Bir iPhone 11 Kılıfı iPhone XR’ye Uyar mı?

Bir iPhone X’e veya daha büyük kardeşi iPhone XS’e sahipseniz, muhtemelen bir Apple Watch’ın da sahibisiniz. Ve bir tanesine sahipseniz, telefon kılıfınızın da teknoloji devinden olduğunu varsaymak güvenlidir. Günümüzün modern dünyasındaki çoğu telefon ve diğer cihazlar gibi, iPhone da zaman içinde bazı tasarım değişikliklerinden geçti. Örneğin, orijinal 6S 2016’da piyasaya sürüldüğünde, Samsung’un ilk uçtan uca akıllı telefonunda birkaç sorundan daha fazlası vardı. Daha uzun ekran, içeriklerini düzenli olarak görmek için mücadele eden bazı insanlar için belki biraz fazlaydı. Ancak Caseology gibi şirketler, içlerinde bir iPhone 6 veya daha yenisine uyan kılıflar ürettiler. Cihazınız için doğru kılıfı elde etmek için her zaman biraz fazladan para harcamanızı öneririz; sadece telefonunuzu daha iyi korumakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi düşme koruması sunarak ömrünün uzamasına bile yardımcı olabilir. SON Bugün bir iPhone 11 kılıfının iPhone XR ile ne kadar uyumlu olacağına bir göz atacağız – o halde başlayalım!

Bir iPhone 11 Kılıfı iPhone XR’ye Uyar mı?
Hem iPhone XR hem de iPhone 11’e uyacak belirli bir kılıf yok. Kılıfın tam olarak oturması için cihazınızın çevresini ölçmeniz önemlidir. Bazı kasaların üst kısmında daha geniş bir açıklık bulunur ve daha dar çerçeveleri nedeniyle iPhone XR’ye sığmayabilir. Tersine, bazı kasaların alt kısmında daha dar bir açıklık vardır, bu da daha uzun kenarları nedeniyle iPhone 11’e sığmayabilir. Genel olarak, çoğu durumda rahat bir uyum vardır ve her iki telefonla da iyi çalışması gerekir.

iPhone XR, iPhone 8R ve iPhone 11 arasındaki fark nedir?

 • iPhone XR, 749 $ / 619 £ başlangıç ​​fiyatıyla en uygun fiyatlı iPhone X çeşididir. iPhone 8R, iPhone XR’den daha ucuzdur ve fiyatı 599$/559£’dur.
 • Hem iPhone 11 hem de iPhone 8R 5,8 inç ekrana sahipken, iPhone XR uçtan uca tasarıma sahip yeni 6,1 inç ekrana sahip.
 • Her üç telefon da Face ID’ye sahipken, diğer ikisinin ekranlarının üst kısmında iPhone 11 ve 8R’deki tam ekran tasarımına kıyasla bir çentik var.
 • Diğer ikisi gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle sunulurken, iPhone 11 için yalnızca bir renk seçeneği var – gümüş/uzay grisi (altın rengi de mevcuttur).
 • Her üç telefonun da standart olarak kablosuz şarj özelliği var, ancak Apple bunu kullanmak için herhangi bir aksesuar sunmuyor – bu, bu yıl piyasaya çıktıklarında üç cihazda da farklı olacak!
 • Apple, bu telefonların hiçbiri için henüz fiyatlandırma açıklamadı – ancak mevcut muadillerinden yaklaşık 100 $ daha az olmasını bekliyoruz – bu nedenle, örneğin, Apple her zamanki fiyatlandırma modeline bağlı kalırsa, üç modelin tümü için yaklaşık 649 $ ‘a mal olabilir. ! Kılıfınızın yeni çıkacak bir cihazla ne kadar uyumlu olacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, telefonunuzu nasıl ölçebileceğinizi gösteren aşağıdaki kılavuzumuza göz atın!

İPhone 11 kılıfınızın bir iPhone XR’ye sığıp sığmayacağını Nasıl Öğrenirsiniz?

 • İlk olarak, telefonunuzun çevresini ölçmeniz yeterlidir. Bu, telefonu tek elle tutup bileğinize sararak yapılır. Ekran ile bileğiniz arasında en az 2 parmak boşluk görebilmeniz gerekir. Bir iPhone XR’niz varsa, telefonunuzun genişliğini de ölçebilirsiniz.
 • Bir iPhone XR’niz varsa, iPhone XR’nizin ekranına sığabilecek herhangi bir kılıf olup olmadığını kontrol edin, çünkü bazı kılıfların üst kısmında iPhone XR’deki çoğu kılıftan daha geniş bir açıklık bulunur.
 • Bir iPhone 8/8 Plus veya daha eski bir modeliniz varsa, o zaman ince profilli ve her tarafında ince çerçeveli bir kılıf arayın – bu, bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürüldüklerinde üç telefona da iyi uymasını sağlayacaktır!
 • Bir iPhone 11 veya 8 Plus/8’iniz varsa, her iki tarafında da çerçevesi olmayan bir kılıf arayın, çünkü bunlar, bu yıl piyasaya çıktıklarında her iki modele de iyi uymasını sağlayacaktır!
 • En iyi iPhone XR kılıfları ve iPhone 8/8 Plus kılıfları için önerilerimize buradan da göz atabilirsiniz.

iPhone 11 kamerası XR’den daha mı iyi?

 • iPhone 11, iPhone XR gibi arkada tek bir kameraya sahip. Bununla birlikte, iPhone 11 kamera, tek bir fotoğrafla mümkün olandan daha iyi bir görüntü oluşturmak için birden fazla görüntüyü birleştiren Smart HDR adlı yeni bir özelliğe sahiptir.
 • Kameralar arasındaki diğer bir fark ise iPhone XS/XS Max/XR modellerinde 3D Touch için 3D Touch özelliğinin olmaması. Bu, iPhone 11’inizde fotoğraf çekerken Hızlı Eylemler’de fotoğrafları önizlemek için 3D Touch’ı kullanamayacağınız anlamına gelir – bunun yerine Apple’ın standart hareket sistemini kullanmanız gerekir.
 • Telefonun ön tarafında, geniş açılı selfie’ler veya grup fotoğrafları çekmenizi sağlayan (Samsung’un Live Focus’una benzer) biri normal diğeri geniş açılı olmak üzere iki kamera bulunuyor.
 • Bu telefonlar arasında kameraları açısından bazı farklılıklar olsa da, ikisinin de çok iyi olduğunu ve harika görünen bazı görüntüler üreteceğini düşünüyoruz!

Hangi iPhone’lar aynı boyutta?

 • iPhone XS Max, iPhone XS ve iPhone XS Plus’tan daha büyük.
 • Yeni iPhone 11, iPhone XS ve iPhone XS Plus’tan biraz daha küçük olacak.
 • Yeni iPhone 11, 2017 ve 2018’de piyasaya sürülen eski iPhone’lardan biraz daha küçük olacak.
 • Yeni iPhone’lar, 2017, 2018 ve 2019’da piyasaya sürülen önceki nesil iPhone’lardan biraz daha küçük olacak.
 • Bir açıdan bakmak için yüzünüze tutmazsanız, hepsi benzer boyutta olduklarından, fotoğraf veya videolara bakarak onları ayırt edemezsiniz. Ancak, bir tanesini yüzünüze yakın tutarsanız, iPhone 5s veya 6s+ gibi daha eski bir iPhone modeliyle karşılaştırıldığında birbirlerine göre ne kadar büyük olduklarına bakarak onları ayırt edebilirsiniz.
 • Boyutlarına bakarak onları ayırt edemezsiniz çünkü ekranlarına bir açıdan (10″ diyagonal) bakmak için yüzünüze yakın tutmazsanız, üç telefon da yaklaşık olarak aynı boyuttadır.
 • Yüzünüze yakın tutulduğunda hepsi benzer boyuttadır; ancak şekilleri farklı olduğu için biraz farklı hissettiriyorlar (her telefonun ön kenarları hafifçe aşağı doğru kıvrılıyor). Bu, yüzünüze yakın tutulduğunda aynı boyutta olmalarına rağmen, şekil eğrilerinin farklı olması nedeniyle biraz farklı oldukları anlamına gelir (ön kenarlar hafifçe aşağı doğru kıvrılır).
 • Yeni iPhone’ların tümü, yüzünüze yakın tutulduğunda benzer boyuttadır; ancak şekilleri farklı olduğu için biraz farklı hissettiriyorlar (her telefonun ön kenarları hafifçe aşağı doğru kıvrılıyor). Bu, yüzünüze yakın tutulduğunda aynı boyutta olmalarına rağmen, şekil eğrilerinin farklı olması nedeniyle biraz farklı oldukları anlamına gelir (ön kenarlar hafifçe aşağı doğru kıvrılır).

Sonuç olarak

Yeni iPhone 11’inizi ve iPhone XR’nizi korumak istiyorsanız, hem düşme koruması hem de ekran koruması sunan bir kılıf aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Ek olarak, aldığınız çantanın düşmeye karşı iyi bir koruma sağladığından ve önemli yükseklikten düşmelere karşı koruyucu olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bu kriterleri karşılayan bir vaka bulamazsanız, daha iyi koruma sağlamak üzere tasarlanmış bir vaka almak isteyebilirsiniz. Ancak, bu kasaların biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın.

SSS

S: iPhone XR’ımı iPhone 8/X’imle aynı şekilde kullanabilir miyim?
Evet, iPhone XR’nizi iPhone 8/X’inizle aynı şekilde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, hem düşme koruması hem de ekran koruması sağlayacak bir kılıf aldığınızdan emin olmak iyi bir fikirdir.

S: OtterBox Defender Serisi kasa ne tür bir koruma sunar?
OtterBox Defender Serisi kasa hem düşme koruması hem de ekran koruması sunar. Ayrıca, iyi bir düşme koruması sunar; ancak, önemli yüksekliklerden düşmelere karşı koruma sağlamak için tasarlanmamıştır. Ayrıca diğer durumlardan daha fazla ekran kapsamı sunar (tam ekran kapsamı). Diğer durumlar yalnızca kısmi ekran kapsamı sunar (yaklaşık %70).

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir