Bu 5 yüksek profilli akıllı telefon, 2022’nin ikinci yarısını tanımlayacak

Apple’ın iPhone 14 Pro, Nothing Phone (1), OnePlus 10T ve Samsung Galaxy Z Flip 4, 2022’de en çok beklenen akıllı telefonlardan dördü.

Akıllı telefonlar doğası gereği kişisel bir seçimdir ve telefon satın alma seçimi kolay değildir. Apple , Samsung ve OnePlus , premium akıllı telefonlarda en büyük isimler olurken, ekonomik bir telefon isteyenler Xiaomi ve Realme arasında seçim yapabilir. 2022’nin ikinci yarısı geçecek bir şeyse, cep telefonu pazarı daha da yakıcı olacak gibi görünüyor. Akıllı telefon pazarındaki tüm büyük isimler, artan enflasyona rağmen tüketicileri cezbetmek için yeni modeller üretiyor.ve ekonomik belirsizlik. Apple’ın bir sonraki iPhone taksitini Eylül ayında piyasaya sürmesi beklenirken, Samsung ve OnePlus da Ağustos ayında yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni bir telefon için pazardaysanız, gözünüz yakında çıkacak olan bu akıllı telefonlarda olsun.

iPhone 14 Pro

“En çok beklenen” akıllı telefonumuzun başında iPhone 14 Pro listeleniyor. iPhone 14 Pro/Max’in heyecanı gerçek, bu da onları Apple hayranları arasında kalıcı bir favori haline getiriyor. iPhone 14 Pro’nun arkasındaki fikir, geçen yılki modelle aynı kalacaktı: az ekstra güce, daha iyi kameralara ve daha fazla cazibeye sahip bir telefon. Apple’ın üst düzey akıllı telefonunda, 48 megapiksel ana kameraya sahip olabileceğine dair söylentilerle güçlendirilmiş bir kamera sistemi görmek bizi şaşırtmadı. Apple, son birkaç yılda Pro serisindeki kamerayı geliştirdi ancak çözünürlük 12 megapikselde kaldı.

Ve iPhone ekranının üstündeki sinir bozucu çentiği görmekten sıkıldıysanız, iyi haber sizi bekliyor. 2017’de iPhone X’in piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez Apple, mevcut çentiği kaldıracak ve selfie kamerası ve FaceID’yi yerleştirmek için hap şeklinde bir delik ve küçük dairesel bir delik ile değiştirecek. Diğer güncellemeler arasında büyük olasılıkla güçlü bir A16 işlemci, otomatik odaklamalı profesyonel düzeyde ön kamera, her zaman açık ekran ve belki bazı tasarım değişiklikleri yer alıyor. Ancak tüm bu iyileştirmeler, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max fiyatlarının sırasıyla 100 ila 1099 dolar ve 1199 dolar arasında artmasının beklendiğini öne süren raporlarla ek bir maliyetle gelebilir.

OnePlus 1

Eski OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, Londra merkezli Nothing markasını duyurduğundan beri, Pei’nin günlük teknolojiyi daha eğlenceli hale getirme görevinde olduğuna dair bir his var. OnePlus, birkaç tasarım tuhaflığının, ürünlerinin rakiplerinden farklılaşmasına yardımcı olmasını ummuyor. Kulağı (1) OnePlus’in kendisini havalı ve hippi bir teknoloji markası olarak pazarlamasına yardımcı olmadı, ancak Pie şimdi bir akıllı telefon yaparak Apple ve Samsung gibi yerleşik markaları üstlenmek istiyor.

Phone 1 akıllı telefon, şeffaf bir malzemeden yapılmış gibi görünen bir arkaya sahip bir tasarım harikası olarak tasarlandı. Cihazın arka tarafında, modern akıllı telefonlarda bulamayacağınız aydınlatıcı ışık şeritleri de bulunuyor. Ancak asıl risk, Nothing’in orta sınıf bir Qualcomm Snapdragon işlemciye ve arkadaki çift kameraya bağlı kalma kararıdır. Yerleşik özellikler, özellikle orta sınıf segmentte daha iyi özellikler sunan Realme’nin akıllı telefonlarıyla karşılaştırıldığında, birinci sınıf çığlık atmaz.

Anladığımız kadarıyla Pei’s Nothing, en iyi ve en iyi özelliklere sahip bir telefon isteyen tüketicilerin peşinden gitmiyor. Amaç açıkça belli bir tarz ve kişiliğe sahip teknoloji ürünlerine odaklanan üst sınıf bir marka oluşturmaktır. 12 Temmuz’da çıktığında OnePlus’un (1) akıbeti ne olursa olsun Pei, rekabetin en yoğun olduğu bir zamanda yeni bir akıllı telefon çıkarmaya cesaret ettiğini gösterdi. En önemlisi,OnePlus (1), telefon pazarındaki yeniliğin artık gerçekleşmediği ve her akıllı telefonun aynı göründüğü bir zamanda gelir.

Samsung Galaxy Z Flip 4

Bir kayanın altında yaşamıyorsanız, Samsung’un katlanabilir telefonlar için niş bir pazar oluşturmada önemli bir rol oynadığını bileceksiniz. Geçen yılki Galaxy Z Flip 3’ün piyasaya sürülmesiyle katlanabilir telefonları ana akım akıllı telefonlara daha yakın hale getirme girişimi başarılı oldu. Flip 3 , kullandığımız en parlak katlanabilir telefon ve tam güvenle önerebileceğimiz tek katlanabilir telefon olmaya en yakın olanı.

Ancak Samsung’un hala büyük bir tüketici tabanının katlanabilir bir cihaz istediğini kanıtlayacak çok şeyi var. Yaklaşan Z Flip 4, ana akım akıllı telefon kullanıcıları arasında katlanabilir akıllı telefon algısını değiştirebilir. Bir sonraki Z Flip’in daha hızlı bir Snapdragon işlemciye ve biraz değiştirilmiş bir tasarıma sahip olduğunu görmek bizi şaşırtmaz. Ancak Galaxy Z Flip 4’ten beklediğimiz daha uzun pil ömrüne, daha iyi kameralara ve daha fazla yazılım özelliğine sahip olması.

Tam boyutlu bir akıllı telefona açılan kapaklı bir telefonun tüm yaklaşımı işe yarıyor, ancak yapılması gereken, katlanabilir telefonları ana akım haline getirmek için Galaxy Z Flip’in fiyatını 1000 dolardan 700 dolara indirmek.

10T

Önümüzdeki aylarda birinci sınıf bir akıllı telefon arayan çoğu insan için OnePlus 10T en güvenli seçenek olmaya devam ediyor. OnePlus’ı bir marka olarak tercih eden şeylerden biri, telefonlarının her zaman güvenilir olması ve tam olarak pazarlandıkları gibi performans göstermesidir. Kullanımı kolay, havalı ve kaliteli görünüyorlar ve bir Android akıllı telefonda en iyi yazılım deneyimine sahipler. Sızıntılara dayanarak, OnePlus 10T muhtemelen orijinal OnePlus 10 Pro’nun tasarımını koruyacak.

Ancak, ekran düz olacak ve uyarı kaydırıcısı orada olmayacak. OnePlus 10 Pro ile aşağı yukarı aynı özellikleri bekleyin, ancak Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci sayesinde ‘T’ modelinde biraz daha iyi performans bekleyin. OnePlus 10 Pro ile yaklaşan OnePlus 10T arasında dramatik bir fark görmüyoruz, ancak bu tam olarak akıllı telefon pazarının genel durumu. Yakında duyurulacak akıllı telefonların çoğu, doğası gereği yeni değil, geçmiş modellerin yeniden icat edilmiş stilleridir.

Xiaomi 12s Ultra

Xiaomi, halihazırda sahip olduğumuz akıllı telefonlara benzemek yerine 12s Ultra ile farklı bir şey yapmaya çalışıyor. Ve bu, akıllı telefon alanında heyecan verici olmayan ve bayat hissettiren olumlu bir haber. 12S, ana akım telefon pazarında başka hiçbir akıllı telefonun sahip olmadığı bir şeye sahiptir: 1 inçlik bir kamera sensörü. 1 inçlik bir kamera sensörü, bir akıllı telefonda çok önemlidir ve yalnızca Sony gibi üst düzey kameralarda bulabileceğiniz bir şeydir.RX100 kamera. Daha büyük boyut, sensörün daha fazla ışığa sahip olmasını sağlayarak daha iyi fotoğraflara dönüşmesini sağlar. Elbette, bu ne olursa olsun bir DSLR’nin yerini almayacak, ancak normal akıllı telefonlardan bir adım ötede olabilir. 12S Ultra’nın “Leica ile birlikte tasarlandığını” göz önünde bulundurarak, Xiaomi’nin en son amiral gemisi için büyük umutlar besledik. Ancak 1 inçlik kamera sensörü, Xiaomi’nin birinci sınıf akıllı telefon pazarında büyümesi için yeterli mi?

Xiaomi için en büyük zorluk, tüketicilerin zihninde yarattığı imaj olmaya devam ediyor. Birçok denemeye rağmen Xiaomi, Hindistan’da kendisini premium bir marka olarak pazarlayamadı. Xiaomi, müthiş bir üst düzey telefon portföyüne sahipti, ancak cihazları hiçbir zaman büyük lige çıkmadı. 12s Ultra bunu değiştirebilir, ancak şimdilik Xiaomi cihazı Çin ile sınırlı tutuyor. Bu, Xiaomi’nin en gelişmiş akıllı telefonunu uluslararası pazarlara, özellikle Avrupa ve Hindistan’a getirme konusunda kendinden emin olmadığını kanıtlayan bir başka işaret.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir