Bunun İçin Herhangi Bir Üçüncü Taraf Aracına İhtiyacınız Var mı?

Bir MBOX dosyası, Microsoft Outlook tarafından e-postaları, takvimleri, görevleri vb. depolamak için kullanılan PST arşivine benzer UNIX sistemlerine dayalı bir e-posta mesajı arşividir. Aslında, bir MBOX dosyası, konsantre bir biçimde depolanan e-posta mesajlarını içerir, bu nedenle her biri Mesaj, “From” başlığından başlayarak birbiri ardına saklanır. MBOX dosya türü, bugün Google tarafından Gmail iletilerini tek bir .mbox arşivinde depolamak için kullanılmaktadır, ancak üçüncü taraf bir program kullanmadan Windows’ta bir MBOX dosyasını açamazsınız. Örneğin, bu dosyaları görüntülemek için MBOX dosyalarını (Gmail gibi) destekleyen posta istemcisini kullanabilirsiniz.

Ancak, Gmail’den Outlook’a geçmeniz gerekirse ne yapmalısınız? Bu karmaşık geçişi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Neyse ki, bugün aşağıdakiler gibi bazı özel dosya dönüştürücüler var: MBOX’tan PST’ye dönüştürücü Outlooktransfer tarafından bu görevle başa çıkabilir.

Neden Outlook Transferi İçin MBOX Kullanmalısınız?

İnsanlar genellikle bir posta hizmetinden diğerine geçiş için hazırlıklı değildir. Bu nedenle, böyle bir durum meydana geldiğinde, bu görevi düzgün bir şekilde nasıl gerçekleştireceklerini bilmiyorlar ve tüm dosyaların güvende olduğundan emin oluyorlar. Neyse ki, MBOX to Outlook Transfer gibi üçüncü taraf araçlar, tüm veri dosyalarının birkaç dakika içinde güvenli ve doğru bir şekilde aktarılmasını sağlar. Ayrıca, bu biçimi destekleyen diğer posta istemcileri için de çalışır, ayrıca verilerinizi aşağıdakilerden güvenle aktarabilirsiniz:

 • Pegasus Posta,
 • Mozilla Posta,
 • Ubuntu’nun Evrimi,
 • Çam,
 • Gnus,
 • Kemal, vb.

Birinci sınıf posta dönüştürücüye ihtiyaç duyabileceğiniz birkaç durum:

 • Büyük bir işletmenin BT departmanında çalışıyorsunuz ve birden çok geçiş göreviyle uğraşıyorsunuz;
 • Birden fazla bireysel müşteriyle serbest çalışan olarak çalışan serbest BT uzmanı sizsiniz;
 • Bir anda tüm yazışmaları bir posta hizmetinden diğerine aktarma ihtiyacıyla karşı karşıya kalan orta veya küçük ölçekli bir işletmenin çalışanısınız;
 • Bireysel posta kutusundan kurumsal posta kutusundan bazı verileri aktarması gereken yeni bir çalışansınız;
 • Kurumsal veri bütünlüğünden sorumlu olan ve iş yazışmalarının başka bir posta servisine taşınmasını en doğru karar olarak gören güvenlik servis şefisiniz.

Gmail’den Outlook’a geçmeniz gerekebilecek daha birçok neden olabilir. Şimdi tek yapmanız gereken ilgili yazılımı indirmek ve geçişi başlatmak.

Demo Sürümü

Bir dürtmede bir domuz için ödeme yapmak istemiyorsanız, programın demo sürümünü indirip yükleyebilirsiniz. Geliştirici adil bir “satın almadan önce deneyin” fırsatı sunduğundan, Outlooktransfer ürünlerini benzersiz kılan şey budur. Bu seçenek her lisans türü için mevcuttur – Ev, İş ve Teknik. Onların arasındaki fark ne?

 • Ev lisansı bireysel kullanıma uygundur (5 cihaza kadar) ve size ve aile üyelerinize ait verileri dönüştürebilirsiniz;
 • İşletme lisansı, kasa dosyası dönüştürme gibi kurumsal görevler için iyidir ve aynı anda 50 cihazda çalışabilir;
 • Teknik lisans sınırsız sayıda etkinleştirme sağlar ve personele veya bireysel müşterilere ait verileri dönüştürmek için kullanılabilir.

Demo sürümünü denedikten sonra, yazılımın işlevselliği ile ilgili bazı şüpheleri ortadan kaldıracak ve beklentilerinizi daha iyi karşılayan lisans türünü seçeceksiniz.

Lisans Satın Alma Avantajları

Bir lisans satın almanın ilk ve ana avantajı, demo yazılımının tüm sınırlamalarını kaldırması ve herhangi bir miktarda MBOX dosyasının PST’ye aktarılmasına izin vermesidir. Tek yapmanız gereken satın alma işleminden sonra verilen lisans kodunu girmek. Dönüştürme göreviyle sık sık karşılaşıyorsanız, şüpheli güvenlik standartlarına sahip ücretsiz çevrimiçi dönüştürücüler aramak yerine emrinizde özel bir araç bulundurmaya değer.

Sonuç olarak, hiç kimse dosyalarının sızdırılmasını veya hasar görmesini istemezken, masaüstü çözümleri verilerinizin bütünlüğünü ve güvenliğini garanti eder. Ayrıca, dış kaynak kullanımı için bu basit görevi vermenize ve yıllık lisans için olduğundan daha fazla ödeme yapmanıza gerek kalmayacak. Bu nedenle, resmi yazılımı Outlooktrasfer web sitesine yükleyin ve dönüştürme işleminin başlamasına izin verin.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir