Bilmeniz Gereken 5 Pinterest Özelliği

Pinterest’in 14’üinci dünyanın en büyük sosyal medya sitesidir ve aylık 431 milyon aktif kullanıcıya sahiptir. İster birey, ister marka veya blog yazarı olun, bu platform, ilgili bir kitle tarafından keşfedilmeniz için en iyi yer olabilir.

Çoğu insan genellikle düşünür hakkında Pinterest takipçileri nasıl artırılır Ancak pinlerin çoğu otomatik olarak Google’da da sıralandığı için ilgi çekmek zor değil.

Hatta hesap işleme ve yönetiminizi çok kolay hale getirmek için bazı harika Pinterest özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu nedenle, bu makale, sosyal medya stratejinizi yükseltmek için 5 yeni Pinterest özelliğinden (veya belki de var olduklarını bilmiyordunuz) bahsedecektir. Keşfetmek için aşağıyı okuyun!

1. Sinematik Pinler

Video pinleri, Pinterest tarafından “sinematik pinler” olarak adlandırılır. Bunlar daha çok, pinlerinizin diğer statik pinler arasında öne çıkmasına yardımcı olmak için feed’inizde yayınlayabileceğiniz GIF’lere benzer. Bir kullanıcı beslemede gezinirken, pininizin küçük videosunu fark edebilecektir.

Bu, hedeflenen kitlenizin pimi tıklayıp harekete geçmesini sağlamak için yiyecek, makyaj veya giyim gibi bazı işletmeler için en iyi sonucu verebilir.

2. Pinterest Tarayıcı Uzantısı

Pinterest tarayıcı uzantısı Firefox, Chrome ve Safari için kullanılabilir. Bu özellik yeni olmasa da pek çok Pinterest kullanıcısı bunu bilmiyor.

Beğendiğiniz blog veya görselin bağlantısını kopyalayıp yapıştırmak ve sekmeler arasında geçiş yapmak yerine tarayıcı uzantısını etkinleştirebilirsiniz. Fareyle bir görüntünün üzerine geldiğinizde kırmızı bir “kaydet” düğmesi göreceksiniz.

Bu sayede zaman kaybetmeden direkt olarak panonuza ekleyebilirsiniz.

3. Panolarınızı Düzenleyin ve Sıralayın

Birçok kullanıcı bu kullanışlı özelliğe aşina değildir. Panolarınızdan birine tıklayarak, aynı anda birkaç pini bir panodan diğerine taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir tahtaya tıklamak, sayfanın üst kısmındaki “düzenle” düğmesini seçmek ve istediğiniz pinleri seçip yeniden sıralamak.

Ayrıca panoları istediğiniz sıraya göre sadece sürükleyerek de düzenleyebilirsiniz. Bu, hedeflenen kullanıcıların kolaylığı için pinlerinizin veya panolarınızın iyi sıralanmasını sağlayacaktır.

4. Pinterest Lens Özelliğinden Yararlanın

İster alışveriş deneyiminizi geliştirmek ister hesabınızda gelecek içerikler için ilham almak isteyin, bu Pinterest lens özelliği sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Mobil uygulamadan, iç mekanın, yemeğin veya kıyafetin fotoğrafını çekmek için arama çubuğundaki kamera düğmesine dokunabilirsiniz. Bu, benzer içerikleri görebilmeniz ve onlardan ilham alabilmeniz için ilgili tüm sonuçları tek bir sayfada görüntüler.

5. Pinterest’te Gizli Kalın

Yeni bir kampanya başlatacaksanız ama şimdi doğru zaman değilse, panolarınızı gizli yapabilirsiniz. Bir tahta ile sadece özel kalmak isteseniz bile, “gizli tahta” özelliği sizi korudu!

Bir pano oluşturduktan sonra, düzenlemek için kurşun kaleme tıklayabilir ve ayarlar bölümünde “bu panoyu gizli tut” seçeneğini seçmek için aşağı kaydırabilirsiniz. Bunu kendinize veya eklediğiniz panonun işbirlikçilerine özel tutabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir