Bilmeniz Gereken En Son Twitter Güncellemeleri

Çevrimiçi bir işletmeniz veya kişisel markanız varsa, Twitter’ın büyümesi en kolay sosyal medya platformlarından biri olduğunu bilirsiniz. Basit düzen veya mekanizma yüzünden değil. Bunun yerine, yüksek katılım oranları ve seyrek güncellemeler nedeniyle.

Her gün neredeyse 500 milyon tweet değiş tokuş ediliyor. Bu, platformla etkileşime giren birçok insan. Bunu pazarlamak ve tanıtmak için birçok fırsat olarak da ifade edebiliriz.

Ayrıca Twitter, özellikle Facebook ve Instagram gibi devlerle karşılaştırıldığında, nadiren yeni özellikler ve güncellemeler alır. Bu, genel kullanıcılar için pek bir şey ifade etmese de, bir marka veya bağlantılı siteler için algoritmalarda daha fazla kararlılık sağlar. Twitter büyüme hizmeti başarılı stratejiler yürütmek.

Ancak, son zamanlarda Twitter bir dizi değişiklik gördü. Bu makalede, en son 4 güncellemeyi inceleyeceğiz ve bunların hesap analizlerinizi nasıl etkileyeceğini göreceğiz. Devamını oku!

Twitter Toplulukları

Twitter Toplulukları özelliği, Facebook Grupları ve Alt Krediler gibidir. İnsanların ilgilendiklerini hissettikleri belirli konular hakkında gruplar oluşturmalarına ve benzer düşüncelere sahip kişilerle tartışmak istemelerine olanak tanır. Yönetici, topluluğa kimlerin katılabileceği konusunda tam denetime sahiptir.

Tüm Twitter kullanıcılarına açık, davete dayalı veya yalnızca katılmak için istekte bulunulabilir. Kabul edilen tüm kullanıcılar topluluk üyesi olur ve tartışmaya katılabilir. En iyi yanı, bir topluluğa gönderilen tüm tweet’lerin özet akışınızda görünmemesi.

Böylece, etkileyiciler ve markalar toplulukları tanıtım amacıyla kullanabilir ve yem estetiğini riske atmaktan kaçınabilir. Twitter Toplulukları ayrıca tüm potansiyel takipçileri tek bir grupta toplayarak dönüşüm oranını artırmaya yardımcı olur. Promosyonlarınız çok daha verimli olacak!

Yeni Tweet Oluşturucu Çubuğu

Sınırlı işlevsellik ve basit bir arayüz ile Twitter’ı kullanmak ve gezinmek oldukça kolaydır. Ne yazık ki, bazı yeni kullanıcılar tweet atmayı hala zor buluyor. Bunun nedeni, alttaki mavi düğmenin artı ve geçiş yumuşatma simgesiyle kafa karıştırıcı görünmesidir.

Bu nedenle, yönetim tasarımı iyileştirdi ve düğmeyi yeni bir besteci çubuğuyla değiştirdi. Alt kısımdaki gezinme menüsünün hemen üzerinde görünür ve tweet atmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Ancak, bu güncellemenin hesap istatistikleriniz üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç etkisi yoktur.

Muhtemelen sadece kullanıcı sayısında bir artışa yol açacaktır. Böylece daha fazla kişinin hesabınızı keşfetme/takip etme ve hatta ürününüzü/hizmetinizi satın alma olasılığı yüksektir.

Tweet Alır

Tweet Takes, insanların tweet’lere yanıt olarak bir resim veya video yüklemesini sağlayan yenilikçi bir özelliktir. Yani, bir tweet’ten alıntı yapmak yerine, resminizi yakalayabilir ve tarzınıza göre cevap verebilirsiniz. Tweet tepki videoları olarak da adlandırılan Tweet Takes, ünlü TikTok video yanıtlarından ilham almış gibi görünüyor.

Twitter’ın kullanıcıları için yayınladığı ile aynı şekilde çalışır. Ancak bunu yapan sadece Twitter değil. Daha önce Instagram, kullanıcıların artık yorumlara makaralarla yanıt verebileceğini de duyurmuştu.

Tüm bunlar, Tweet Takes’ın platformdaki katılım oranlarını ikiye katlama potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Ortalama bir kullanıcının tweet atmak için harcadığı sürede de bir artış görebiliriz. Şu anda, bu özellik iOS’ta kullanılabilir.

Konu Çubuğu

Twitter, platformun kullanımını artırmanın başka bir etkili yolunu buldu – konu çubuğu. Belirli kullanıcının ilgi alanlarına göre konuları gösteren ince bir çubuktur. Ana zaman çizelgesinin en üstünde bulacaksınız.

Konular, kolayca tıklayıp son tartışmalara bağlanabileceğiniz kabarcık sekmelerinde bulunacaktır. Bazen, tüm trend konular ve sorunlar, çeşitli içeriklerle etkileşime geçebilmeniz için çubukta açılır. Markalar için bu, insanların şu anda neyle ilgilendiğini bulmak için harika bir araç olarak hizmet edebilir.

Bunu bilmek, daha fazla erişim ve görünürlük için trend olan konular etrafında tanıtım içeriği oluşturmaya yardımcı olabilir. Ancak Tweet Takes gibi bu özellik de şu an sadece iOS kullanıcıları için.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir