Bir Telefon Numarasından Adresinizi Nasıl Bulursunuz?

Hiç adresinizin çatlaklardan düştüğünü hissettiniz mi? Belki birisiyle bağlantı kurmaya çalışıyorsunuz ama mesajlarınıza cevap vermiyorlar veya buluşmak istemiyorlar mı? Ya da belki belirli birini arıyorsunuz ama kilometrelerce uzakta yaşıyor ve adresini bulamıyor musunuz?

Birinin iletişim bilgilerini bulamıyor gibi görünmek gerçekten sinir bozucu olabilir. Biriyle bağlantı kurmaya çalışıyor veya sadece bir arkadaş arıyor olsanız da, adreslerini telefon numarasından bulabilirsiniz.

Küçük bir şey gibi görünebilir, ancak referans gösterebileceğiniz bir numaraya sahip olmak, insanlarla bağlantı kurmayı çok daha kolaylaştırır. Nasıl yapılacağına bir göz atalım.

 1. Yerel telefon şirketinizin numarasını bulun. Telefon rehberinde veya onlardan aldığınız mektupta bulabilirsiniz. Örneğin, Los Angeles’ta yaşıyorsanız yerel telefon şirketiniz Pacific Bell’dir.
 2. “Telefon Santralleri” altındaki beyaz sayfalara bakarak telefon santral numaranızı bulun. Bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, telefon şirketinden birine sorun veya yaşadığınız yerin haritasına bakın (bir adres). Örneğin, adresiniz 1314 Kuzey Ana Cadde ve telefon santraliniz EAST-1234 ise: EAST-1234 = 213-123-4567 (213 alan koduna sahip olan ve aralarında bulunan kişileri aramak için kullanacağınız budur) Vermont ve Batı).
 3. Alan kodu kaldırıldıktan sonra telefon numaranızın kaç hanesinin kalacağına karar verin. Örneğin, 213-123-4567’den 213’ü çıkardıktan sonra yalnızca iki rakam kaldıysa, 213 alan kodu numarasını aramak için 1 + 2 + kalan 2 rakamı (123) çevirmeniz gerekir.
 4. Eyaletinizin geri kalanı için beyaz sayfalarda (“Alan Kodları” altında) veya bir telefon defterinde alan koduna ve telefon santraline bakın. Örneğin, Los Angeles’ta yaşıyorsanız alan kodunuz 213 ve santraliniz EAST-1234’tür.
 5. Rehber yardımını arayın ve alan kodunu kaldırdıktan sonra telefon numaranızın ilk hanesinden başlayarak telefon numaranızı isteyin. Başka bir şey söylemeden size vermelerini isteyin. Örneğin, 213-123-4567 konumundaysanız, muhtemelen yalnızca 1234567’yi okuyacaklardır (tüm ihtiyacınız olan budur). Ayrıca “Telefon numaranız değişti” veya “Bu satırın son dört hanesi 1234567” gibi bir şey söyleyebilirler. 213 alan kodu numarasını aramak için 1+alan kodu+telefon numarasının geri kalanını çevirmeniz gerekir.
 6. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, yerel telefon şirketinizin ana numarasını (1-800-425-1008 gibi) arayın ve uzak mesafe arama kartları olup olmadığını veya ana hatlarına doğrudan ulaşıp ulaşamayacağınızı öğrenin. ofisler. Eğer öyleyse, onlara uluslararası bir arama yapmanız gerektiğini söyleyin ve uluslararası operatörlerini veya santrallerini isteyin. Onlara California, ABD’den (ABD’nin ülke kodudur) uzun mesafeli bir arama yapmanız gerektiğini ve Kanada’daki (Kanada’nın ülke kodudur) evinizi geri aramak istediğinizi söyleyin.
 7. Telefon numaranızın 213-123-4567 olduğunu söyleyin ve onlara adınızı, adresinizi, şehrinizi, eyaletinizi ve posta kodunuzu (eğer sorarlarsa) verin. Ardından “Telefon numaranız değişti” veya “Bu satırın son dört hanesi 1234567” gibi bir şey söyleyecekler. 213 alan kodu numarasını aramak için 1+alan kodu+telefon numarasının geri kalanını çevirmelerini isteyin.
 8. Hala ulaşamıyorsanız, yerel telefon şirketinizin ana numarasını (1-800-425-1008 gibi) arayın ve uzun mesafe arama kartları olup olmadığını veya doğrudan bir hat alıp alamayacağınızı öğrenin. ana ofislerine. Onlara uluslararası bir arama yapmanız gerektiğini söyleyin ve uluslararası operatörlerini veya santrallerini isteyin. Onlara California, ABD’den (ABD’nin ülke kodudur) uzun mesafeli bir arama yapmanız gerektiğini ve Kanada’daki (Kanada’nın ülke kodudur) evinizi geri aramak istediğinizi söyleyin.
 9. “Telefon numaranız değişti” veya “Bu satırın son dört hanesi 1234567” derlerse ne kadar tutacağını sorun. Şuna benzer bir şey söyleyin: “Kaliforniya, ABD’den arıyorum ve Kanada’daki arkadaşımı aramak istiyorum”. “Uzun mesafe arama kartım var ama sadece ABD’den Kanada’yı arayabileceğimi söylüyor ya da tam tersi” deyin. Ardından “Kanada’daki arkadaşımı aramam gerekiyor ve hemen şimdi yapmam gerekiyor” deyin.
 10. Onlara California, ABD’den (ABD’nin ülke kodudur) uzun mesafeli arama yapmak istediğinizi ve Kanada’daki (Kanada’nın ülke kodudur) eve geri arama yapmak istediğinizi söyleyin. Onlardan uluslararası operatör veya santral numaralarını isteyin. Onlara California, ABD’den (ABD’nin ülke kodudur) uzun mesafeli bir arama yapmanız gerektiğini ve Kanada’daki (Kanada’nın ülke kodudur) evinizi geri aramak istediğinizi söyleyin.

Bir Telefon Numarasından Adres Bulmanın En İyi Yolları Nelerdir?

 1. Telefon numarasını çevirin ve kişiden mevcut adresini isteyin.
 2. Telefon numarasını arayın, sesli mesajı bekleyin, ardından 0’ı tuşlayın ve mevcut adresini isteyin.
 3. Telefon numarasını arayın ve mevcut adresini isteyin (varsa).
 4. Telefon numarasının kime ait olduğunu bulmak için bir ters telefon arama hizmeti arayın (bu genellikle otomatik bilgisayar yazılımı tarafından yapılır).
 5. Telefon numarasının kime ait olduğunu bulmak için arkadaşlarınızdan veya aile üyelerinizden yardım isteyin (size yardımcı olmaları için onlara para ödemeniz veya bir şeyler vermeniz gerekebilir).

Çözüm

Gördüğünüz gibi, bir telefon numarasından adres bulmanın birçok yolu vardır. Çoğu durumda, kişiye doğrudan sormaktan daha kolaydır. Örneğin, bir mağazadalarsa ve doğrudan onlara sorarsanız, adresin nerede olduğunu bilmiyor olabilirler. Ancak, size az önce verdikleri numarayı sorarsanız ve bunun hakkında bir konuşma başlatırsanız, kişi konumuyla ilgili bilgileri sizinle paylaşmaya daha istekli olabilir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir