Bir iPhone’da Metnin Altı Nasıl Çizilir?

Bunu okuyorsanız, muhtemelen bunu okuyorsunuz çünkü bir ele ihtiyacınız var. Bir iPhone’da metin okumaya çalışıyorsunuz ve nasıl yapacağınızdan emin değilsiniz. Bir iPhone’daki metin normal bir bilgisayardakinden biraz farklıdır. Bir iPhone’da okumayı nasıl kolaylaştırabilirsiniz? Birkaç farklı yol var, ancak benim için en iyi olanı metnin altını çizmek veya italik hale getirmek. Bu, metnin dağınık veya karmaşık görünmeden okunmasını ve takip edilmesini kolaylaştıracaktır. Ancak bunun sizin için doğru yaklaşım olup olmadığını nasıl anlarsınız? Hadi keşfedelim.

Bir Iphone’da Metnin Altı Nasıl Çizilir?

Aşama 1: Metni Yaz

Altını çizmek istediğiniz metni yazın. Bu, altını çizeceğiniz metin olacaktır. Bunu yapmanın harika bir yolu, Evernote veya Notability gibi bir iPhone uygulaması kullanmaktır. Bu uygulamalar, telefonunuza not yazmanıza izin verir ve bunları diğer cihazlarla senkronize eder. Ardından, bilgisayarınız da dahil olmak üzere Evernote veya Notability’nin yüklü olduğu herhangi bir cihazdan notlarınıza erişebilirsiniz.

Adım 2: Altı Çizilmesini İstediğiniz Metni Vurgulayın

Kolay görülebilmesi için altı çizilmesini istediğiniz kelimeyi veya ifadeyi mavi renkle vurgulayın.

Aşama 3: iPhone’unuzdaki “İşaretleme” Düğmesini Basılı Tutun

Bir menü açılana kadar iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini basılı tutun.

4. Adım: Seçenekler Menüsünden “Altı Çizili”yi seçin

iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tuttuğunuzda görünen seçenekler menüsünden “Alt Çizili”yi seçin. Metnin altı, çoğu kişinin dikkati dağıtmadan görmesi için yeterince kolay olan mavi bir çizgi kullanılarak çizilecektir. Altını çizmek yerine italik yapmak istiyorsanız, iPhone’unuzu birkaç saniye basılı tuttuktan sonra göründüğünde bu seçenekler menüsünden “Altı Çizili” yerine “İtalikleştir” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Bir Iphone’da Metin Nasıl İtalikleştirilir?

 • iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini basılı tutun.
 • Görünen seçenekler menüsünden “İtalikleştir”i seçin.

Bir Iphone’da Kalın Yazılı Metin Nasıl Ayarlanır?

 • Bir menü görünene kadar iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
 • iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tuttuğunuzda beliren seçenekler menüsünden “Kalın”ı seçin. Metin artık kalınlaştırılarak normal metinden daha kolay okunur, ancak metnin altını çizmek veya italik yapmak kadar kolay değildir.

Bir Iphone’da Büyük Harflerle Metin Nasıl Ayarlanır?

 • Bir menü görünene kadar iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
 • iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tuttuğunuzda görünen seçenekler menüsünden “Tümünü Büyük Harfler”i seçin. metnin altını çizmek veya italik yapmak kadar kolay değil.

Bir Iphone’da Metnin Okunmasını Nasıl Kolaylaştırabilirim?

 • Okurken okuyucu kılavuzunu önünüzde tutun. Bu, özellikle sayfadaki gerçek kelimelere bakmadığınızda, okuduklarınızı takip etmenize yardımcı olacaktır.
 • Çevreyi iyi görebilmeniz için sayfanın tamamen görünür olduğundan emin olun. Çok fazla metin okuyorsanız, sayfada bulunan her şeyi göremeyebileceğiniz için bu zor olabilir.
 • Çok sayıda aynı mesaj alıyorsanız, mesajların ritmini ve melodisini daha iyi anlayabilmek için bunları arka arkaya çalmayı deneyin.
 • Kulağa doğru gelmediği için belirli sözcükleri veya tümceleri okumakta sorun yaşıyorsanız, bunun işe yarayıp yaramadığını görmek için iPhone’unuzun parlaklığını veya karşıtlığını azaltmayı deneyin.
 • iPhone’unuz biraz eskiyse veya yazılımını güncellemekten bıktıysanız, telefonda biraz yer kazanmak için altı çizili veya italik özelliğini kapatmayı deneyebilirsiniz.

Iphone’da Noktalama İşaretleri Nasıl Gösterilir?

 • Bir menü görünene kadar iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tutun
 • iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tuttuğunuzda görünen seçenekler menüsünden “Noktalamayı Göster”i seçin.
 • Metnin altı çizili olacak, bu da normal metinden daha kolay okunmasını sağlayacak, ancak metni italik veya kalın yazmak kadar kolay değil.

Iphone’da Tablo Veya Liste Nasıl Gösterilir?

 • Bir menü görünene kadar iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
 • iPhone’unuzdaki “İşaretleme” düğmesini birkaç saniye basılı tuttuğunuzda görünen seçenekler menüsünden “Tablo”yu seçin.
 • Tablo şimdi gösterilecek ve normal metinden daha kolay okunacak, ancak metnin altını çizmek veya italik yapmak kadar kolay değil.

Çözüm

Okumayı seviyorsanız ve bir iPhone’unuz varsa, cihazınızda okumayı kolaylaştıran bu ipuçlarına bayılacaksınız. Muhtemelen bir bilgisayarda metin okumanın getirdiği ekstra zorluğa alışmışsınızdır, bu yüzden bu, bunun için hızlı bir düzeltme olacaktır.

SSS:

S: iPhone’umda okumanın en iyi yolu nedir?

C: iPhone’unuzda okumanın en iyi yolu, yerleşik okuyucuyu kullanmaktır. Kullanımı kolaydır ve okumaktan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak çeşitli harika özelliklere sahiptir. iPhone’unuzdaki okuyucu metin okumayı kolaylaştırabilir, ancak aynı anda başka şeyler yapmanızı da kolaylaştırmaz. Aynı anda hem okuyup hem de başka şeyler yapabilmek istiyorsanız, Kindle sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

S: Kindle kitaplarımı okumama izin verecek indirebileceğim bir uygulama var mı?

C: Kindle kitaplarınıza erişmenizi sağlayacak birçok uygulama var, ancak bunların hiçbiri Amazon tarafından yapılmadığından Kindle cihazınızla birlikte gelen varsayılan uygulama kadar güvenilir veya kullanımı kolay değiller. Bu uygulamaları dış kaynaklardan indirebilirsiniz, ancak dikkatli olun.

S: iPhone’umda okumak için ücretsiz kitapları nasıl bulabilirim?

C: Kindle için ücretsiz e-kitaplar sunan aynı uygulamaların birçoğunun iPhone’unuz için ücretsiz e-kitapları da vardır. Ücretsiz e-kitap bulmak için en popüler web sitelerinden bazılarına da göz atabilirsiniz.

S: iPhone’umdaki metni nasıl vurgularım?

C: iPhone’unuzdaki metni vurgulamak çok kolaydır. Sadece bu basit adımları izleyin ve kısa sürede vurgulayacaksınız!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir