Bir TikTok Film Rulosuna Nasıl Kaydedilir

Sosyal medya ve sonsuz video çekme çağında, tikTok’unuzu nerede bıraktığınızı hatırlamak zor olabilir. Neyse ki bir çözüm var: onu film rulosuna kaydedin. Videoları saklamanın ve paylaşmanın bu kolay yolu, en sevdiğiniz tikTok anlarını takip etmenize ve bir daha asla kaybetmeyeceğinizden emin olmanıza yardımcı olacaktır.

TikTok’un kendisinden Film Rulosuna bir TikTok kaydedin:

İlk olarak, bir TikTok’u doğrudan film rulonuza kaydedebilirsiniz. Klavyenizdeki boşluk tuşuna basmanız yeterlidir, ardından ekranın sağ tarafında “Kaydet” düğmesini bulabilirsiniz. Bir TikTok’u aşağı kaydırarak da kaydedebilirsiniz. Ardından ekranın sağ tarafında bir “Kaydet” butonu olduğunu göreceksiniz. Film rulonuza kaydetmek için ona dokunun!

YouTube Uygulamasından bir TikTok’u Film Rulosu’na kaydedin:

YouTube uygulamasında bir video kaydetmek istiyorsanız, bu numarayı da kullanabilirsiniz! YouTube uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesindeki menüden “Kaydet” seçeneğini seçin. Ardından “Videoyu Kaydet”e dokunun ve kaydetmek istediğiniz yeri seçin (Film Rulosu veya SD kart). Videoyu film rulonuza kaydetmek için “Tamam”a dokunun.

Diğer uygulamalardan bir TikTok’u Film Rulosuna kaydedin:

Yukarıdaki adımların aynısını uygulayarak bir videoyu diğer uygulamalara da kaydedebilirsiniz. Sadece başka bir uygulama açın ve ardından ekranın sağ alt köşesindeki menüden “Paylaş” seçeneğine dokunun ve seçenekler listesinden “Kaydet” seçeneğini seçin. “Videoyu Kaydet”e dokunun ve ardından kaydetmek istediğiniz yeri seçin (Film Rulosu veya SD kart). Film rulonuza kaydetmek için “Tamam”a dokunun!

Bir TikTok’u doğrudan Galeri Uygulamasından kaydedin:

Galeri uygulamasında bir video kaydetmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Galeri uygulamasını açın, paylaşmak istediğiniz resme dokunun ve ardından alttaki menüden “Paylaş” seçeneğine dokunun. ekranın sağ köşesi. Ardından “Kaydet” seçeneğine dokunun ve nereye kaydetmek istediğinizi seçin (Film Rulosu veya SD kart). Videoyu film rulonuza kaydetmek için “Tamam”a dokunun!

Bir TikTok’u doğrudan Kişiler Uygulamasından kaydedin:

Kişiler uygulamasına bir video kaydetmek için aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz: Kişiler uygulamasını açın, paylaşmak istediğiniz kişiye dokunun ve ardından alttaki menüden “Paylaş” seçeneğine dokunun. ekranın sağ köşesi. Ardından “Kaydet” seçeneğine dokunun ve nereye kaydetmek istediğinizi seçin (Film Rulosu veya SD kart). Videoyu film rulonuza kaydetmek için “Tamam”a dokunun!

Bir TikTok’u doğrudan Mesajlaşma Uygulamasından kaydedin:

Mesajlaşma uygulamasına video kaydetmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Mesajlaşma uygulamasını açın ve mesajınızı yazın. Ardından ekranın sağ üst köşesindeki “Mesaj” seçeneğine dokunun. Ardından “Mesajı Kaydet” seçeneğine dokunun ve ardından nereye kaydetmek istediğinizi seçin (Film Rulosu veya SD kart). Videoyu film rulonuza kaydetmek için “Tamam”a dokunun!

Bir TikTok’u doğrudan Safari Uygulamasından kaydedin:

Safari uygulamasında bir video kaydetmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Safari uygulamasını açın ve paylaşmak istediğiniz web sayfasına dokunun. Ardından ekranın sağ alt köşesindeki menüden “Paylaş” seçeneğine dokunun. Yine, “Film Rulosuna Kaydet” seçeneğini seçin ve ardından nereye kaydetmek istediğinizi seçin (Film Rulosu veya SD kart). Film rulonuza kaydetmek için “Tamam”a dokunun!

TikTok’unuzu Neden Film Rulosunda Tutmalısınız?

 • TikTok, yalnızca 20 saniyelik kısa bir videodur ve işiniz bittiğinde silinebilir.
 • Her zaman Instagram, Facebook, YouTube veya Twitter’da paylaşabilirsiniz.
 • Fotoğraf albümünden arkadaşlarınız, aileniz ve sevdiklerinizle paylaşmak daha kolay.
 • Telefonunuz kaybolur veya çalınırsa, fotoğraf albümü telefonunuzun hafıza kartında veya SD kartında herhangi bir veri kaybı veya bozulma olmadan polis tarafından kolayca kurtarılabilir.
 • Bir videoyu daha sonra bilgisayarınızda veya cihazınızda film rulonuzdaki/SD kartınızdaki/Gmail hesabınızdaki/bulut depolama hesabınızdaki/sosyal medya hesaplarındaki vb. orijinalini silmeden düzenlemek isterseniz fotoğraf albümlerini silmeniz gerekmeyebilir.
 • Bir fotoğraf albümünü paylaştıktan sonra yapılacak daha eğlenceli şeyler var.
 • Telefonunuzun daha havalı ve şık görünmesini sağlamak için telefonunuzda duvar kağıdı veya arka plan resmi olarak kullanabilirsiniz.
 • Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat vb. diğer sosyal medya platformlarında her zaman paylaşabilirsiniz.
 • Farklı kaynaklardan birden fazla video indirme zahmetine girmeden aynı sosyal medya platformunda arkadaşlarınızla veya ailenizle ve sevdiklerinizle paylaşmak için bir video kolajı oluşturmak için bir video montajı olarak kullanabilirsiniz.
 • TikTok’u arkadaşlarınızla saatlerce güldüren veya gülümseten kamera uygulaması yardımıyla komik suratlar ve jestler yaparak gerçek zamanlı olarak paylaşmak çok kolay!

TikTok Videolarınızı Daha Sonra Nasıl Kaydedebilirsiniz?

Aşağıdaki basit adımları izleyerek TikTok videolarınızı film rulosuna kaydedin:

 1. Uygulamayı açın ve kaydetmek istediğiniz videoyu seçin.
 2. “Dışa Aktar” düğmesini seçin.
 3. “Biçim” seçeneğini seçin ve “Fotoğraf” ı seçin.
 4. Videonuza bir ad verin ve “Dışa Aktar” düğmesini tıklayın.
 5. TikTok videonuzu bilgisayarınızın sabit diskine kaydedin.
 6. Bilgisayarınızı açın ve “Kamera Rulosu” klasörünü seçin.
 7. Bilgisayarınızın sabit diskine kaydettiğiniz dosyayı bilgisayarınızdaki Film Rulosu klasörüne sürükleyip bırakın.
 8. Artık, daha sonra bilgisayarınızda Film Rulosu’na kaydetmek için telefonunuzun hafıza kartından veya SD kartından istediğiniz videoları taşıyabilir veya silebilirsiniz.

TikTok Videolarınızı Güvenli ve Sağlam Tutmak İçin İpuçları

Bir tikTok’u film rulosuna kaydettiğinizde, şu ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun:

 • TikTok videonuzu güvenli ve dayanıklı bir saklama kabına yerleştirin.
 • Videolarınızı ai özellikli cihazlarda saklayın, böylece internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çevrimdışı oynatılabilirler.
 • Videolarınızı, zarar görmemeleri için serin ve karanlık bir yerde saklayın.
 • Videolarınızı şifre ile korumayı unutmayın!
 • Telefonunuzu bir depolama cihazı olarak kullanmayın.
 • Sosyal medyada bir tikTok videosu paylaşıyorsanız, videonun tarihini ve saatini eklediğinizden emin olun.
 • Şifreler, kredi kartları veya banka hesap numaraları gibi özel bilgiler içeren videoları kaydetmeyin veya yüklemeyin.
 • Kullanıcı adınızı ve parolanızı güvenli bir USB sürücüsünde veya başka bir cihazda güvenli bir şekilde saklayarak koruyun.
 • Telefonunuza veya depolama cihazınıza başka kimsenin erişmediğinden emin olun.
 • Telefonunuzu bir depolama cihazı olarak kullanmayın.

Çözüm

Kolay paylaşım ve depolama için TikTok videolarınızı film rulosunda tutun. Videolarınızı güvende ve sağlam tutmak için bu ipuçlarını kullanın ve sizin için mükemmel TikTok videosunu oluşturmanıza yardımcı olmamıza izin verin.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir