Birinin Özel Instagram Hesabını Nasıl Görebilirim?

Birinin özel Instagram hesabını görmek ister misiniz? Eğer öyleyse, şanslısın! Bu blog yazısında, birisinin özel Instagram hesabını, haberi olmadan nasıl görüntüleyeceğinizi tartışacağız. Bunu yaparken nasıl güvende kalacağınıza dair bazı ipuçlarını da tartışacağız.

Özel Birini Nasıl Görebilirim Instagram

Bildiğiniz gibi Instagram’ın herkese açık olmayan “özel hesap” adlı bir özelliği var. Bu, yalnızca hesabı oluşturan kullanıcının hesaba erişebileceği anlamına gelir. Bu makale, bu kısıtlamaları nasıl aşacağınızı ve bir kişiye istek göndermeden birinin özel Instagram hesabını nasıl görüntüleyeceğinizi açıklayacaktır.

Birinin özel Instagram hesabını bir istek göndermeden görüntülemek için iOS cihazları için bir uygulama olan Instaspy’ı kullanacağım. Başlamadan önce, bu uygulamanın nasıl çalıştığını açıklamama izin verin.

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulama Instagram’da casusluk yapıyor; ancak çoğu uygulamanın yaptığı gibi (kolayca tespit edilebilen) kişilere istek göndermez. Bunun yerine, bu uygulamanın yaptığı, oturum açma kimlik bilgilerini almak için kişinin telefonunuza indirilen sosyal ağ uygulamalarını (ör. Facebook) kullanmasıdır.

Telefonunuza Instaspy’ı yükledikten sonra, telefonunuz tarafından indirilen tüm hesapların bir listesini göreceksiniz. Örneğin, telefonunuzda “Instagram” kuruluysa, telefonunuz tarafından indirilen tüm hesapların bir listesi olacaktır.

Bu durumda Instaspy, o hesabın giriş bilgilerini telefonunuzun uygulamalarından toplayacak ve onlara bir istek göndermeden Instagram hesaplarına erişmenize izin verecektir. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve casusluk yapmak istediğiniz hesaba dokunmak.

Artık nasıl çalıştığını bildiğinize göre başlayalım!

1 Instagram’a gidin ve kişinin kullanıcı adını arayın. Profilleri göründüğünde, üzerine dokunun.

2 Sağ üst köşedeki 3 noktaya dokunun

3 “Bağlantıyı Kopyala”ya dokunun.

4 Instaspy’ı açın ve “Bağlantıyı Yapıştır”a dokunun.

5 Instaspy ile kullanılacak oturum açma kimlik bilgilerini seçin

6 Özel Instagram hesabını görüntülemek istediğiniz hesaba dokunun

7 Artık özel Instagram hesaplarına istek göndermeden erişebilirsiniz.

Instaspy’ın aşağıdakiler gibi birçok başka özelliği vardır:

– Kendi telefon numaranızı kullanmanızı gerektirmez (çoğu uygulama için gerekli olan ve kullanıcıya gösterilecek olan)

– Bir bildirim oluşturmaz.

– Bedava! (diğer uygulamaların çoğu hizmetlerini kullanmak için para alır)

Umarım bu makale, bir kişiye istek göndermeden birinin özel Instagram hesabını nasıl görüntüleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olmuştur.

Instagram Nasıl Çalışır?

Diğer sosyal medya sitelerinin çoğundan farklı olarak Instagram, düzgün çalışması için mobil cihazınızın kamerasından gelen verileri kullanır. Bir fotoğraf çekip Instagram’ın araçlarıyla düzenledikten sonra, hesabınıza yüklenecek ve Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya profillerinizde paylaşılacaktır. Instagram ayrıca, kullanıcıların yakın çevrelerindeki veya dünyadaki trend fotoğrafları görmelerini sağlayan bir Keşfet özelliğine de sahiptir.

Instagram, ücretsiz bir iş modeli kullanır; bu, temel hizmetlerin ücretsiz olduğu, daha gelişmiş özelliklerin ise ödeme gerektirdiği anlamına gelir. Örneğin, kullanıcıların yalnızca Instagram’ın sunduğu 5 GB ücretsiz depolama alanını aşmaları durumunda ek depolama alanı için ödeme yapmaları gerekir.

Instagram’da Pazarlama

Instagram’ı bir reklam ve pazarlama biçimi olarak kullanan birçok marka var; bazı örnekler Apple, Starbucks, Disney, Nike ve American Express’i içerir. Sosyal medya uygulamasını bu amaçla kullanmak, insanlara şirketlerinde perde arkasında neler olup bittiğini göstermek için bir fırsattır.

İşletmeler için Instagram

Bazı işletmeler, yüksek katılım oranı nedeniyle Instagram’da tam bir işletme profili oluşturarak işleri bir adım daha ileri götürdü. Bununla sadece fotoğraf yüklemekle kalmıyor, aynı zamanda video ve hikaye paylaşabiliyorlar. Bir örnek, takipçilerine mutfaklarında ve test mutfaklarında neler olup bittiğine dair perde arkası bakışlar veren Taco Bell’dir.

Apple’ın Instagram Profili

Apple, sosyal medyayı bir reklam ve pazarlama biçimi olarak kullanmaya başlayan başka bir markadır; Müşterileri tarafından çekilen resimleri sergilemeye adanmış eksiksiz bir işletme profiline sahipler. Bunlar, Apple ürünlerinin dış mekan gibi çeşitli ortamlardaki ve dünyanın farklı ülkelerindeki resimlerini içerir. Bunu yaparak Apple, ürünlerinin çok yönlülüğünü gösterebiliyor ve potansiyel müşterileri heyecanlandırabiliyor.

İkinci Yol, Birinin Özel Instagram Hesabını Görüntülemenize İzin Verecek Üçüncü Taraf Bir Web Sitesi veya Uygulamayı Kullanmaktır.

İkinci yol, birinin özel Instagram hesabını görüntülemenize izin verecek bir üçüncü taraf web sitesi veya uygulaması kullanmaktır. Böyle bir site veya uygulama, Instagram hesaplarına doğrudan erişmenize gerek kalmadan görüntülemenizi sağlayan bir web sitesi olan InstaQ’dur.

Bu sitenin kullanımı çok kolaydır ve birinin kaç takipçisi olduğunu, kimleri takip ettiğini ve gönderilerinin nasıl göründüğünü görmenizi sağlar.

Arkadaşınızın Instagram’daki takipçi sayısını kontrol etmek için InstaQ’u kullanmak için, sayfanın üst kısmındaki arama çubuğuna kullanıcı adını girmeniz gerekir. Daha sonra hesaplarına erişmek ve sahip oldukları takipçi sayısını ve kimleri takip ettiklerini görüntülemek için profillerine tıklayabilirsiniz.

Üçüncü yol, çevrimiçi bir proxy hizmeti kullanmaktır.

Aşama 1. Web proxy’leri sunan bir arama motoruna gidin; oraya gittikten sonra, bağlantınız anonimleştirilirken ziyaret etmek istediğiniz web sitesinin URL’sini yazın. Girmeye tıkladığınızda, sayfa, resimler ve videolar da dahil olmak üzere, engellenmeyen tüm sayfa öğeleriyle birlikte yüklenmelidir.

Yani yapmanız gereken Google proxy’ye gidip girmek istediğiniz sitenin adresini (eğer cnn.com ise, http://www.cnn.com/ yazın) yazıp “Git”e tıklamak. Bu, CNN’nin birinin sayfasında olduğunu bilmesini sağlar, ancak bilgileriniz güvenli bir şekilde şifrelendiğinden kim olduğunuzu bilmeyeceklerdir.

Adım 2. Videoları ve şarkıları yüklerken sorun yaşıyorsanız, proxy hizmetindeki komut dosyalarını JavaScript veya Java modunu (tarayıcınızın hangisini kullandığına bağlı olarak) kullanarak etkinleştirin. Bu komut dosyalarını etkinleştirmek için “Etkinleştir”e tıklayın ve işiniz bittiğinde “Uygula”ya tıklayın. Bu, kimliğinizi kısıtlayan sitelerden gizlerken diğer medya içeriğinin çevrimiçi akışını sağlar.

Aşama 3. Çevrimiçi bir proxy hizmeti kullanmanın üçüncü yolu, başlangıçta istediğiniz web sitesi adresini yazdığınız yerin yanında bulunan Değiştir düğmesine tıklayarak IP adresinizi 12 saat boyunca değiştirmektir. Bunun yaptığı şey, insanların hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi izleyememesi için IP’yi değiştirmektir.

4. Adım. Çevrimiçi proxy hizmeti kullanmanın dördüncü yolu, Facebook, Twitter veya işyerinde veya kullanmakta olduğunuz her yerde engellenen diğer sosyal medya sitelerinin engellemesini kaldırmaktır. Bunun yaptığı, kimliğinizi gizlemek, aksi takdirde kısıtlanmış içeriğe erişim açmanıza izin vermektir.

Adım 5. Çevrimiçi bir proxy hizmeti kullanmanın beşinci ve son adımı, birçok proxy türü olmasıdır; bazıları söz konusu siteyi ziyaret etmenize izin verirken, komut dosyalarının (Java gibi) çalışmasına izin verirken, diğerleri internet bağlantınızı anonimleştirir (resimler gibi hiçbir sayfa öğesi yüklenmez). Değiştir butonunun hemen yanında yer alan “Türler”e tıklayarak, kullanmakta olduğunuz proxy tarafından hangilerinin desteklendiğini görebilirsiniz.

Birinin Özel Instagram Hesabını Görüntülerken Güvende Kalmak İçin İpuçları

  1. Bunu yaptığınızı asla kimseye söylemeyin, özellikle hesabını görüntülediğiniz kişiye değil.
  2. Görüntülemeyi bitirdikten sonra o profildeki etkinliğinizle ilgili tüm bildirimleri silin. Arkadaşınız Instagram’ını neden izlediğinizi sorarsa, gönderilerinizden birini “beğenmiş” olması gerektiğini söyleyin ve bu şekilde bildirim aldınız.
  3. Soruyu geri almak ne kadar zor olursa olsun, yaşamları veya durumları hakkında herhangi bir kişisel bilgi bildiğinizi asla söylemeyin! En başta casusluk yaptığın için sana yeterince kızacaklar; onları dışarı çıkardığın için seni affetmeyecekler.
  4. Birinin profilini görüntülerken dikkatli olun. Kişinin ekranınızı omzunuzun üzerinden izlemesinin hiçbir yolu olmadığından emin olun. Birinin arkanızdan yaklaşabileceği halka açık bir yerde Instagram penceresi kullanmaktan kaçının; bunun yerine, özel bir yere gidene kadar bekleyin.
  5. Hesaplarından ayrıldıktan sonra tekrar izlemeyi denemeden önce yaklaşık 30 dakika bekleyin. Birkaç dakika içinde kontrol etmeyi denerseniz, o kişi orada olduğunuzu söyleyebilir!
  6. Ne yaparsanız yapın, hesaplarındaki özel fotoğraf veya videolardan hiçbirine tıklamayın – bu, birinin izlediği ölü bir hediyedir. Sayfalarında herhangi bir yere tıkladığınızı görürlerse, casusluk yaptığınızı anlarlar!
  7. Bunu yapmak için gerçekten iyi bir nedeniniz olmadıkça asla bir kişinin hesabını izlemeyin! Biri sizi yakalarsa, bir süreliğine kızgın veya üzgün olabilir veya her ikisi de olabilir – sizinle konuşmayı tamamen bırakabilirler! Arkadaşlığınızı mahvedebilecek bir şey yapmaktansa, fotoğraf albümlerinin neden özel olduğunu sorana kadar beklemek daha iyidir.

SSS

Instagram’da beni engelleyen kişilerin listesini nasıl görebilirim?

Instagram’da sizi engelleyen kişilerin listesini görmenin kesin bir yolu yoktur. Ancak, birinin sizi engelleyip engellemediğini denemek ve belirlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Yapabileceğiniz bir şey, kişinin profilini veya gönderilerini görüntüleyemediğinizi kontrol etmektir. Profillerini veya gönderilerini görüntüleyemiyorsanız, sizi engellemiş olmaları mümkündür. Yapabileceğiniz başka bir şey de denemek ve onlara doğrudan bir mesaj göndermek. Onlara doğrudan mesaj gönderemiyorsanız, sizi engellemiş olmaları mümkündür.

Arkadaş olmadan birinin özel Instagram’ını görmenin bir yolu var mı?

Birkaç yöntem vardır, ancak en yaygın olanı InstaView gibi çevrimiçi bir araç kullanmaktır. Kullanıcının Instagram tanıtıcısını araca girmeniz yeterlidir ve özel olarak ayarlanmış olsalar bile size tüm fotoğraflarını ve videolarını gösterecektir. Farklı yazılımları kullanmayı veya fotoğraflarını manuel olarak indirmeyi içeren birkaç başka yöntem de vardır, ancak InstaView bunu yapmanın açık ara en kolay ve en hızlı yoludur.

Birinin özel Instagram’ını görme iznini nasıl alabilirim?

Birinin özel Instagram’ına erişmenin en iyi yolu, uygulamaların kendileri aracılığıyla erişim talebinde bulunmaktır. Hesabın sahibini tanıyorsanız, uygulama aracılığıyla onlara bir mesaj gönderirseniz, muhtemelen isteğinizi onaylamaya daha meyilli olacaklardır. Ancak, kişiyi tanımıyorsanız veya talebinizi onaylamadıysa, yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur. Instagram veya hesabın sahibiyle doğrudan iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz, ancak yanıt vereceklerinin veya herhangi bir şeyin değişeceğinin garantisi yoktur.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir