Bir Sürücü Olarak Bir Doordash Siparişi Nasıl İptal Edilir

Yemek siparişinizi doğrudan arabanızdan yapan Doordash, bir süredir buralarda. Ancak son birkaç ayda piyasaya sürdükleri uygulama, insanların sürücülerinden yemek sipariş etme şeklini tamamen yeniden şekillendirdi.

Artık bir dizi farklı teslimat seçeneği arasından seçim yapabilir ve bir dizi farklı kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Arabanızdan yemek sipariş etmek çok daha kolay hale geldi. Ancak, bazı insanlar bunun sürücü olmanın eğlencesinin bir kısmını elinden aldığını düşünebilir.

Bu makale, bir sürücü olarak bir kapı siparişi siparişini nasıl iptal edeceğinizi anlatacaktır. Kapıda çalışan bir müşteriyseniz, şanslısınız çünkü bu makale bir sürücü olarak kapı kasası siparişini nasıl iptal edeceğinizi gösterecek.

Doordash, geçtiğimiz yıl 1,5 milyondan fazla siparişi tamamlamış bir yemek dağıtım hizmetidir. Başlığın dediği gibi, Doordash siparişinizi sürücü olarak iptal edebilirsiniz. Sürücü olarak bir siparişi iptal etmek kolaydır. İşte adımlar:

Aşama 1: Kontrol Panelinize gidin. Bunu, sayfanın sağ üst köşesindeki adınıza tıklayarak veya Gösterge Tablonuz > Gösterge Panonuz > Gösterge Tablom’a giderek yapabilirsiniz.

Adım 2: İptal etmek istediğiniz siparişi bulun ve ekranın üst kısmındaki açılır menüden Siparişi İptal Et’e tıklayın. Herhangi bir nedenle Siparişi İptal Et’e tıklamanıza izin vermiyorsa, Siparişi İptal Et’e tekrar tıklayın.

Aşama 3: Tüm bu istemlerden Evet’i seçin ve ardından ekranınızın altındaki mavi metinle Mesaj Gönder’e tıklayın.

4. Adım: Birkaç istem daha içeren bir pencere açılacaktır. Mesajı göndermek istemiyorsanız tekrar Siparişi İptal Et’e tıklayın. Ardından, tekrar Mesaj Gönder’i tıklayın.

Adım 5: Siparişin iptal edildiğine dair bir onay alacaksınız ve “Yardımınız için teşekkür ederiz” yazan bir mesaj alacaksınız.

6. Adım: Bu siparişi Geçmiş sayfanızda Geçmiş > Siparişler altında bulabilirsiniz. Bunu görmüyorsanız, Doordash’ten siparişinizin iptal edildiğini belirten bir e-posta için gelen kutunuzu kontrol edin. Ayrıca Doordash’tan siparişinizin iptal edildiğini belirten bir e-posta alacaksınız. Bu durumda, siparişin iptal edildiğini zaten biliyorsunuzdur. Değilse, Gösterge Tablosu > Gösterge Tablom > Siparişler’e gidin ve bu siparişi orada arayın.

7. Adım: Kontrol Panelim > Kontrol Panelim > Siparişler’e geri dönün ve siparişinizi listenizden kaldırmak için yanındaki X’e tıklayın.

Adım 8: Ayrıca, siparişe tıklayabilir ve ardından ekranın üst kısmındaki açılır menüden Siparişi Sil’e tıklayabilirsiniz.

9. Adım: Gösterge Tablosu > Gösterge Tablom > Geçmiş’e gidin ve sayfanın sağ üst köşesindeki adınıza tıklayın veya ekranınızın sağ üst köşesindeki adınıza dokunun.

Adım 10: Ekranınızın altındaki mavi metinde Siparişi Sil’e tıklayın.

Doordash Nedir?

Doordash, akıllı telefonları aracılığıyla bir sürücüden yiyecek ve içecek sipariş etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Uber’e benzer, ancak yemek teslimatı için. En sevdiğiniz restorandan, paket servis yerinden veya yerel mağazadan sipariş verebilirsiniz. Şoför geldiğinde yemeği arabanıza getirecektir. Aynı sürücüden içecek de sipariş edebilirsiniz.

Bir Doordash Siparişini İptal Ettiğinizde Ne Olur?

 1. Kapı kanadından siparişi iptal ettiğinize dair bir onay e-postası alacaksınız.
 2. Hediye kartı ise, sipariş için sizden ücret alınmayacaktır.
 3. Hizmetten memnun değilseniz, puanlarınızı Amazon hediye kartları veya Starbucks kartları gibi diğer hizmetleri satın almak için kullanabilir veya hatta uygulama mağazasından müzik veya oyun gibi şeyler satın alabilirsiniz.
 4. Bir siparişi iptal eder ve ardından ödemeye karar verirseniz, siparişinizin tam tutarı artı 5 ABD doları iptal ücreti alınır.
 5. Siparişiniz hediye çeki ise herhangi bir ücret ödemezsiniz.
 6. Bazı siparişlerin “Hediye Kartı İste” seçeneği vardır; bu, her şey hakkında fikrinizi değiştirirseniz, ödeme yapmak yerine siparişi iptal edip bir hediye kartı alabileceğiniz anlamına gelir.
 7. Siparişiniz bir hediye kartı ise uygulama sizden bir onay kodu isteyecektir. Bunun için ödeme yapmak zorunda kalmadan siparişi iptal edebilir ve bir hediye çeki alabilirsiniz.
 8. Bir siparişi iptal eder ve ardından ödemeye karar verirseniz, siparişinizin tam tutarı artı 5 ABD doları iptal ücreti alınır.
 9. Bir siparişi iptal eder ve ardından ödemeye karar verirseniz, siparişinizin tam tutarı artı 5 ABD doları iptal ücreti alınır.
 10. Puanlarınızı Amazon, Starbucks, iTunes vb. gibi büyük perakendecilerin hediye kartlarında da kullanabilirsiniz.
 11. Puanlarınızı Uber yolculukları veya yemek teslimatı gibi kapı siparişlerinin yanı sıra başka şeyler için de kullanabilirsiniz.
 12. Puanlarınızı Uber yolculukları veya yemek teslimatı gibi kapı siparişlerinin yanı sıra başka şeyler için de kullanabilirsiniz.

Son sözler

Doordash, hareket halindeyken yemek sipariş etmenin harika bir yoludur. Onlardan sipariş verirken kaliteli yemek ve mükemmel hizmet bekleyebilirsiniz.

Ancak, dikkatli olun çünkü birkaç yakalamaları var. Yemeğinizi tam olarak ödemezseniz, sürücü cezalandırılır. Teslimatı geciktirirse, fazlalıkları ödemek zorunda kalacaksınız. Yemeğinizi tam olarak ödemezseniz, sürücü cezalandırılır. Teslimatı geciktirirse, fazlalıkları ödemek zorunda kalacaksınız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir