Çamaşır Yıkamak Siğil Virüsünü Öldürür mü?

Son yıllarda, çamaşır yıkamanın siğilleri öldürebileceği gerçeğine medyanın ilgisi çok fazla oldu. Araştırmalar bunun doğru olduğunu ve bunun sadece belirli giysi türlerinde geçerli olmadığını göstermiştir. Aslında, her tür çamaşır siğil virüsünü öldürebilir. Bu gerçeğin farkında olmak ve siğil virüsünün yayılmasını önlemek için mümkün olan her şeyi yaptığınızdan emin olmak önemlidir.

Giysileri Yıkamak Siğil Virüsünü Öldürür mü?

Siğiller, virüslerin neden olduğu ciltte küçük büyümelerdir. Deride çatlak olan vücudun herhangi bir yerinde siğiller gelişebilir. Dondurma, yakma veya lazer tedavisi gibi farklı yöntemlerle tedavi edilebilirler ancak tedavi etmektense önlem almak daha iyidir. Siğiller hayati tehlike oluşturmazlar ancak görünümleri ve semptomları nedeniyle siğiller olan kişilerde rahatsızlık ve utanç yaratırlar.

Siğil Virüsü Nedir?

Siğil virüsü, cilt enfeksiyonlarına neden olabilen bir virüs türüdür. Yüz, eller ve ayaklar gibi vücudun çeşitli yerlerinde bulunur. Virüs tipik olarak giysiler, yüzeyler veya araçlar gibi kontamine nesnelerle temas yoluyla yayılır. Ayrıca öksürme veya hapşırma yoluyla da yayılabilir. Siğil virüsünün tedavisi çok zor olabilir ve cilt enfeksiyonları ve ateş gibi başka sorunlara yol açabilir.

Giysileri Yıkamak Siğilleri Nasıl Öldürür?

Siğil Virüsünü Öldürebilecek Bazı Çamaşır Türleri Nelerdir?

 1. Siğil virüsünü öldürmek için kıyafetleri sıcak suda yıkayın ve ayrıca güneş ışığında veya sıcak bir yerde kuruduktan sonra üzerinde siğil virüsü parçacıkları taşıyan ıslak bezlerle doğrudan temas ederek siğil virüsünün bir kişiden diğerine yayılmasını önlemeye yardımcı olun.
 2. Siğil çevresindeki ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olan ve etkilenen bölgenin daha hızlı iyileşmesini sağlayan salisilik asit içeren siğil önleyici krem ​​veya losyon kullanın.
 3. Siğil virüsünü öldürmeye yardımcı olan çinko içeren ve güneşte veya sıcak bir yerde kuruduktan sonra üzerinde siğil virüsü parçacıkları taşıyan ıslak bezlerle doğrudan temas ederek siğil virüsünün bir kişiden diğerine yayılmasını önlemeye yardımcı olan diş macunu kullanın.
 4. Siğil virüsünü öldüren ve güneşte veya sıcak bir yerde kuruduktan sonra üzerinde siğil virüsü parçacıkları taşıyan ıslak bezlerle doğrudan temas ederek siğil virüsünün bir kişiden diğerine yayılmasını önlemeye yardımcı olan sirke kullanın.
 5. Siğil virüsünü öldürmek için kıyafetleri sıcak suda yıkayın ve ayrıca güneş ışığında veya sıcak bir yerde kuruduktan sonra üzerinde siğil virüsü parçacıkları taşıyan ıslak bezlerle doğrudan temas ederek siğil virüsünün bir kişiden diğerine yayılmasını önlemeye yardımcı olun.

Siğillerin Geri Gelmesini Önlemenin Bazı Yolları Nelerdir?

 • Siğil virüsünü diğer insanlara yaymaktan kaçının
 • Giysileri soğuk suda yıkayın
 • siğil virüsünü öldürmek için çamaşır suyu kullanın
 • Siğilleri olan veya siğil riski taşıyan kişilerle kıyafetleri paylaşmaktan kaçının.
 • Ellerinizi sık sık yıkayın ve siğil veya çevredeki alana dokunmaktan kaçının
 • Siğillere sarımsak uygulamadan önce ellerinizi iyice yıkayın.
 • Küçük bir parça sarımsak kesin ve yaklaşık 10 dakika boyunca siğil üzerine uygulayın. Siğil virüsü parçacıklarının öldürülmesi için gece boyunca bırakmak daha iyidir.
 • 10 dakika sonra suyla durulayın veya gece boyunca bırakın ve sabah su ile durulayın.
 • Siğil tamamen yok olana kadar bu işlemi günde iki kez tekrarlayın.
 • Siğil çevresindeki ölü deri hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olan ve etkilenen bölgenin daha hızlı iyileşmesini destekleyen salisilik asit içeren mağazadan satın alınan siğil önleyici krem ​​de mevcuttur.

Çözüm

Giysileri düzenli olarak yıkamak, siğil virüsünün yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Giysilerinizi yıkadığınızda, olası enfeksiyon kaynaklarını da yıkamış olursunuz. Bu, siğil olan kişi tarafından giyildiğinde kıyafetlerinizde olabilecek her şeyi içerir. Ek olarak, kıyafetlerinizi yıkamak, siğil üzerinde olabilecek ürünleri de çıkaracak ve büyüme olasılığını azaltacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir