Bir Ejector Tool’un yardımı olmadan iPhone SIM Kartı nasıl açılır?

Bu makale, çıkarma aracı olmadan bir iPhone SIM kartının nasıl açılacağını açıklar. Bu makaledeki talimatlar tüm iPhone modelleri için geçerlidir.

ne anlamalı

 1. Standart olmayan en basit alet: bir bağlantı elemanı.
 2. Sonraki en iyi standart olmayan fırlatma aracı: bir güvenlik pimi.
 3. SIM tepsisini ortaya çıkarmak için bir tutturucuyu açın ve tepsi dışarı çıkana kadar düz tarafı çıkarma deliğine sokun.

iPhone SIM Kart Çıkarma Aracı ile iPhone sim kartı nasıl açılır

Tepsiyi iPhone’un yanından çıkarmak isteyen SIM kart aracı, ülkenizde ve ağınıza özel iPhone’unuzla birlikte mevcutsa, pakete dahildir.

SIM çıkarma aracı bu kağıtlarda gizlenmiş olabilir. Alet tipik olarak, yanlışlıkla atmayı kolaylaştıran beyaz bir kağıda tutturulmuş küçük bir metal parçasıdır.

Aracı bulamıyorsanız veya ikinci el bir iPhone satın aldıysanız, bir SIM kartı öne çıkarmak veya değiştirmek için SIM tepsisini açmanın başka yolları da vardır.

SIM Tepsisini Çıkarmak için şunları deneyin

Çalışabilecek birkaç düz nesne olmasına rağmen, SIM deliği, dar bir boyuta sahip sağlam bir şey gerektirir.

İşte bu konuda kullanılan bazı ipuçları ve fikirler:

 1. Ataş: Çoğu küçük boyutlu ve ortalama boyutlu ataş, bir tarafını bükerek çalışır.
 2. Emniyet pimi: Her boyuttaki çengelli iğnenin çalışmayacağını unutmayın. Açıklığın içine uygun olabilecek en küçük iğneyi bulmalısınız.
 3. Küpe: Bir tutam sırasında bir küpe çalışır. küpenin direğini tekrar SIM tepsisi deliğine sokun. Altın gibi yumuşak malzemeler çok kolay büküldüğü için dikkat etmeniz gerekiyor.
 4. Zımba: Bir tutam sırasında bir zımba kullanılabilir, ancak ne kadar ince ve çok yönlü olduğu için kullanımı zor olacaktır. Daha kalın bir endüstriyel elyaf daha mantıklı bir seçim olabilir.
 5. Mekanik kurşun kalem: Mekanik kurşun kalem kullanmak istiyorsanız, kurşun kalemi yazmaktan daha uzağa artırmak için birkaç tıklama yapın. Kurşunu deliğin içine sokun ve sağlam bir şekilde itin. Kurşunun kırılganlığı nedeniyle kullanımı zor ancak evde veya sırt çantasında bulunan yaygın eşyalardan biridir.
 6. Kürdan: Kürdanların çoğu iPhone SIM deliği için çok geniştir.
 7. Olta kancası: Olta kancaları çeşitli şekil ve boyutlarda mevcuttur, bu nedenle bir gemideyseniz ve acil bir SIM değişimi istiyorsanız, bunlardan birini deneyin.

Kanıtlanmış ve garantili bir çıkarma yöntemine bağlı kalmak istiyorsanız, birçok cep telefonu taşıyıcı mağazasında ekstra SIM kart çıkarma araçları bulunur.

Ataşla iPhone sim kartı nasıl açılır

Bir tutturucu, bir ejektör aletiniz olmadığında kullanabileceğiniz en basit ve en yaygın nesnelerden biridir.

 1. Küçük veya orta boy bir tutturucu ile başlayın.
 2. Düz bir tarafı açın, böylece çıkıntılı olur.
 3. Bağlayıcının düz tarafını SIM kart çıkarma deliğine, gidebildiği kadar yapıştırın.

Tutturucu deliğin içindeyken, tepsi dışarı çıkıncaya kadar sıkıca bastırmak için baş parmağınızı kullanın. Başlamak yerine yavaşça kaymalıdır.

iPhone Modelleri ve SIM Tepsi Konumları

Çoğu iPhone’daki SIM tepsisi, telefonun uygun tarafında bulunur. En eski modellerde, telefonun en alt kısmında bulunur. SIM tepsisi, altında küçük bir daire bulunan dar bir oval olabilir. Tepsi yuvası telefonun yan tarafıyla aynı hizadadır ve herhangi bir telefon kılıfı ile kapatılır.

iPhone XS Max, SIM kartın SIM tepsisinde durduğu yönü değiştiren birincil iPhone’du. SIM kart, tepsinin içinde size dönük oturmak yerine tepsinin arka tarafına oturur.

Bir iPhone veya iPad’de iPhone sim kartı nasıl açılır ve SIM kart nasıl çıkarılır

Tüm hücresel özellikli iPad’ler ve iPhone’lar, yanlarında SIM kart yuvalarına eşlik eder. SIM (abone kimlik modülü) kartı, operatörünüzün, cihazınızın kendi şebekesinde alması gereken tüm bilgileri sağlaması ve hesabınıza bağlı ses ve veri hizmetlerine erişmesidir; uluslararası seyahat ediyorsanız veya operatör değiştirmeye karar verirseniz, iPhone veya iPad’inizdeki SIM kartı değiştirmeniz gerekir.

Yükseltiyorsanız, seyahat ederken bir alan SIM’i kullanmak veya herhangi bir nedenle iPhone veya iPad’inizdeki SIM karttan kurtulmak istiyorsanız, işte nasıl!

iPhone veya iPad’inizdeki SIM karttan kurtulmak istediğiniz şey

iPhone veya iPad’inizdeki SIM karttan kurtulmak istediğiniz tek şey bir Apple SIM kart çıkarma aracı (bazı ülkelerde, özellikle de kilidi açılmış bir cihaz satın aldığınızda kutunun içinde bulunur) veya biraz bükülmüş bir tutturucudur.

Bir tutturucu kullanıyorsanız, uzun ucu dışarı çıkana kadar düzeltin (yukarıdaki fotoğrafa bakın). Küçük bir tornavida ucu gibi başka bir şey kullanıyorsanız, bunun SIM çıkarma yuvasına oturduğundan emin olun. Cihazınızı karıştırmak istemezsiniz.

iPhone veya iPad modelinizde SIM tepsinizin nerede bulunduğunu bulun

iPhone veya iPad modelinizde SIM tepsinizin nerede bulunduğunu bulun

Bir SIM kart tepsisi ile donatılmış her iPhone, bir iPhone 4s veya daha yenisine sahipseniz, bir SIM kart yuvasına sahipsiniz.

İPhone modeliniz göz önüne alındığında, onu bulacağınız yer:

Orijinal iPhone/iPhone 3G/iPhone 3GS:

 1. Kulaklık jakı ve güç düğmesi arasındaki iPhone’un en yükseğinde
 2. iPhone 4s ve üstü: iPhone’un uygun tarafında, sessize alma anahtarının ve ses düğmelerinin karşısındaki tarafta
 3. Yalnızca hücresel özellikli iPad’lerde SIM tepsileri bulunur. Bir tane varsa, SIM tepsinizi burada bulacaksınız:

Orijinal iPad:

 1. iPad’in sol tarafında ortaya doğru, sessize alma düğmesi ve ses düğmelerini içeren tarafın karşısında, dibe yakın
 2. iPad 2/3/4: iPad’in sol tarafında, sessize alma anahtarının ve ses düğmelerinin bulunduğu tarafın karşısında, en yükseğe yakın
 3. iPad Pro/Air/Air2/mini (tüm nesiller): iPad’in en alt sağ tarafında, sessiz anahtarı ve ses düğmelerini içeren eşdeğer bir taraf
 4. Daha önce büktüğünüz minik atacı yavaşça SIM tepsisindeki küçük iğne deliği açıklığına sokun.
 5. SIM tepsisi iPhone veya iPad’den çıkana kadar biraz baskı uygulayın. Sadece pim deliği yönünde, belirli bir açıyla basınç uygulamayın.
 6. SIM tepsisini tutun ve dümdüz dışarı çekin.
 7. SIM kartınızı değiştirin. Kartonun üzerindeki çentikli köşeleri hizalayarak SIM’i doğru yönde taktığınızı onaylayın.
 8. Tepsiyi yeniden yerleştirin. SIM tepsisini doğru yönde yerleştirdiğinizi onaylayın.

Not: Çift nano SIM kartlı Çin’den bir iPhone XS, iPhone XS Max veya iPhone XR kullanıyorsanız, kartlar SIM tepsisinin her iki tarafına yerleştirilir ve yalnızca bir yönteme uyar.

Bir SIM tepsisini asla yerinde geri zorlamamanız gerektiğini unutmayın. iPhone veya iPad’inizin herhangi bir hücresel ağa bağlanamamasına neden olabilecek mantık panosundaki pinleri kıracaksınız.

iPhone veya iPad’inize doğru yönde geri takarken SIM’in tepsiye doğru şekilde takıldığından her zaman emin olun. Emin olmak için basit bir teşekkür, pim deliğini hizalamaktır. bu şekilde doğru yerleştirdiğinizi anlarsınız.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Başka sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir