Beats Flex’imi Nasıl Şarj Edebilirim?‍

Bugün piyasada çok sayıda kablosuz kulaklık var, ancak hiçbiri Beats by Dre Flex Kablosuz kulaklıklar kadar ikonik ve tanınabilir değil. Bu ultra hafif kablosuz kulak içi kulaklıklar, hiç kabloları yokmuş gibi görünmesini sağlayan benzersiz bir tasarıma sahiptir. Kablolar, kulakiçi kulaklıkların içinde sıkışıp kalıyor ve bu da, kabaca küçük bir hap kutusu boyutunda olan küçük bir şarj kutusuyla silikon uçlar gibi görünmelerini sağlıyor. Bu gönderiyi okuyorsanız, muhtemelen her kullanımdan sonra şarj etmeyi unuttuğunuz için Beats Flex’inizi şarj etmek için yardıma ihtiyacınız var. Korkmayın, Beats Flex’inizi şarj etme hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.

Beats Flex’imi nasıl şarj ederim?‍

Beats Flex, iPhone’lar ve iPad’ler için standart USB konektörü olan 30 pimli bir Lightning kablosuyla birlikte gelir. Kablo Beats Flex’inizi şarj eder, ancak aynı zamanda 3,5 mm kulaklık jakı aracılığıyla iPhone veya iPad’inize kulaklık bağlamanıza da olanak tanır. Bu, kulaklığınızı şarj ederken müzik dinlemek istiyorsanız faydalı olabilir.

Beats Flex’i Şarj Etmek Ne Kadar Sürer?

 1. Beats Flex’in şarj kablosu özel bir kablodur. Bu, yalnızca belirli Flex modeliniz ile kullanabileceğiniz anlamına gelir. Neyse ki, şarj kablonuzu kaybederseniz doğrudan Beats’ten yenisini sipariş edebilirsiniz.
 2. Beats Flex’in şarj kutusu, başka hiçbir marka kulaklık veya kulaklıkla uyumlu değildir. Flex’inizi şarj çantasını kullanmadan şarj etmek istiyorsanız, ayrı bir 3-4 bağlantı noktalı USB şarj cihazı satın alın ve Flex’in şarj bağlantı noktasına bağlayın. Bu, aynı anda birden fazla cihazı şarj etmenize olanak tanır!
 3. Kulaklığınızın içindeki pile zarar vermemek için, kulaklıkları bir seferde üç saatten fazla takılı bırakmayın. Bunları bundan daha uzun süre takılı bırakmanız gerekiyorsa, yan yatmadıklarından emin olun – bu, içlerindeki pile zarar verebilir ve zamanla pil ömrünün kısalmasına neden olabilir!
 4. Şarj süreleri, Flex pilinizin ne kadar “dolu” olduğuna bağlı olarak değişecektir. Zaten doluysa, yeniden şarj olması daha uzun sürer! Ne kadar dolu olduklarını kontrol etmek için, bunları bilgisayarınıza takın ve ne kadar sürdüğünü görün (veya Battery Doctor gibi bir uygulama kullanın). Yaklaşık 30 dakika şarjda kaldıktan sonra şarj tutma yeteneklerini kaybetmeye başlayacaklarına dikkat edilmelidir – bu nedenle onları gece boyunca şarjda bırakırken dikkatli olun!
 5. Flex kasanın ön tarafındaki kırmızı ışık şarj olduğunu gösterir ancak size ne kadar şarj kaldığını söylemez. Pil seviyesini kontrol etmek için şarj kablosunu takın ve tam şarjın ne kadar sürdüğünü görün.
 6. Beats Flex, tam dolu pil şarjıyla 7 saate kadar müzik çalma süresine sahiptir. Bu, ses düzeyi ayarlarınıza bağlıdır, ancak muhtemelen müziğinizin çok yüksek olmaması için bunu yaklaşık %50 veya daha düşük bir seviyede tutmak isteyeceksiniz!
 7. Flex’i şarj olurken kullanmak istiyorsanız, fişe takılıyken yan yatmadıklarından veya baş aşağı durmadıklarından emin olun – bu, içlerindeki pile zarar verebilir ve zamanla pil ömrünün kısalmasına neden olabilir!
 8. Şarj süreleri, Flex pilinizin ne kadar “dolu” olduğuna bağlı olarak değişecektir. Zaten doluysa, yeniden şarj olması daha uzun sürer! Ne kadar dolu olduklarını kontrol etmek için, bunları bilgisayarınıza takın ve ne kadar sürdüğünü görün (veya Battery Doctor gibi bir uygulama kullanın). Yaklaşık 30 dakika şarjda kaldıktan sonra şarj tutma yeteneklerini kaybetmeye başlayacaklarına dikkat edilmelidir – bu nedenle onları gece boyunca şarjda bırakırken dikkatli olun!
 9. Beats by Dr. Dre kulaklık serisi hem kablolu hem de kablosuz modelleri içerir – kablosuz bir modeliniz varsa, kulaklıkların vericisini kaybetmediğinizden emin olun, çünkü bu aynı zamanda kulaklıklarda sorunlara neden olabilir.
 10. Beats by Dr. Dre kulaklıkları takmak için çok rahat ve harika bir sese sahiptir – bu yüzden onları bir kez taktığınızda çıkarmak istemeyeceksiniz! Pil biterse, onları tekrar şarj etmek için takmanız yeterlidir ve müziğinizi normal şekilde dinlemeye devam edebilirsiniz!
 11. Beats by Dr. Dre kulaklıklar, 30 günlük para iade garantisi ile gelir; bu, satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız, 30 gün içinde bize geri göndermeniz ve ürün bedelini iade etmemiz anlamına gelir. posta ücreti!

Beats Flex’i Hızlı Şarj Etmek Mümkün mü?

Hızlı şarj

Beats Flex, oldukça hızlı şarj olabilen çok verimli bir kablosuz kulaklıktır. Bunun nedeni, Flex’in hızlı şarj teknolojisini kullanmasıdır, bu da piyasadaki diğer kablosuz kulaklıklardan daha hızlı şarj olabileceği anlamına gelir. Beats by Dr. Dre Studio Kablosuz kulaklıklar yaklaşık 2 saat 15 dakika hızlı şarj olurken, Beats X yaklaşık 2 saat 50 dakika şarj süresine sahiptir. Flex ile birlikte gelen şarj kutusu ayrıca, kulaklığınızı bir saatten biraz fazla bir sürede tam güce ulaştıracak hızlı şarj özelliğine sahiptir ve bu, piyasadaki diğer kılıflardan çok daha hızlıdır. Şarj işlemini daha da hızlandırmak istiyorsanız, daha hızlı şarj için 2 Amperde 5V çıkış yapabilen bir USB masaüstü şarj cihazı kullanabilirsiniz.

USB Masaüstü Şarj Cihazı kullanarak hızlı şarj etme

Eski bir dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız varsa, Flex’inizi prize takmak yerine harici şarj cihazı olarak kullanabilirsiniz. Bu, kulaklıklarınızı prize takmaktan çok daha hızlı şarj etmenizi sağlar çünkü duvar prizi yerine dizüstü bilgisayarınızın güç kaynağını kullanmanıza olanak tanır. Biraz daha düşük watt çıkışlarına sahip oldukları için (15W’a 17W’a karşı) masaüstü şarj cihazları yerine dizüstü bilgisayar güç kaynakları kullanmanızı öneririz, bu da cihazınızı şarj etme söz konusu olduğunda duvar prizleri kadar güçlü olmayacağı anlamına gelir. 2 Amperde 5V çıkış veren bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü şarj cihazı satın almanız gerekecektir. Daha yavaş bir şarj hızı olmasına rağmen, dizüstü bilgisayar şarj cihazını kullanarak kulaklığınızı yaklaşık 1 saat 20 dakikada şarj edebileceksiniz.

USB Masaüstü Şarj Cihazı kullanarak hızlı şarj etme

Amazon’da bulunan en yaygın masaüstü şarj cihazı markası, 12,99 ABD dolarına mal olan ve 15 W çıkışa sahip iClever Şarj İstasyonu 5 Bağlantı Noktalı USB 3.0 Hub’dır. Bir 5V 2A duvar şarj cihazı da işe yarayacaktır, ancak USB-A bağlantı noktasına sahip olanlardan birini kullanmanız gerekecektir (fişin telefonunuza veya dizüstü bilgisayarınıza giren kısmı). 1’den fazla USB bağlantı noktasına sahip bir masaüstü bilgisayarınız varsa, daha hızlı şarj etmek için birden fazla kablo kullanabilirsiniz, ancak bilgisayarın tüm şarj bağlantı noktalarına aynı anda güç sağlamak için daha fazla çalışması gerekeceğinden bunu önermiyoruz. Bilgisayarınızda 1’den fazla USB bağlantı noktası varsa (örneğin, üzerinde 2 USB bağlantı noktası varsa) birden fazla adaptör satın alabilir, böylece aynı anda birden fazla cihazı bağlayabilir ve şarj edebilirsiniz. 4. USB Masaüstü Şarj Cihazı ile hızlı şarj etme

Çözüm

Beats Flex, piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biridir. Pahalı tarafta olabilir, ancak ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz. Bu kulaklıklar dayanıklı ve su geçirmezdir ve size uzun yıllar dayanır. Bu kulaklıkların tek dezavantajı, diğer kablosuz modellere göre şarj edilmesinin biraz daha zor olmasıdır. Bunun sizi Beats Flex’i satın almaktan alıkoymasına izin vermeyin, sadece sık sık şarj etmeyi unutmayın ve herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir