Boya Ampulünü Püskürtebilir misiniz? Kendin Yap Yıldırım Hileleri

Ev dekorları gitmenin yoludur. Evinizi canlı ve işte uzun bir günün ardından yorgun kafanızı koymak için harika bir yer yapmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca, sağlığınız için iyi olan zihinsel rahatlamaya yardımcı olurlar.

Büyük bir iç mekan bitkisi koymaya karar verebilir veya önemli bir huzur için aydınlatma üzerinde çalışabilirsiniz. Burada, ampulleri süsleme fikrine daha fazla yön vereceğim. LED ışıkları kullanmak gibi aydınlatma ampullerinizi süslemenin birden çok yolu vardır.

Veya, ampullerinizi spreyle boyamayı denediniz mi?

Evet, yapılabilir. Sprey boyamadan sonra inanılmaz sonuçlar için minimum 40W gücünde bir ampul kullanmanız tavsiye edilir. Gelin bu dahiyane ev dekorasyonu hilesinin derinliklerine dalalım.

Sprey-Boya Ampullerinin Amacı

Sprey boyama egzersizi, sizi değerli bir yaratıcılık görüşüyle ​​ödüllendiren ucuz bir egzersizdir. Ayrıca, hayalinizdeki ev dekoruyla kişiselleştirilmiş bir memnuniyet elde etmek için bu alıştırmaya gidebilirsiniz.

Bu, çocuklarınızın yatak odalarına biraz çiçeksi ve güzellik hissi katabilecek projeleri ele almak için en önemli alıştırma olacaktır, ki bu ebeveynler için de geçerlidir.

Ayrıca, bu proje popüler çünkü sprey boya ampulleri arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz için hediye görevi görebilir. Bir kuş fanatiği böyle bir hediyenin tadını çıkarabilir.

Onlara kuş resmi olan özelleştirilmiş bir püskürtmeli ampul verebilirsiniz. Veya ampulünüzü bir doğum günü temasına uyacak şekilde ayarlayabilir ve bir kişinin ayrıntılarını resim üzerinde görebilirsiniz.

Ev dekorasyonuna karşı önemli bir tutkunuz varsa, bu sprey boyama ampul etkinliğini bir yan koşuşturma haline getirebilirsiniz. Bu alıştırmadan yararlanabilir ve çalışmalarınızın bir kısmını bir ücret karşılığında satarak birkaç dolar kazanabilirsiniz.

Sprey Boyama İçin İhtiyacınız Olan Ürünler

Ev ampullerinizi spreyle boyamaya karar verdiğinizde, sahip olmanız gereken birkaç şey var. Şunları içerebilirler:

 • Güvenlik gözlükleri.
 • Eldiven.
 • Ressamlar için bir bant-Farklı zanaat parçalarını yapıştırmaya yardımcı olacaktır.
 • Şeffaf bir ampul – Yanmış veya çalışan bir ampulü tercih edebilirsiniz.
 • Metalik sprey boya – Seçtiğiniz sprey boya su bazlı olmamalıdır. Ayrıca ampul yandığında yüksek sıcaklıklara karşı yüksek dirençli olmalıdır. Kullanılacak en iyi boya için çevrimiçi kontrol edebilirsiniz.

Yağlı ve akrilik boyaların kullanılması güvenli değildir. Ampulün yüksek sıcaklıklarına dayanmak için iyi çözümler değiller.

Cam malzemeye uygun özel bir boya tipine ve çalışan bir ampul kullanarak fırın efektlerine ihtiyacınız olacak. Aksi takdirde, yukarıda belirtilen su bazlı olmayanı seçin.

Akrilik boyalar en çok dekorlar için kullanılan ölü ampullere uygulanacaktır. Seçilen renklerin canlı bir parlaklığa sahip olması için beyaz değil, şeffaf bir ampul seçin.

 • bir dimmer – Aydınlatmanızı ayarlayan ve daha az enerji tüketen bir cihaz. Toplam watt’a göre bir dimmer seçmelisiniz. Tüm ampullerin toplam gücünü eşitlemesi veya aşması gerekir. Doğruluk için kurulum sırasında bir elektrikçiye danışın.

Yukarıdaki ürünleri size en yakın yerel mağazada veya satıcılarda bulabilirsiniz.

Güvenlik önlemleri

Ampullerinizi spreylerle boyarken kendinize güvenli bir şekilde dokunmanız yardımcı olacaktır. Temas edebileceğiniz çok sayıda zararlı ve toksik madde vardır. Aşağıdaki güvenlik önlemlerine uyarak bu tür kazalardan kaçınabilirsiniz.

Sprey boyamaya başlamadan önce eldiven ve koruyucu gözlük takmak akıllıca olacaktır. Bunu yaparak kendinizi yanıklardan ve kırılmalardan korursunuz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer güvenlik önlemi, patlamaları ve cehennemi önlemek için kaliteli boyaların kullanılmasıdır. Yerel mağazadan alışveriş yaparken her zaman en iyi boya kalitesini tercih edin.

Ampulleri Püskürterek Boyamaya Dair Adım Adım Kılavuz

Ampullere boya püskürtme konusunda acemi biri olarak, en arzu edilen tadı elde etmek için izlemeniz gereken adımlar vardır.

Alınacak belirli öğeleri ve uyulması gereken güvenlik önlemlerini bildiğimize göre, şimdi bu adım adım yönergeyi inceleyelim.

 1. Püskürtmeden önce ampul öğesini silin. Püskürtme performansına müdahale edebilecek inatçı kirleri giderecektir. Temizlik maddesi olarak ispirto ve pamuk kullanabilirsiniz. Sürtünme alkolü de yararlı olabilir. Temizleme bezinin üzerine biraz damla sürün.
 2. Ampul kuruduğunda ve pırıl pırıl temizlendiğinde, ampullerinizi düz yüzeyli bir yumruya yapıştırın. Sağlam ve hareketsiz kalmasına yardımcı olacaktır. Camı parçalara ayırmamaya dikkat edin.
 3. Asıl püskürtmeyi yapmadan önce dekorun kağıt üzerinde izlenimini bırakmak akıllıca olacaktır.
 4. Tasarım hakkında bir fikir edindikten sonra, ampulü bantlamaya başlayabilirsiniz. Açıkta kalan bölümlere birkaç kat boya uygulayabilirsiniz. Odanız için belirgin bir renk tonu elde etmek için düz, tek bir rengi bir fırça veya karışık renkler ile kullanabilirsiniz.

İstenen parçanın tamamı eşit şekilde kaplanana kadar tüm işlemi tekrarlayın. Ampul yüzeyi, sprey için pek iyi bir kapsama alanı sunmuyor. Daha güçlü bir etki için kaplamayı yeniden yapmak isteyebilirsiniz.

 1. Her seferinde bir tarafa püskürtün, her iki tarafa da kuruması için yeterli zaman verin. Cam boyası size şeffaf bir görünüm vermelidir.
 2. Resminizi tamamladıktan sonra istediğiniz cilalı tasarım desenleri ile resminizi zenginleştirebilirsiniz. Püskürtebilir ve en az dört saat kurumaya bırakabilir veya gece boyunca bırakabilirsiniz. Hala ıslakken işinize dokunmamayı unutmayın.
 3. Boyalı ampulü soğuk bir fırına koyarak egzersizi sonlandırabilirsiniz. Ön ısıtma amacıyla istediğiniz sıcaklığı ayarlayın. Ampulü fırından çıkarmadan önce soğuması için etkili bir süre verin.

Beklenen sonuçlar

Tüm bu basit ve ekonomik faaliyet, size inanılmaz sonuçlar garanti eder. Boyalı ampulü takmadan önce anahtarın kapalı olduğundan emin olun. Her şey ayarlandığında, anahtar açıldığında ve ampul yerinde olduğunda, önemli dönüşüme şaşıracaksınız.

Ev dekorunuz için birden fazla çözüm için Pinterest’teki çeşitli tasarım fikirlerine göz atabilirsiniz.

Uygulama sadece evde kullanımla sınırlı değildir. Aktiviteyi aşağıdakiler dahil olmak üzere farklı alanlarda uygulayabilirsiniz; temalı veya Cadılar Bayramı partileri.

Ampul Boyamanın Diğer Yöntemleri

1. Ampullerinizi süs eşyasına dönüştürmek

Daha iyi bir görünüm için ampulünüzü süs eşyalarına dönüştürebilirsiniz. Egzersizlerden bazıları şunları içerebilir:

 • Cam sıcak hava balonları geliştirmek. Bir sıcak hava balonu tasarımı yapmak için cam boya kullanabilirsiniz. Farklı ip parçalarını yapıştırabilir ve üst konumda düğüm şeklinde bir araya getirebilirsiniz.
 • Noel ağacınız için bir kardan adam yaratmak. Ampulünüzün üzerine yapıştırıcı sürün ve üzerine biraz parıltı serpin. Kurumaya bırakabilir misin? Daha sonra yüz hatları oluşturmak için kabarık boya kullanabilirsiniz. Sanatı ağaca asmak için bir kanca kullanın. Buzlu beyaz bir ampul en çok tercih edilen üründür.

2. Gelişen vazolar

 • Bir ampulden vazo yapmanın ilk adımı, pirinci ve telleri kargaburun kullanarak çıkarmaktır. Cam kırıldığında kesilmeleri önlemek için koruyucu gözlük ve eldiven takın.
 • Ampulde bulunan doldurma borusunu sökmek için bir tornavida arayın. Bir kez kırdıktan sonra, ampulü atılabilir bir kağıda boşaltarak tüpte bulunan diğer bileşenlerin dışarı çıkmasına izin verebilirsiniz.
 • Ampul berraklaştığında ampulünüzü alın ve suyla doldurun. Etkili temizlik için birkaç damla mutfak deterjanı ekleyebilirsiniz. Ampulü içindeki sabunlu suyla sallayın ve lavabodan boşaltın.
 • Kalan suyu kuruması için temiz ampulü bırakın. Kağıt havlunuz varsa ampulün içinde bulunan cam parçalarını kurutabilir veya silebilirsiniz.
 • Ardından, akrilik boya veya oje kullanarak vazodaki herhangi bir tasarımı boyayın. Ya da sade bir görünüm istiyorsanız ampul kapağı üzerinde çalışabilirsiniz. Herhangi bir çiçek veya su koymadan önce boyanın kurumasını bekleyin.
 • Verandanız için rustik bir sanat eseri istiyorsanız, sağlam destek için kapağı sicim veya kurdele ile bağlayabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunu Geliştirmek

Ampul kaplamanız için farklı renkler kullanarak evinizin dekorunu zenginleştirebilirsiniz. Aşağıdakiler en çok tavsiye edilen renklerden bazılarıdır; yeşil, sarı, mavi ve kırmızı. Yeni başlayanlar için, bu renkleri olağanüstü bir tat için birleştirmek için etkili çizim becerileri kullanabilirsiniz.

Çözüm

Ev dekorasyonlarınız için bir seçenek havuzu var. Makale, odanızın harika bir görünüm elde etmesi için bütçeye uygun bir egzersiz olarak ampullerin üzerine boya püskürtmeye odaklanmaktadır. Bunun yanı sıra, bu dekorasyon etkinliğine katılmak için teknoloji konusunda bilgili olmanıza gerek yok.

Gerekli bazı öğeleri ve ampullerinize nasıl boya püskürteceğiniz konusunda adım adım yönergeleri vurgulamıştır. Denemeli ve odanızdaki can sıkıntısını gidermelisiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir