Bir iPhone’da Ses Nasıl Kaydedilir?

Notları, toplantıları, banyoda kendi şarkınızı veya diğer sesleri kaydetmek için bir iPhone’daki Sesli Notlar uygulamasını nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, yalnızca birkaç dakika içinde ustalaşacaksınız. Uygulama, birkaç adımı öğrendikten sonra kullanımı basit ve kolaydır.

Dalmadan önce kısa bir not: Sesli Notlar uygulaması, telefonun etrafındaki seslerin şaşırtıcı derecede yüksek kalitede kayıtlarını yapmanızı sağlarken, Sesli Notlar uygulamasının yapmanıza izin vermeyeceği şey bir aramayı kaydetmektir. Ancak bu, konuşmaları kaydetmek bir dizi yasal soruna neden olabileceğinden, kılık değiştirmiş bir nimet olacaktır, ancak bir iPhone’da aramaları kaydetmek için kullanacağınız birkaç kaliteli ücretli uygulama olsa da, almanız gerekir.

Ve daha gelişmiş ses kayıtları, özellikle müzik, podcast’ler ve dolayısıyla benzerlerinin bir araya getirilmesine yönelik olanlar için, şarkıcı-yapımcı Steve Lacy’nin Kendrick Lamar’ın Grammy ödüllü 2017’si için ünlü bir parça kaydetmek istediği Garageband for iPhone’u deneyebilirsiniz. “DAMN” albümü.

Apple’ın iPad’leri ve iPhone’ları, ses akışını not almak için harikadır, ancak kaydetme konusunda pek iyi değillerdir. Hala değiller, ancak yararlı olacak belirli türde kayıtlar oluşturmanın yolları var.

bir konuyu araştırırken veya biriyle röportaj yaparken, akış sesini ve hatta telefon görüşmelerini kaydetme yöntemlerinizle ilgilidir.

Yine de, bunun genellikle etkili bir geçici çözüm olduğu aşamadayız ve Apple’ın, en azından karşı taraf bilmeden, FaceTime aramalarını kaydetme gücünü muhtemelen sonsuza kadar bloke etmesinin gizlilik nedenleri var.

Yine de, bir web seminerinden veya bir şirket grubu aramasından bir şey öğrenmeye çalışırken, araştırdığınız bir konuda bir uzmanla beş dakika telefonda konuşurken, yaptığınız şey genellikle budur.

ses akışı

Şimdiki zamana istisnalar arayacaksın, bu yüzden tamamen inanmadan önce onu test etmek istiyorsun. Genel olarak, bir internet sitesinde ses çalınıyorsa, bunu iPad veya iPhone’unuza kaydedersiniz.

Yine de, Apple’ın canlı yayın ana notları ve finansal kazanç raporları gayet iyi, onları kaydedeceksiniz. Kayıt yapmak veya bunları kullanmakla ilgili genellikle yasal sorunlar vardır, ancak teknik olarak, sonrakini yapıyorsanız, hepsi işe yarar.

  1. Merkezinize Ekran Kaydı ekleyin
  2. Ortaya çıkmak için sağa kaydırın ve ardından Kaydet düğmesine dokunun
  3. Akışı izle
  4. İşiniz bittiğinde menü çubuğundaki kırmızı Kayıt simgesine dokunun
  5. Ekran kaydının Film rulonuza kaydedildiğini söyleyen bir bildirim göreceksiniz. Ve işte orada, kayıt sırasında ekranınızda olan her şeyin bir videosu – ve ayrıca seslerin her biri.

Ancak konum sizi engelliyorsa, bunu doğrudan fark edeceksiniz çünkü kayıt sona eriyor ve hemen bu bildirimi alıyorsunuz.

video istemiyorsun

Az önce ekranınızın bir videosunu kaydettiniz ve biz sadece sesi merak ediyoruz. Bu ses geçici çözümü sırasında bir kez olsun, iOS’ta olmak sizin avantajınıza.

Videoyu Mac’inize AirDrop yapabilir ve bundan sonra QuickTime Player gibi bir şeyde açabilirsiniz. Daha sonra Dosya ve Farklı Dışa Aktar’ı ziyaret ettiyseniz, Yalnızca Ses adlı bir seçenek bulacaksınız.

Bu, samanda yuvarlanır, ancak AirDropping olmasa bile, iPad’in samanda yuvarlanabileceği ek bir adımdır – eğer Ferrite adlı bir uygulamanız varsa.

Ferrite, iPad için temel bir stüdyo olabilir ve bu, Film rulonuzdan video içe aktarabilmesi ve videoyu atabilmesi avantajıdır.

sorunlu

En güvenli sonuçlar için, ekranınızı bu şekilde sadece birkaç dakikalık parçalar halinde kaydedin. Deneyimlerimize göre, yarım saatlik bir web seminerinin sesli cezasını kaydedeceksiniz ve bu nedenle bir sonraki aniden duracaktır. Bazen kaydedildiğini duyduğunuzda, sesin kesildiğini duyarsınız, ancak bazen hepsini çalmaya gelene kadar bilemezsiniz.

Elverişsiz olduğu için, aralıklarla ekran kaydını başlatın ve yeniden başlatın.

Araştırma

Ferrite kullanmanın ve bir internet sitesi üzerinden aktarılan sesle uğraşmanın avantajı, bu sesin yayın kalitesinde olması ya da en azından bağlantınız, uygulamanız ve aramanız kadar yüksek kalitede olmasıdır. sağlayabilir.

Sadece birinin ne dediğini anlatmakla ilgileniyorsanız, o zaman sahip olacağınız en kaliteli kaydı istemeye devam edersiniz çünkü bu, yazıya dönüştürmeyi kolaylaştırır.

Sadece her zaman bu şansı elde edemezsiniz. Hoparlörler, iPhone’larımızı önlerine koyabilmemiz ve Apple’ın Sesli Notlar uygulamasını kullanabilmemiz için icat edildi.

Ve sonra bunu daha iyi yapabilmemiz için iOS harici mikrofonları icat edildi.

En azından iPad bu şekilde ses kaydetmek için tatlı. ayrıca Sesli Notlar olarak, Ferrite’ye sahipsiniz ve ayrıca GarageBand’e sahip olabilirsiniz. GarageBand sizden şarkı sözü söylemenizi bekliyor olsa da, onu metronom olmadan üç dakika kadar kaydetmek çok fazla öğrenme gerektiriyor.

Bu bir geçici çözüm

İPad ve iPhone’un kötü niyetli kişilerin telefon görüşmelerinizi veya FaceTime’ı kaydetmesine izin vermemesi iyi bir şey, ancak tüm insanları durduruyor. Apple’ın güvenliği gevşetmesini asla beklemeyeceğiz, ancak bunun bir seçenek olmasını umacağız.

Sesli Notlar uygulaması yardımıyla iPhone’da ses nasıl kaydedilir

sesli not
  1. Telefonunuzun Ekstralar klasöründe bulunabilecek Sesli Notlar uygulamasını bulun; altında “Sesli Notlar” yazıyor ve bir ses grafiğinin resmi var.
  2. Uygulamayı başlatın ve en alttaki büyük kırmızı daireye dikkat edin. Buna dokunduğunuzda, bir kayıt başlayacaktır.
  3. Kaydı önlemek için telefonun alt kısmındaki kırmızı kareye dokunun.

Ve temel bilgilere gelince, telefonunuza sesi bu şekilde kaydedersiniz. Ancak Sesli Notlar uygulamasında keşfedilecek birkaç şey daha var.

Sesli Notlarda bir ses dosyası nasıl düzenlenir ve dışa aktarılır

Bir kaydı yeniden adlandırmak için Yeni Kayıt 1 kelimesine dokunmanız ve bir isim sırasında sıralama yapmanız gerekir.

Durdurduktan sonra kaydınıza daha fazlasını eklemek için yanındaki üç mavi noktaya dokunun ve ardından “Kaydı Düzenle”ye basın. Zaman çizelgesinin en üstüne gidin, kaydı yeniden başlatmak için “Devam Et”e basın. En üste kaydırdığınızdan emin olun, aksi takdirde üste daha fazlasını eklemek yerine sesi değiştireceksiniz. aynı zamanda eşdeğer bir “Kaydı Düzenle” özelliği ile ses dosyasının kenarlarını da kırpacaksınız.

Bir ses kaydını paylaşmak, uygulamalara aktarmak ve başkalarına göndermek için, bir kaydın yanındaki üç mavi noktaya tekrar dokunmanız ve bundan sonra paylaşım seçeneklerini açmak için “Paylaş” a tıklamanız gerekir.

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir