Bir Chase Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Bir Chase hesabını kapatmak, kendinizi dolandırılmaktan korumak için atabileceğiniz en önemli adımlardan biridir. Bir Chase hesabınız varsa, onu nasıl kapatacağınızı bilmek ve hesabınızı dolandırıcılardan korumak önemlidir. Chase hesabınızı hızlı ve kolay bir şekilde kapatmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları!

Maaştan maaşa yaşayan birçok insan, bir kredi kartına kaydolmak için caziptir. Sonuçta, her ay bakiyeyi ödeyecekler gibi değil. Sadece ödül puanlarını istiyorlar. Veya büyük bir satın alma işlemi yapmak ve bunu zaman içinde ödemek istiyorlar. Ancak Chase kredi kartı hesabınızı kapatmaya hazırlanıyorsanız, öncelikle bilmeniz gereken bazı şeyler var.

 • Hesabınızı kapatmak için gerekli bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Buna adınızı, adresinizi, hesap numaranızı ve ilgili tüm bilgiler dahildir.
 • Hesap durumunu düzenli olarak kontrol edin. Ödenmesi gereken ödenmemiş krediler veya ödemeler olup olmadığını görmek için Chase’in çevrimiçi aracını kullanın.
 • Hesabınızda yanlış olabileceğini düşündüğünüz bir şey varsa, mümkün olan en kısa sürede Chase ile iletişime geçin. Bu, herhangi bir olası dolandırıcılığın gerçekleşmeden önce önlenmesine yardımcı olacaktır.
 • Hesabınızla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, mümkün olan en kısa sürede bankayla iletişime geçin. Birine hemen ulaşamazsanız, daha sonra tekrar deneyin.
 • Hesabınızı çok erken kapatmanın olumsuz sonuçlarının farkında olun. Bazı bankalar, son kullanma tarihinden önce bir hesabı kapatmak için ücret alır ve bir hesabı erken kapatmanın başka olumsuz sonuçları olabilir.
 • Alacaklının bir hesap açmadan önce başvurudaki tüm bilgileri doğrulaması gerektiğini unutmayın. Bu, başvurunuzda bir hata yaptıysanız veya önemli bir şeyi atladıysanız reddedilebileceğiniz anlamına gelir.
 • Chase, önce kart sahibiyle iletişime geçmeden ve onlara ödeme yapma şansı vermeden veya hesabıyla ilgili olabilecek sorunları başka bir şekilde düzeltmeden bir hesabı kapatmayacaktır.
 • Chase, dolandırıcılık tarafından ele geçirildiğini düşünürse bir hesabı kapatabilir. Kart sahibi bu dolandırıcılıktan sorumlu olmasa bile, bundan dolayı suçlanabilir ve bunun sonucunda hesabı kapatılabilir.
 • Chase, kart sahibinin hesabı sorumlu bir şekilde kullanmadığına inanırsa bir hesabı kapatma hakkına sahiptir. Bu, her ay ödeseniz bile, düzenli olarak bir bakiye taşıdığınızı düşünürlerse hesabınızı kapatabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, kartlarını arka arkaya altı aydan fazla kullanmazsanız hesabınızı kapatabilirler.
 • Chase, genellikle, hesap koşullarındaki herhangi bir değişikliği, değişikliği yapmadan en az 30 gün önce kart sahibine bildirir, ancak bu her zaman mümkün değildir..

Chase Hesabınızı Kapatırsanız Ne Yapmalısınız?

Chase’in onu oldukça iyi bir banka yapan birçok harika avantajı var. Ne yazık ki, hesabınızı kapatmak söz konusu olduğunda da en kötülerinden biridir. Bu sürece bağlı çok sayıda gizli maliyetleri ve ücretleri vardır, bu nedenle işinizi başka bir yere götürmeyi planlıyorsanız, hesabınızı kapatmadan önce yapmanız gereken 10 şey burada.

1. Kredi raporunuzun bir kopyasını alın ve herhangi bir hata olmadığından emin olun. Her türlü hatayı www.annualcreditreport.com adresinde, üç büyük kredi bürosunun her birinden yılda bir kez ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz: Experian, Equifax ve TransUnion.

2. Chase Auto Finance aracılığıyla bir taşıt krediniz varsa, banka değiştirdikten sonra çok uzun süre yüksek faiz oranlarına takılıp kalmamak için hesabı kapatmadan önce mümkün olan en kısa sürede ödeyin.

3. Chase kredi kartınızda ödenmemiş bakiyeniz varsa, bakiye transfer ücreti ödememek için hesabı kapatmadan önce bunu ödediğinizden emin olun.

4. Chase’de bir tasarruf hesabınız varsa, bir cezaya maruz kalmamak için hesabı kapatmadan önce tüm paranızı çektiğinizden emin olun.

5. Chase aracılığıyla herhangi bir yatırımınız veya 401(k) planınız varsa, banka değiştirdikten sonra çok uzun süre bu yüksek ücretlere takılıp kalmamak için hesabınızı kapatmadan önce bunlardan paranızı çektiğinizden emin olun.

6. Hesabı kapatmadan önce Chase ATM’lerinden mümkün olduğunca çok para çekin, böylece başka bir bankanın ATM’sini kullandığınız için ücretlendirilmek zorunda kalmazsınız. ATM’yi çoğu bakkal ve büyük perakendecide ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz.

7. Hala Chase üzerinden çekleriniz varsa, hesabınızı kapatmadan önce onları iptal ettiğinizden emin olun, böylece size bir daha göndermemeleri için.

8. Chase hesabınızda para varsa, hesabınızı kapatmadan önce başka bir bankaya aktardığınızdan emin olun, böylece hala erişilebilir olur.

9. Hesabınızı çevrimiçi olarak kapattıysanız ve yine de Chase’in hizmetlerini kullanmak istiyorsanız, onları aradığınızdan ve otomatik ödemeleri veya otomatik fatura ödemelerini iptal ettiğinizden emin olun, böylece siz hesabı kapattıktan sonra sizden ücret almaya devam etmezler.

10. Hesabınızı kapattıktan sonra birkaç ay boyunca kredi puanınızı takip ederek herhangi bir hata veya dolandırıcılık olmadığından emin olun.

Chase Hesabınızı Telefonla Kapatma

Hesabınızı postayla veya çevrimiçi olarak kapatamıyorsanız, telefonla kapatabilirsiniz. Chase hesabınızı telefonla kapatmak için:

 • Hesap numarasına gidin ve “Hesabı Kapatma” bağlantısını tıklayın.
 • Adınızı, adresinizi ve diğer önemli bilgilerinizi girin.
 • “Hesabı Kapat” butonuna tıklayın.
 • Hesabınız kapatılacak ve ilgili tüm veriler yedeklenecektir.
 • Kayıtlarınız için hesap kapatmanızın bir kopyasını yazdırmanız istenecektir.
 • Kayıtlarınız için bir onay numarası alacaksınız.
 • Sorularınız veya endişeleriniz için iki iş günü sonra tekrar aramanız istenebilir.

Posta Yoluyla Chase Hesabınızı Kapatma

Chase hesabınızı postayla kapatmak için:

 1. “Hesabı Kapatma” sayfasına gidin.
 2. “Formu Yazdır” bağlantısını tıklayın.
 3. Formu yazdırın ve formun arkasındaki talimatları izleyin.
 4. Sürücü belgenizin bir kopyasını veya diğer tanımlayıcı bilgileri eklemeniz gerekecektir.
 5. Doldurulmuş ve imzalanmış bir Hesap Kapatma Formu eklemeniz gerekecektir.
 6. Kayıtlarınız için hesap kapatmanızın bir kopyasını yazdırmanız istenecektir.
 7. Kayıtlarınız için bir onay numarası alacaksınız.

Çözüm

Chase hesabınızı kapatmak, hesabınızı korumak ve güvenliğinizi sağlamak için bir an önce tamamlamanız gereken çok önemli bir görevdir. Chase hesabınızı hızlı ve kolay bir şekilde kapatmak için bu kılavuzda verilen talimatları uyguladığınızdan da emin olmalısınız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir