Bir iPhone’da Safari Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bir iPhone’da Safari Nasıl Devre Dışı Bırakılır, iPhone’unuzu güvende tutmanın kolay bir yoludur. Ancak iPhone’unuzda Safari’yi tam olarak nasıl devre dışı bırakırsınız? Nasıl yapılacağına bir göz atalım. iPhone’unuzda Safari’yi Devre Dışı Bırakma iPhone ile ilgili en can sıkıcı şeylerden biri, yerleşik bir web tarayıcısına sahip olmamasıdır. Bunun yerine, internetten yararlanmak için bir iPhone uygulaması veya Safari gibi bir iPhone web tarayıcısı kullanmanız gerekir. Birçok kişi iPhone’u web cihazı olarak kullanmayı severken, interneti normal şekilde kullanamamanız sinir bozucu olabilir. Bir iPhone’da Safari’yi devre dışı bırakmanın en kolay yolu, iPhone’unuzu hiç kullanmayacak şekilde ayarlamaktır.

Bir iPhone’da Safari Nasıl Devre Dışı Bırakılır

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.

2. Genel sekmesine dokunun.

3. “Safari”ye dokunun.

4. “Devre Dışı Bırak”a dokunun.

5. Değişikliklerinizi kaydetmek ve Ayarlar uygulamasından çıkmak için Ana Sayfa düğmesine basın. Bir iPhone’da Safari’yi devre dışı bırakmak için yapmanız gereken tek şey bu. Artık Safari’yi açıp değerli veri planı dakikalarınızı tüketmeden veya ekstra RAM kullanımı ile telefonunuzu yavaşlatma konusunda endişelenmeden iPhone’unuzda istediğiniz başka bir web tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Iphone’da Safari Nedir?

Safari, Apple Inc. tarafından geliştirilen bir internet tarayıcısıdır. iPhone 4, iPhone 4S ve iPhone 5’teki varsayılan web tarayıcısıdır. Aynı zamanda iPad’deki varsayılan web tarayıcısıdır. Safari, kullanıcıların internette gezinmesine, çevrimiçi içeriğe erişmesine, içerik indirmesine ve daha pek çok şeye olanak tanıyan tam özellikli bir web tarayıcısıdır. Ayrıca kullanıcılar ve geliştiriciler için yerleşik yardım içerir.

iPhone’unuzun Ana Ekranını Nasıl Değiştirirsiniz?

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.

2. “Genel” sekmesine dokunun.

3. “Erişilebilirlik”e dokunun.

4. Kapatmak (varsayılan olarak açık) için kaydırıcıyı “Ana Düğme”nin altına sürükleyin.

5. Değişikliklerinizi kaydetmek ve Ayarlar uygulamasından çıkmak için Ana Sayfa düğmesine basın. iPhone’unuzun ana ekranını değiştirmek için yapmanız gereken tek şey bu. Artık bir ana sayfa düğmesinin yardımı olmadan iPhone’unuzda gezinebilirsiniz.

Bir Iphone Web Tarayıcısı Nasıl Kurulur ve Kullanılır

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın.

2. “Genel” sekmesine dokunun.

3. “Safari”ye dokunun.

4. “Safari’yi şunun için kullan”a dokunun.

5. Seçenekler listesinden “Varsayılan Tarayıcı”yı seçin ve değişikliklerinizi kaydetmek ve Ayarlar uygulamasından çıkmak için Ana Sayfa düğmesine basın. iPhone’unuzda Safari kullanmadan göz atabilmeniz için bir iPhone web tarayıcısı kurmak ve kullanmak için yapmanız gereken tek şey bu. Artık Safari’yi açıp değerli veri planı dakikalarınızı tüketmeden veya telefonunuzu yavaşlatma konusunda endişelenmeden iPhone’unuzda istediğiniz herhangi bir başka web tarayıcısını kullanabilirsiniz. Veri deposu Chrome veya Firefox gibi bir tarayıcı kullanarak kullanım.

iPhone İçin En İyi Tarayıcılar:

1. Krom

Chrome, iPhone için ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Hızlı, kullanımı kolay ve güçlüdür. Yalnızca en sık ziyaret ettiğiniz sitelerle değil, tüm favori web sitelerinizle Web’in tamamına erişmenizi sağlar. Chrome ayrıca, geçmişinizi veya göz atma alışkanlıklarınızı kaydetmeden göz atmanıza olanak tanıyan yerleşik Gizli Mod’a sahiptir.

2. Firefox

Firefox, iPhone için popüler bir açık kaynaklı web tarayıcısıdır. Hızlı, kullanımı kolay ve güçlüdür. Firefox’ta, geçmişinizi veya tarama alışkanlıklarınızı kaydetmeden göz atmanıza olanak tanıyan yerleşik Gizli Mod bulunur.

3. Opera Mini

Opera Mini mobil tarayıcı, cihazınızın sınırlı bellek alanı ve pil ömrüyle İnternet kullanımını kolaylaştırmak için minimalist bir tasarıma ve hızlı performansa sahip iPhone ve iPod touch’taki Safari’ye hafif bir alternatiftir.

4. Opera

Opera’nın mobil web tarayıcısı, iPhone’lar ve iPod’lar gibi daha eski telefonların yanı sıra Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3 ve HTC One X+ gibi daha yeni Android akıllı telefon modellerinde de hızlı bir şekilde çalışır. Opera Mini uygulaması, varsayılan Google Chrome uygulaması (1 MB) gibi Android cihazlar için kullanılabilen diğer tarayıcılarla karşılaştırıldığında çoğu durumda 1 MB’den daha az RAM kullanan hafif arayüzü sayesinde kullanıcıların telefonlarında anında İnternet deneyimi yaşamalarına olanak tanır. . Opera Mini uygulaması buradan App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Opera’nın tam sürümü buradan indirilebilir.

5. iPhone için Safari Mobil Web Tarayıcısı

iPhone için Safari Mobil Web Tarayıcısı, favori web sitelerinizi kullanarak iPhone, iPod touch veya iPad’inizde web’i görüntülemenize ve aramanıza olanak tanır. Sezgisel ve tanıdık Safari kullanıcı arayüzü ile favori web sitelerinizin ve uygulamalarınızın sayfalarında kolayca gezinebilirsiniz. Ayrıca, bir web sitesini çevrimdışı görüntülemek üzere indirmenize olanak tanıyan bir özellik sunar, böylece internete bağlı olmak zorunda kalmadan ziyaret edebilirsiniz.

6. UC Tarayıcı

UC Tarayıcı, gizli tarama (özel tarama) ve sayfa sıkıştırma (veri kaydetme) gibi özellikler sunan alternatif bir tarayıcıdır. Hızlı performansı ile UC tarayıcı, hız ve performans açısından da iPhone için en iyi tarayıcılardan biridir. Ayrıca, kullanıcıların UC tarayıcısını çalıştıran herhangi bir cihazda nerede olurlarsa olsunlar daha sonra erişebilmeleri için verilerini kaydetmelerine yardımcı olan ücretsiz bir bulut depolama özelliği ile birlikte gelir. Uygulama, App Store’dan ücretsiz olarak edinilebilir.

Çözüm

Bir süredir iPhone kullanıyorsanız ve telefonunuz kilitli olduğu için interneti kullanamadığınız için zaman zaman kendinizi sinirli hissediyorsanız, iPhone’da Safari’yi nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. iPhone güvenliği söz konusu olduğunda, çoğu telefonunuzla güvenli ve sağlıklı bir ilişki sürdürmekle ilgilidir. Dijital bir pano gibi belirli araçların parmaklarınızın ucunda olması güzel, ancak bunları gerçek dünyadaki durumlarda kullanmak zor olabilir. Örneğin, sürekli e-posta yazıyorsanız veya metinleri kopyalayıp yapıştırıyorsanız, dijital pano sizin için çok önemli olmayabilir. Bir iPhone’da Safari’yi nasıl devre dışı bırakacağınızı ve güvenli bir internet bağlantısını nasıl koruyacağınızı bildiğinizden emin olun!

SSS:

S. Safari’nin arama işlevini nasıl devre dışı bırakırım?
A. Safari’de arama işlevini devre dışı bırakmak için ekranınızın üst kısmındaki “Ara”ya ve ardından “Ayarlar”a dokunun. “Arama Motoru”nun yanında “Bu arama motorunu kullan” yazan bir düğme göreceksiniz. Bu özelliği kapatmak için ona dokunun – artık Safari’de hiçbir şey arayamazsınız!

S: iPhone’umun uygulamaları otomatik olarak güncellemesini nasıl durdurabilirim?

C: iPhone’unuzun uygulamaları otomatik olarak güncellemesini durdurmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.

S: iPhone’umun uygulamaları otomatik olarak güncellemesini nasıl durdurabilirim?

C: iPhone’unuzun uygulamaları otomatik olarak güncellemesini durdurmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.

S: iPhone’uma yeni bir uygulamayı nasıl indirip yüklerim?

C: Bir uygulamayı bulmanın ve indirmenin en iyi yolu App Store uygulamasını kullanmaktır. Ekranın sağ üst köşesindeki arama simgesine dokunun ve yüklemek istediğiniz uygulamanın adını girin. Ardından ekranın üst kısmındaki “Ara”ya ve ardından “Mağaza”ya dokunun.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir