Bir Duman Alarmı Çaldığında HomePod’unuzdan Nasıl Uyarı Alabilirsiniz?

Apple’ın Ses Tanıma özelliği sayesinde HomePod mini ve ikinci nesil HomePod, duman veya karbon monoksit alarm seslerini tanıdıklarında size bildirim gönderebilir. Nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.


‌HomePod‌, Ses Tanıma ile evinizdeki bir duman veya karbonmonoksit alarmının sesini algılayabilir ve iPhone, iPad veya Apple Watch’unuza bir bildirim göndererek sizi uyarır.

Akıllı bir dedektöre sahip değilseniz bu güzel bir ektir, ancak Apple “kullanıcıların zarar görebileceği veya yaralanabileceği durumlarda” veya “yüksek riskli veya acil durumlarda” bu özelliğe güvenilmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulunur.

Ses Tanıma özelliğine Ev uygulamasından erişilebilir. Ev sisteminiz bir akıllı kameraya bağlıysa, evinizin canlı videosunu da gösterir, böylece neler olup bittiğini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Özelliği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. HomePod’larda Ses Tanıma özelliğinin, Apple’ın iOS 16.4 ve iPadOS 16.4’te sunulan güncellenmiş Ev uygulaması mimarisini gerektirdiğini unutmayın.

  1. Ev uygulamasında, üç nokta düğmesi (çevre içine alınmış üç nokta) ekranın sağ üst köşesinde.
  2. Musluk Ev Ayarları.
  3. Musluk Emniyet ve Güvenlik.
    Ev
  4. Musluk Ses Tanıma.
  5. “Sesler”in altında, Duman ve CO Alarmı geçiş yeşil AÇIK konumunda.
  6. Ses Tanıma özelliğini etkinleştirmek istediğiniz ‌HomePod‌ cihazlarının yanındaki anahtarları açın.
    Ev

Hepsi bu kadar. Ses Tanıma menüsüne Home uygulamasının ayrı HomePod’lar için menü kartları aracılığıyla da erişebileceğinizi unutmayın.

Ses Tanıma, ilk olarak 2020’de iPhone’da kullanıma sunuldu ve bu cihazda kapı zili, akan su, bebek ağlaması, araba kornası, kapı vuruşu, kedi miyavlaması veya köpek havlaması ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli sesleri algılayabilir. . Eşdeğer ‌HomePod‌ özelliğinin duman ve karbon monoksit alarmlarıyla sınırlı kalıp kalmayacağı veya gelecekte daha fazla sesi destekleyip desteklemeyeceği belli değil.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir