Bitcoin 23000$’a Düştü; 20000$’a Ne Kadar Ulaşacak?

Bitcoin son 48 saattir kanıyor. Daha geniş kripto endüstrisi, muazzam dalgalanmayı aşmak için mücadele ediyor. Geçen hafta, BTC sırasıyla 33.000 $ ve 28.000 $ seviyeleri arasında işlem gördü, ancak bugün kral kripto para sağlıksız bir şekilde yükseldi.

Satış baskısı arttı ve BTC bu nedenle uzun süredir devam eden 28.000 dolarlık destek işaretini kaybetti. Şu anda madeni para 25.000 $ fiyat işaretinin altına düştü, BTC Aralık 2020’den beri bu işaretin altında işlem görmedi.

Bu seviye, Aralık 2020’den sonra büyük bir ralliyi ateşledi, ancak BTC, yazı yazılırken 25.000 $ işaretinin altına düşmeye devam etti. Geleneksel olanlar da dahil olmak üzere finansal piyasalar da son zamanlarda acı çekerken, kripto birbiri ardına büyük aksilikler almaya devam etti.

Terra çöküşü, daha geniş kripto endüstrisindeki diğer dolandırıcılıklarla birlikte endüstride düşüşe neden olmaya devam etti. BTC sürekli olarak ayılara teslim olurken, bir sonraki önemli fiyat destek seviyesine ulaşması an meselesi.

BTC, son 24 saat içinde önemli ölçüde düştü ve 24.000 dolardan işlem gördü. Sadece bir günde madeni para %14 düştü. 2020’nin sonundan beri bu seviyeyi tekrar ziyaret etmedi. Madeni para için acil kritik destek seviyesi 22.000 dolar. Satıcılar kararlıysa BTC de 20.000 dolara düşebilir.

Bitcoin için ana direnç 28.000 dolarda kaldı. Son seansta işlem gören BTC miktarı, hacim çubuklarına yansıdığı gibi büyük bir artış gördü. Hacim çubuğu da bir düşüş işareti olan kırmızı renkteydi.

Teknik Analiz

BTC son 48 saat içinde kanamaya devam ettiği için satış baskısı yüksekti. Daha önce BTC yatay işlem yaparken, alım gücü piyasaya geri dönmeye çalışıyordu. Konsolidasyonun hemen ardından kripto para kritik destek seviyesinin altına düştü ve alıcılar piyasadan çıkmaya başladı.

Buna bağlı olarak, Bitcoin fiyatı, düşüş eğilimini ifade eden 20-SMA çizgisinin altında görüldü. Bu, satıcıların yazı yazılırken madalyonun fiyat momentumunu yönlendirdiği anlamına geliyordu.

Benzer şekilde, Göreceli Güç Endeksi 20 seviyesinin altındaydı ve bu, piyasanın aşırı satım koşullarını ifade ediyor. Genellikle, aşırı satış baskısı döneminden sonra piyasa bir düzeltme gözlemler.

Bir düzeltme durumunda, BTC fiyatı 25.000 ABD Doları seviyesinin üzerinde işlem yapmaya ve 26.000 ABD Doları seviyesine yaklaşmaya çalışabilir.

Bollinger Bantları, piyasanın fiyat oynaklığını belirler ve madeni para bantların dışına düşer. Fiyat oynaklığının artmakta olduğunu gösteren bantlar açıldı. Bollinger Bantlarının içinden bir düşüş de fiyatların tersine döneceğine işaret edebilir.

Bunun gerçekleşmesi için satın alma gücünün piyasaya geri dönmesi gerekiyor. Bir fiyat momentumu gösteren ve aynı zamanda bunda bir değişiklik olduğunu gösteren Müthiş Osilatör, düşüş fiyatı momentumuna doğru bir değişikliği yansıttı.

Gösterge ayrıca kırmızı histogramları yanıp söndü ve bu, madeni para için satış sinyali anlamına geliyordu. Büyüyen çubuk aynı zamanda artan satış gücünü de ima etti, ancak satıcı sayısındaki keskin artış göz önüne alındığında fiyatta bir değişiklik beklenebilir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir