ve dış kaynak kullanımı pazarındaki rekabetçi oranları nedeniyle Asya’daki bir başka popüler dış kaynak kullanımı hedefidir. Sağlam bir üniversite ve kolej sistemi ve BT ve teknik eğitime odaklanma sayesinde Tayland’daki BT mezunlarının sayısı hızla artıyor. Tayland’a dış kaynak kullanırken, kaliteli hizmetler karşılığında oldukça rekabetçi olan çok iyi bir Taylandlı geliştirici için saatte 15 ila 40 dolar ödemeniz gerekir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir