Bir Youtube Videosunun Bir Kısmı Nasıl İndirilir ?

Bir youtube videosunun tamamını değil, yalnızca belirli bir bölümünü indirmek isteyebileceğiniz zamanlar vardır. Belki sadece sesi istiyorsun, ya da belki sadece bir kısmını izlemek istiyorsun. Sebep ne olursa olsun, bir youtube videosunun bir kısmını indirmek aslında çok kolaydır. Bu kılavuzda, süreç boyunca size adım adım yol göstereceğiz. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım!

Youtube Videosunun Bir Kısmı Nasıl İndirilir?

Bir YouTube videosunun bir kısmını indirmenin birkaç yolu vardır. ClipConverter veya Zamzar gibi yazılımları kullanabilir veya KeepVid gibi bir web sitesini kullanabilirsiniz.

  • ClipConverter ile videoları MP4, AVI ve WMV dahil olmak üzere birden çok biçimde indirebilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun kalitesini de seçebilirsiniz. ClipConverter’ı kullanmak için web sitesine gidin ve indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini ana sayfadaki kutuya yapıştırın. İstediğiniz biçimi ve kaliteyi seçin ve ardından İndir’e tıklayın.
  • Zamzar, YouTube videolarını indirmek için başka bir seçenektir. MP4, MOV ve FLV dahil olmak üzere çok çeşitli biçimler sunar. Zamzar’ı kullanmak için web sitesine gidin ve indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini ana sayfadaki kutuya yapıştırın. İstediğiniz biçimi seçin, e-posta adresinizi girin ve ardından Dönüştür’e tıklayın.
  • Yazılım veya web sitesi kullanmak istemiyorsanız Keepvid gibi bir tarayıcı uzantısı kullanabilirsiniz. Keepvid; Chrome, Firefox ve Safari için kullanılabilir. Yükledikten sonra, indirmek istediğiniz YouTube videosuna gidin ve tarayıcınızın araç çubuğundaki Keepvid simgesine tıklayın. İndirmek istediğiniz videonun kalitesini seçin ve ardından İndir’e tıklayın.
  • Tüm YouTube oynatma listelerini indirmenize izin veren birkaç web sitesi de vardır. Böyle bir web sitesi YouTube-mp3.org’dur. YouTube-mp3.org’u kullanmak için web sitesine gidin ve indirmek istediğiniz YouTube oynatma listesinin URL’sini ana sayfadaki kutuya yapıştırın. MP3’e Dönüştür’e tıklayın ve ardından
  • bitirmek için dönüştürme. Tamamlandığında, İndir düğmesine tıklayarak MP3 dosyalarını indirebilirsiniz.
  • Vimeo veya Dailymotion gibi diğer web sitelerinden video indirmenin bir yolunu arıyorsanız, bu hizmeti sunan birkaç web sitesi de vardır. Böyle bir web sitesi Keepvid Pro’dur. Keepvid Pro, 10.000’den fazla web sitesinden video indirmenize izin verir. Keepvid Pro’yu kullanmak için web sitesine gidin ve indirmek istediğiniz videonun URL’sini ana sayfadaki kutuya yapıştırın. İstediğiniz biçimi seçin, e-posta adresinizi girin ve ardından Dönüştür’e tıklayın. Keepvid Pro daha sonra videoyu sizin için indirecektir.
  • İster tek bir YouTube videosunu ister bir oynatma listesinin tamamını indirmek isteyin, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Yukarıda listelenen yöntemlerden birini deneyin ve hangisinin sizin için en uygun olduğunu görün.

Youtube Videosu İndirmek İçin Neler Gerekir?

Birinin bir YouTube videosunu indirmek istemesinin birçok nedeni vardır. Belki çevrimdışı izlemek isterler, belki bir sunuma eklemek ya da web sitelerine koymak isterler. Sebep ne olursa olsun, bir YouTube videosunu indirmenin birkaç farklı yolu vardır.

1. Bir YouTube İndiricisi kullanın

Bir YouTube videosunu indirmenin en kolay yollarından biri, bir YouTube indiricisi kullanmaktır. Hem çevrimiçi hem de yazılım uygulamaları olarak kullanılabilen birçok farklı YouTube indiricisi vardır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girmeniz yeterlidir, gerisini indirici halledecektir.

2. Çevrimiçi Dönüştürücü Kullanın

Herhangi bir yazılım indirmek istemiyorsanız, YouTube videolarını indirmek için çevrimiçi bir dönüştürücü de kullanabilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girmeniz yeterlidir, dönüştürücü gerisini halleder. Bazı çevrimiçi dönüştürücülerin, bunları kullanmadan önce bir hesap oluşturmanızı gerektirebileceğini unutmayın.

3. Bir Tarayıcı Uzantısı Kullanın

Chrome veya Firefox kullanıyorsanız, bir tarayıcı uzantısı kullanarak YouTube videolarını da indirebilirsiniz. Kullanılabilir birçok farklı uzantı vardır, bu nedenle “YouTube videolarını indir” için hızlı bir arama yapın ve sizin için en uygun olanı seçin.

4. Bir Mobil Uygulama Kullanın

YouTube videolarını mobil cihazınıza indirmek istiyorsanız, size yardımcı olabilecek birkaç uygulama vardır. App Store veya Google Play Store’da “YouTube video indirici” için hızlı bir arama yapın ve sizin için en uygun görüneni seçin.

5. Bir Masaüstü Uygulaması Kullanın

YouTube videolarını bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız, size yardımcı olabilecek birkaç masaüstü uygulaması da vardır. “YouTube videolarını indir” için hızlı bir arama yapın ve sizin için en uygun görüneni seçin.

6. Bir Web Sitesi Kullanın

Herhangi bir yazılım veya uzantı yüklemek istemiyorsanız, bir web sitesi kullanarak YouTube videolarını da indirebilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girmeniz yeterlidir, gerisini web sitesi halledecektir. Tüm web sitelerinin güvenilir olmadığını unutmayın, bu nedenle birini seçmeden önce araştırma yaptığınızdan emin olun.

7. Safari için bir YouTube İndirici Uzantısı kullanın

Safari kullanıyorsanız, YouTube videolarını bir YouTube indirici uzantısı kullanarak da indirebilirsiniz. “YouTube videolarını indir” için hızlı bir arama yapın ve sizin için en uygun görüneni seçin.

8. Bir Yer İşareti Kullanın

Herhangi bir yazılım veya uzantı yüklemek istemiyorsanız, YouTube videolarını bir yer imi kullanarak da indirebilirsiniz. Yer imi, yer imleri çubuğunuza ekleyebileceğiniz küçük bir JavaScript kodudur. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girmeniz yeterlidir, gerisini yer imi uygulaması halledecektir.

9. Bir Çevrimiçi Araç Kullanın

Herhangi bir yazılım veya uzantı yüklemek istemiyorsanız ve Safari kullanmıyorsanız, YouTube videolarını indirmenize yardımcı olabilecek birkaç çevrimiçi araç da vardır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girmeniz yeterlidir, gerisini araç halledecektir.

10. Tor Proxy Kullanın

YouTube videolarını anonim olarak indirmek istiyorsanız bir Tor proxy’si kullanabilirsiniz. Tor proxy, internette anonim olarak gezinmenizi sağlayan özel bir web tarayıcısıdır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girmeniz yeterlidir, proxy gerisini halleder. Tüm proxy’lerin güvenilir olmadığını unutmayın, bu nedenle birini seçmeden önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Yani, işte sende! YouTube videolarını indirmenin on farklı yolu. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, sizin için işe yarayan bir yöntem bulabilmelisiniz.

Çözüm

İşte orada! Artık bir youtube videosunun bir kısmını sadece birkaç kolay adımda indirebilirsiniz. Bu makalenin yardımcı olduğunu ve artık istediğiniz klipleri veya şarkıları sorunsuz bir şekilde elde edebileceğinizi umuyoruz. En sevdiğiniz videoları indirirken iyi eğlenceler!

SSS

Video indirmek için en iyi uygulamalar veya web siteleri hangileridir?

Birkaç farklı seçenek var, ancak bulduğumuz en iyi seçenek SaveFrom.net. Bir uygulamanın yanı sıra bir Chrome uzantısına sahiptir ve kullanımı gerçekten kolaydır. Web sitesine veya Chrome mağazasına gidin ve yükleyin, ardından indirmek istediğiniz videoyu tarayıcınızda açın. Uzantı veya uygulama videoyu otomatik olarak algılar ve size bir indirme seçenekleri listesi sunar.

Farklı formatlar, kalite seviyeleri ve boyutlar arasından seçim yapabilirsiniz ve indirmeler çok hızlı gerçekleşir. Ayrıca, kayıt gerekmez ve reklam yoktur. Diğer birçok web sitesini ve uygulamayı denedik, ancak SaveFrom.net sadeliği ve hızı nedeniyle açık ara favorimiz.

Bir YouTube videosunun bir bölümünü indirmenin en iyi yolu nedir?

Bir YouTube videosunun bir bölümünü indirmenin birkaç yolu vardır. ClipConverter veya Keepvid gibi çevrimiçi hizmetleri kullanabilir veya Freemake Video Downloader gibi yazılımları kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise videoları farklı formatlarda ve kalite seviyelerinde kaydetmenize olanak sağlayan Savefrom.net web sitesini kullanmaktır.

Videoları çevrimdışı indirmek için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz?

Videoları çevrimdışı indirmenin birkaç yolu vardır.

Bunun bir yolu, hemen hemen her web sitesinden video indirmenize izin veren SaveFrom.net gibi bir web sitesi kullanmaktır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini girin, web sitesi size indirilebilir biçimlerin bir listesini sağlayacaktır. Ardından cihazınız için en uygun formatı seçebilirsiniz.

Başka bir yol da TubeMate veya VidMate gibi bir uygulama kullanmaktır. Bu uygulamalar, YouTube’dan ve diğer çevrimiçi video web sitelerinden doğrudan cihazınıza video indirmenize olanak tanır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir